Saw 2 (2005)

Slušné pokračovanie. Herecký je to veľmi dobre. Hlavne postavy hrajú skvelé ale vedľajšie sú bohužiaľ až príliš v ústraní a majú málo priestoru a času sa nejako ukázať. Najlepší herecký výkon mal T. Bell. Hudba je stále rovnaká. Príbeh je zaujímavý. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. Určite odporúčam.

Saw: Hra o přežití (2004)

Veľmi dobre spracovaný film. J. Wan krásne rozšíril myšlienku, ktorú načal už v krátkomontážnom filme z predchádzajúcého roku. Skvelá hudba, dnes už hádam legendárna. Herecké výkony sú skvelé. Príbeh je jednoduchý. Celý film sa odohráva v jednej miestnosti a charaktery postáv spoznávame pomocou ich rozhovorov. Vidíme ich strach z nevedomosti čo sa bude diať ďalej a ako to celé dopadne. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. Určite odporúčam.

Saw (2003)

Skvelý začiatok režiséra J. Wana. Krátkometrážný film, ktorý má 10 min. Skvelá ukážka dnes už majstra novodobého hororu. Krátka ukážka pred celovečerným filmom. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. Určite odporúčam.

Skleněné peklo (1974)

Dnešná premiéra. Skvelý katastrofický film. Knihu som nečítal. Herecké výkony, atmosféra a hudba sú skvelé. Pri dĺžke 165 min sú skvelé prekleslené charaktery postáv. Príbeh je zaujímavý a dobre spracovaný. Niektoré efekty sú na dnešnú dobu trochu vtipne ale čo už. Inak celkovo film môžem vrelo odporúčiť. Celkové hodnotenie za mňa je 90%.

Hell Fest: Park hrůzy (2018)

Nedávna pozreté. Naposledy som videl film v kine. Celý film je dobrý priemer. Nápad je odohraný 100x ale čo už. Herecké výkony sú priemer takisto aj hudba. Atmosféra je fajn. Film môžem odporučiť len v prípade, že nemáte čo pozerať a chcete pri Tom vypnúť mozog. Celkové hodnotenie za mňa je 50%.

G. I. Jane (1997)

Včerajšia premiéra. Veľmi dobre spracovaný film. Herecké výkony sú skvelé. D. Moore sa do svojej role vžila úplne. Príbeh je zaujímavý. Film má 125 min z čoho sú asi 2/3 filmu výcvik. Mne to neprekáža. Skôr mi prekáža posledných cca 20 min, kde išli do vojny. Mne osobne by neprekážalo ak by film skončil vo výcviku a vojna by bola až v prípadnom pokračovaní. Chápem prečo sa R. Scott rozhodol spraviť takéto ukončenie ale mne to prekáža. Hudba a atmosféra vo filme je výborná skvelá. Pokiaľ viem film mal celkom úspech, takže sa čudujem, že Scott nespravil pokračovanie. Vedel by som si predstaviť v prípadnom pokračovaní ako D. Moore bude v nejakej ťažkej misii so svojím týmom a budú nejaké problémy a ako to zvládne. Škoda... Celkové hodnotenie za mňa je 75%. Nebyť tých posledných cca 20 min dal by som vyššie hodnotenie.

Puls 3: Invaze (2008)

Ukončenie trilógie je dosť smutné. Príbeh pokračuje pár rokov po skončení druhého filmu. Za mňa najslabší scenár a veľmi zlá voľba hercov. Herci sa snažia hrať svoje úlohy čo najlepšie ale bohužiaľ poriadne tu nie je čo hrať. Koniec bol akože happy end, ktorý sa mi vôbec nepáči. Film odporúčam len ľuďom, ktorý videli predchádzajúci film a zaujíma ich dokončenie príbehu. Ak film neuvidíte nič sa nedeje. Celkové hodnotenie za mňa je 30%.

Puls 2: Posmrtný život (2008)

Pokračovanie je slabšie ale dá sa pozrieť. Hudba je nudná. Herecké výkony sú priemerné. Príbeh sa točí okolo jednej rodiny. Zmena je fajn ale je to slabo spracované. Pri 85 min sú charaktery postáv slabo spracované. Pokračovanie odporúčam iba ľuďom, ktorý majú radi horor a neprekáža im slabé spracovanie. Celkové hodnotenie za mňa je 50%.

Puls (2006)

Pozreté po rokoch. Španielsky horor, ktorý je za mňa veľmi dobré spracovaný. Herecké výkony sú nadpriemerne. Nič extra ale zas nič hrozne. Príbeh je zaujímavý. Bohužiaľ je trochu predvídateľný. Film môžem odporučiť. Slušná nadpriemerná ducharina. Celkové hodnotenie za mňa je 60%.

Nářek duší (2009)