Whiskey Cavalier (2019) (seriál)

Velmi nedoceněný, a neznámý akční komediální seriál, který se mimo jiné natáčel i u nás v Praze. Příběh začíná rozchodem hlavní postavy Willa (Whiskey Cavalier) a jeho přítelkyně. Následně potkává agentku Frankie Trowbridge, a spolu vedou tým dalších špionů. Ačkoliv je celý seriál nesen v komediálnějším stylu, musím uznat, že finále bylo o něco drsnější. Škoda, že se seriál nedočká druhé série. Obzvlášť potom cliffhangeru. 8/10

Batman (2022)

Nový Batman je... geniální.Skvělý.Kulervoucí. Když v roce 2019 oznámili Batman film s Robertem Pattinsonem v hlavní roli, velmi jsem se obával. Ale sakra zbytečně. Protože Batinson je nejlepší Batman. Skvěle umí zahrát emoce, a když říká: ,,I am vengeance" tak mu tu pomstichtivost věřím. Další velký plus je hudba. Giancchina jsem ze Spider-Manů moc nemusel, ale tady tu hudbu prostě miluju. Riddler, mi přijde vynikající, a je možná lepší než v komiksu. Farrellův Penguin se narozdíl od svého předchůdce Dannyho Devita soustředí než na požírání syrových ryb, na svou gangsterskou stránku, a upřímně- je to perfektní. A navíc Farrell je k nepoznání, a já se těším na jeho seriál. Catwoman v podání Zoe Kravitz mě překvapila, a neštvala mě tak jak jsem čekal, a navíc se musím přiznat, že i v její seriálový spin-off doufám, a těším se na něj. Bohužel Alfred, který je v podání Andyho Serkise vynikající (Asi ne lepší než Michael Caine,ale vynikající), tady utrpěl. Nejen fyzicky, ale i časově. Mohl tam být déle, ale snad se ho více dočkáme v sequelu. Spolu s Pattinsonem nám ukázali, že budou zajímavá dvojka. Gotham byl perfektně proveden, ale nemůžu se zbavit pocitu, že se mi v Batmanovi z roku 1989 líbil o trochu více. Batmobil se mi taky velmi líbil, a působí jak realisticky tak bombasticky zároven. Ale taky úplně nevím, jestli se mi líbil nejvíc. Režie je prostě (nepřekvapivě) skvostná. !SPOILER! Joker... Já to věděl :D Barry Koeghan si v té necelé minutě dokázal ukrást scénu, a prostě se ho nemůžu dočkat, a jestli dřív než Batman film ve kterém bude on, vyjde seriál o Arkhamu, tak že si ho tam zahraje. No a hrající Nirvana (konkrétně jenom Something in the way na začátku a na konci) byla jen třešnička na dortu. 10/10

Upír Nosferatu (1922)

Legendární a zcela i dokonalé dílo z roku 1922. Už od 1. minuty cítíte, že se bude dít něco sakra děsivého- a máte pravdu. Film se nádherně umí přenést z poklidné hudby a sluníčkového prostředí do daleko děsivější a temnější hudby a pochmurného prostředí. A ano hudba tohohle filmu je velmi důležitá, protože je to skvělí podkres pro náš tajuplný a děsivý příběh. Ano, můžeme si říct: ,,Je to ale jen kopírka Draculi! Jen z Draculi udělali Hraběte Orlocka a z Jonathana Harkera Huttera. Jenže tenhle film má něco co dokázal málokterý Draculův film- atmosféru, hudbu, a přirozeně děsivý vzhled našeho hraběte Orlocka.

Ve stínu upíra (2000)

Naprosto skvělí snímek pojednávající o téměř legendárním díle Upír Nosferatu. Musím se přiznat, že při sledování snímku jsem si vzpomínal na některé scény, a uvědomoval si, že opravdu působily, bud velmi zvláštně nebo velmi profesionálně. Celý film se nám nese v vynikající pochmurné atmosférě, čemuž jedině pomáhá herecký výkon Willema Dafoea. Ale věřte mi- tenhle film nepochopíte, pokud jste neviděli legendární dílo Upír Nosferatu (1922). ,,Myslím, že mám dotočeno!"

Requiem za sen (2000)

No a proto byste, milé děti, neměli brát drogy :) Tenhle film by měli pouštět, ve školách, aby ukázali těm dnešním vyfetovanejm děckám co se stane když budou fetovat :D Prostě vynikající natočenej film, který mě jěště víc utvrdil v tom, že nikdy nechci brát takový hnusy :-) 9,5/10

Vřískot (2022)

Asi opravdu jediný díl, který opravdu dosahuje kvalit jedničky. Hlavní hrdinka, která je dcera záporáka Billiho z jedničky, musí spojit síly s Dewim,Sidney a Gale. Už to zní jak svělý fanservis. SPOILER Jasně, můžu dát odpad za to, že tam umře můj oblíbenec Dewe, ale to se dalo tak nějak čekat. A navíc, narozdíl od Sally z nového TCHM2022, má dobrou smrt. Finále se odehrává ve stejném domě jako jednička, a i v té stejné kuchyni. Jo, těším se na 6. díl. 8/10

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

Mám rád originál Krotitelů duchů, mám rád dvojku Krotitelů, a pak přišel remake z roku 2016. Pak jsem přestal mít chut vidět jěště někdy něco z Ghost Busters světa. Naštěstí přišel Ghost Busters: Afterlife. Jo, nový postavy tady moc nemusím, krom Paula Rudda ( Já Wolfharda fakt nesnáším...), ale hlavní hrdinka, Pheobe je docela zajímavá. Celý příběh je za mě spíš průměr, ale finále...sakra to finále... to jede na nostalgii. V tom dobrým smyslu slova. Návrat původní party byl úžasnej, a úplně jsem miloval: ,,Do you rember us?" ,,Are you a god?". Z toho jsem měl fakt radost. Takže ano, je to daleko lepší jak remake. 6,5/10

Star Wars: Vize (2021) (seriál)

Jediné za mě kvalitní epizody byli 1. A 7., jinak zbytek mi přišel nesmyslný, a jsem rád, že se nejedná o canon do SW světa. Ne, jako vážně?? Podělanej super-anime droid nakope prdel (asi) inkvizitorovi!! Já osobně anime rád nemám (Nemám nic proti tomu, kdo ano), a nebráním se tomu se na nějaké jednou za X let podívat, ale tohle...tohle bylo moc. Takže za mě seriál dostává (možná že až moc.) 4/10

Kat: Válečná zóna (2008)

Volné pokračování Kata z roku 2005. Pokud se na to dívate jako na vážnej film-5/10 Jenže pokud to berete jako R-kovou brutální krvavou komedii- to už je jiná. 7,5/10

Kat (2004)

Další podhodnocený Marvel film, založený na komiksové série od skvělého Gartha Ennise. Je to hrozně dobrý R-ko a Travolta se do role záporáka hrozně hodí. Jasně efektově to není žádný terno, ale je to dokonalá zábava. 8/10