Teror (2018) (seriál)

Terror je čistá lahôdka, ktorú som si úžasne užila. Dávnejšie som dostala ako darček audioknihu, a teraz mám chuť ju začať počúvať, kým si pamätám seriál. Jared Harris aj Ciarán Hinds sú moji obľúbení herci, plus tam boli ďalšie skvelé herecké výkony, občasné dojmy štúdiových kulís človek odmávne rukou, lebo po všetkých ostatných stránkach je ilúzia dokonalá. Prilepenie druhej nesúvisiacej série absolútne nechápem (ale nie som sama) a len pri hodnotení pôvodného Terroru zavadzia a škodí. Zatiaľ ju pozerať nemienim.

Mělas to vědět (2020) (seriál)

Bolo to celkom dobré, herecké výkony Hugha Granta, Donalda Sutherlanda a vlastne aj ostatných boli kvalitné... až na Nicole Kidman. Vždy mala plochú tvár, s ktorou toho veľa nezahrá, asi už od Bangkok Hiltonu išlo skôr o dobre padnúce úlohy... ale v tomto seriáli som celý čas nevedela odtrhnúť oči od jej pier. Častokrát som sa prichytila, že namiesto sledovania (pomalého) deja zízam na jej ústa a snažím sa pochopiť, čo to s nimi má?! Ako píšu iní komentujúci, Nicole sa nám asi definitívne prebotoxovala. No, každopádne, nebolo to zlé, mohlo to byť aj lepšie, ale teraz sa istý čas budem Nicole Kidman vyhýbať, nech na ten zafixovaný obrázok zabudnem. Brr.

Sloní srdce (2019)

Nádherný dokument, veľmi dojímavý.

Čarodějnice (2020)

No, skoršia verzia s Anjelicou Huston zostane navždy klasikou, ale aj toto bolo fajn. Nečítala som Dahla, tak neviem, čo je v knihe, no zmeny oproti pôvodnému filmu mi príliš nesadli. Asi je to šité na novú generáciu.

Truth Seekers (2020) (seriál)

Milé, príjemné, také vtipnejšie a odľahčené Akty X s typicky britským doctorwhoovským feelingom. Pôvodne som si myslela, že to bude satira, ktorá si bude robiť srandu z hoaxov a ezoteriky, ale takto to bolo asi lepšie. Sympatická banda lúzrov, s ktorými si ihneď vytvoríte vzťah, no a to ostatné je čistá zábavka. Hájly entrtejning áj sej ;-)

Hollywoodská klišé pod palbou (2021)

Populárno náučné, nie príliš hlboké, ale zábavné. Zasmiala som sa, aj zistila pár vecí, ktoré som nevedela.

Poslední aristokratka (2019)

V detailoch sa to od predlohy líšilo viac, než som očakávala, ale film je iné médium, takže je to oukej. Dôležité je, že sa podarilo zachovať ducha kníh aj typ humoru. Nikdy som netvrdila, že Posledná aristokratka je veľdielo, ale obľúbila som si ju (najmä v podobe audiokníh) a toto filmové spracovanie považujem za vydarené.

Dobrá znamení (2019) (seriál)

Úžasné, dokonalé, takto vie robiť adaptácie humornej fantasy len BBC. Milujem všetky ich pratchettovky. Vychutnávala som si každú minútu, celá duša sa mi radovala. Blaho!

Pandémia SK (2021) (seriál)

Každá epizóda trochu iná, ale v každej som sa dozvedela niečo zaujímavé a spoznala neznáme osobnosti. Aj formát je vcelku vhodný pre toto lokálne poňatie. Lyrické časti by som kľudne oželela.