Atlas mraků (2012)

Nechci tím říct, že by to bylo špatný. Možná bych potřeboval to vidět znovu a znovu se na to víc soustředit, jenže kvůli stopáži se mi do toho určitě jen tak chtít nebude. Pro mě je to tedy spíš než poselství, taková zajímavost, ve které se slepilo dohromady několik příběhů. Některé příběhy se mi líbily víc a některé míň, mezi moje favority patří Neo Soul. I díky tomu, že to ve mě nic nezanechalo, hodnotím tak jak hodnotím, ale jak říkám, možná časem svůj názor poupravím.

Pán času - Vánoční invaze (2005) (epizoda)

Díl ve kterém se poprvé pořádně představuje David Tennant se mi líbil. Londýn v ohrožení a Doctor se musí teprve v posteli zotavit z náročné regenerace. Pro mě dobrý a jsem rád, že Doctorem byl právě Tennant.

Pán času - Nevěsta na útěku (2006) (epizoda)

Donna nikdy nepatřila mezi moje oblíbené společnice a ta i přesto jakou úlohu nakonec sehrála. Podobně se tedy stavím i k tomuto speciálu, kde se představí jako nevěsta na útěku. Doctora má rád, ale tahle epizoda pro mě nebyla ničím speciální, spíš jen prostým průměrem.

Pán času - Plavba zatracených (2007) (epizoda)

Speciál ve kterém jsme se nalodili na palubu Titanicu, abychom si užili bezstarostnou jízdu s naším starým známým Doktorem jsem si užil. Tennant se mi jako obvykle zamlouval a abych přiznal barvu, tak Kylie Minogue jsem vůbec nepoznal. Což je vlastně dobře, protože takhle mi alespoň její "čísnice" Astrid byla sympatická. Přijmný bonus přiichází v závěru "Allons-y, Alonso!"

Pán času - The Time of the Doctor (2013) (epizoda)

Rozlučková epizoda Matta Smitha na mě rozhodně nezapůsobila tolik jako předcházející speciál k 50. výročí. I přesto nemůžu říct, že by mě snad nějak hrozně zklamala. Užil jsem si jí jako vždy. Rád jsem ještě jednou viděl jako to funguje mezi Doctorem a nemožnou Sufflé holkou. Na konci přišlo rozloučení s Mattem Smithem, které na mě nefungovalo tolik jako při loučení předchozího Doctora. Nicméně i tak jsem zvědav jak si povede Peter Capaldi.

Pán času - The Day of the Doctor (2013) (epizoda)

První epizoda Doctora na kterou už jsem čekal jako fanoušek. Doctora jsem totiž objevil až v roce 2013 nedlouho před tím než oslavil padesáté výročí. Těšil jsem se na setkání Doktorů, hlavně na dvojici Tennant a Smith, i když musím přiznat, že i Hurt byl skvělý. I proto k tomu přistupuji dost možná trochu nekriticky, ale mě se příběh prostě líbil a užil jsem si ho.

Pán času - Vánoční koleda (2010) (epizoda)

Tohle je jedna z nejlepších vánočních epizod, kterou Doctor Who nabízí. Trojice Doctor, Amy a Rory patří mezi moje favority, což takovému hodnocení také rozhodně neubližuje. Nicméně o nich tahle epizoda není. Jde tady o příjemnou variaci na Dickensovu Koledu, která mě dostala a to natolik, že jsem jí o uplynulých Vánocích zařadil do promítacího programu.

Pán času - Konec času - 2. část (2010) (epizoda)

Závěrečný dvoudílný boj přináší souboj s Vládcem, návrat Pánů časů a hlavně rozloučení s desátým Doktorem. Přesto mi jeho první část přišla o něco slabší než závěrečné finále a následné loučení s velice oblíbeným Tennantem. Za pozornost určitě stojí i Vládce v podání Johna Simma.

Pán času - Konec času - 1. část (2009) (epizoda)

Pán času - Vody Marsu (2009) (epizoda)

V pořadí třetí z pěti rozlučkových speciálu s Davidem Tennantem v hlavní roli. Pro mě s touto epizodou přichází vrchol. Waters of Mars, mě naprosto okouzlila a mezi speciály zaujala nejvyšší postavení, a to i přes to, že závěrečný dvoudíl rozhodně stojí za to. Dobrodružství na Marsu pro mě však jako pro fanouška hororového žánru přináší opravdu to nejzajímavější a s chutí se na tenhle díl podívám znovu a znovu...