Inferno (1980)

Včerajšia premiéra. Za mňa veľmi dobre pokračovanie filmu Suspiria 1977. Skvelá hudba. Herecké výkony sú tiež veľmi dobre. Pekne krvavý film. Je tu menej brutality ako v Susperii zo 77 roku. Taliani má opäť príjemne prekvapili. Nečakal som nič extra, takže možno aj preto. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 65%.

Candyman 2: Sbohem masu (1995)

Včerajšia premiéra. Celkové fajn pokračovanie, ktoré nepoteší ani neurazí. Najlepší herecký výkon je opäť T. Todd ako Candyman. Zvyšné herecké výkony sú priemerné. Pokračovanie príbehu je celkom fajn. Človek sa tu dozvie niečo viac. Celkové hodnotenie za mňa je 60%.

Candyman (1992)

Včera pozreté druhý krát. Pamätám si, že, keď som ho videl prvý krát tak sa mi to nejako extra nepáčilo. Po včerajšom pozretí som si povedal, že vlastne je to celkom dobrý film. Zaujímavý nápad, ktorý je podľa poviedky. Candyman je vcelku dobre spravený ide z neho strach. Väčšina hereckých výkonov je nadpriemer. Najlepší výkon mal T. Todd ako Candyman. Hudba je fajn. Celkové hodnotenie za mňa je 70%.

Candyman 3: Den smrti (1999)

Dnešná premiéra. Koniec trilógie je za mňa slabý priemer ale dá sa to pozrieť. Trochu viac prekonaný základ Candyman ale dá sa na to pozrieť. Nemám vac čo dodať. Celkové hodnotenie za mňa je 50%.

Candyman: Ďábelský přízrak (2021)

Dnešná premiéra. Ehmm??? Čo to bolo? Čo som to videl? O čo sa snažil režisér? To mal byť remake, reboot, reštart alebo pokračovanie? . Herecký to je podpriemer. Candyman tu je dokopy koľko tri krát? Ak by som si nedal maratón pôvodných Candymanov, tak by som dal tomuto filmu 50%, keďže som ich videl tak za mňa tento film má 20% aj to len za pokus o natočenie.

Je s námi konec? (2016)

Nedávna premiéra. Veľmi dobrý dokument v ktorom sa dozviete veľa zaujímavých veci. Pekne spracovaný dokument. Dozviete sa názory od známych postáv ako je napr. V. Obama. L. Di Caprio chodí po svete a pýta sa ľudí na názor. Vedci sa vyjadria k téme globálne otepľovanie. Ak sa zaujímate o danú problematiku, tak môžem vrelo odporúčať. Celkové hodnotenie za mňa je 90%.

Moon (2009)

Dnes pozreté po rokoch. Skvelá sci-fi mysteriózna dráma. Príbeh je za mňa veľmi dobre spracovaný. Film nemá dokopy žiadnu akciu čo mi vôbec neprekáža, pretože to vyrovnáva skvelou atmosférou. Atmosféra vo filme je pekne deprimujúca. Skvelý herecký výkon S. Rockwella. Zahrať 2x sám seba a ešte k tomu v úplne inom veku. Na tomto filme je pekne vidno ako sa človek dokáže zmeniť za niekoľko rokov v izolácii od ľudí bez toho aby dávali nejaké obrovské množstvo spomienok aký bol pred príchodom na mesiac. Film je trochu aj schizofrenický ale celé to dáva zmysel. Čo som počul, tak celkom dosť ľudí nadáva na koniec, že mohol byť akčný aspoň ten. Ja som spokojný s koncom. Podľa mňa by akčnim koncom len posraly. Takto nechali atmosféru filmu od začiatku do konca. Za krátky čas, ktorý je 97 min. sa režisér výborne vyhral. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. Film môžem len odporučiť.

2010: Druhá vesmírná odysea (1984)

Dnešná premiéra. Pokračovanie je omnoho lepšie spracované. Je to hlavne kratšie a nie je to zbytočne natiahnuté. Dĺžka filmu, ktorá je 116 min je akurát. Celý čas sa tu niečo deje nies sú tu hluché miesta ako pri prvom filme. Dialógy tu dávajú stále zmysel. Znova audiovizuálna stránka je skvelá. Nie je to síce to čo by sa očakávalo na rok 1984, keďže za mňa ju prekonal ak sa to tak zoberie predchádzajúci film už len, kôli tomu, že je z roku 1968. Príbeh je tu zaujímavý a aspoň mňa nenudil celý čas sa ma držal ako kliešť. Herecké výkony sú skvelé. Pokračovanie môžem len odporučiť. Za mňa sa režisér vyhol chybám z predchádzajúceho filmu. Celkové hodnotenie za mňa je 80%.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Dnes pozreté po rokoch druhý krát. Knihu som nečítal. Za mňa Kubrick tu poriadne prepiskol. Film je veľmi dobre spravený hlavne po audiovizuálnej stránke. Na to, že to je film z roku 1968 je to priam dokonale. Herecké výkony sú skvelé. Jediný problém mám s dĺžkou, ktorá je 149min. Príbeh sa v tejto dĺžke stráca, keďže by sa dal zhrnúť do 15 min filmu. Chápem, že Kubrick chcel z knihy vyťažiť maximum a ukázať ako si vlastné predstavuje vesmír aj loď po prečítaní knihy ale bolo tam niekoľko dialógov úplne mimo dej a hlavne veľa zbytočného naťahovania štýlom: dám sem oznámenie, že je porucha a budem mať ten obraz dobrých pár minút aby si to ľudia všimli. Načo? Podľa mňa ak by sa film natočil na 2X a to kino verzia, ktorá by mala 100 minút a režisérska, ktorá by bola už tých 149 minút, tak by sa nič nepokazilo. Pri čítaní knihy to musí byť iný zážitok, keďže zase kniha ako v prípade Solarisu veľmi hraje na predstavivosť človeka ako na dej samotný. To usudzujem čisto podľa filmu. Film každopádne odporúčam ale je to veľmi pomalé a ťahače sci-fi, ktorému sa podľa mňa oplatí dať aspoň šancu si to pozrieť celé. Celkové hodnotenie za mňa je 70%.

Solaris (1972)

Včerajšia premiéra. Veľmi zaujímavo spracovaný film. Knihu bohužiaľ som nečítal. Sovietsky zväz sa tento, krát ukázal a to v dobrom slova zmysle. Film je na môj vkus zbytočne natiahnutý. Príbeh je zaujímavý ale dal by sa zhrnúť do 20 min. Pri dĺžke 164min je to na mňa moc ak by mal film len 120 min tak by sa to dalo a aj tak by sa dala pointa bez problémov zachytiť. Vizuálne je to skvelé hudobné to je síce trochu slabšie ale čo už. Herecké výkony sú veľmi dobre. Viem si predstaviť, že kniha v tomto smere funguje lepšie. Hlavne kôli fantázii. Film určite odporúčam ale pripravte sa na pekne pomalé sci-fi. Celkové hodnotenie za mňa je 70%.