• Reality-TV

Co na to Češi (2016) (pořad)

Jednoduše a rychle produkovaná sračka, soutěžící nemusí de facto nic vědět, jen se trochu zamyslet (za to ta *). Je to hlučné, laciné a masové. O nic to diváka neobohatí , ale je to natolik primitivní, že zvládnou produkovat jako na běžícím pásu. Je neuvěřitelně smutný, že místo něčeho hodnotnějšího zaplavuje prostor v televizi právě taková tvorba. Ale lidi to asi chcou (i když mám podezření, že by koukali i na krmící se vepře ve chlívku, kdyby to na Nově dali v hlavním čase).

Stážista (2015)

Poměrně příjemná oddychovka, ale je zkrátka nutno uznat, že je to typický slaďák a kýč jak bič. De Niro působí velmi sysmpaticky a zkušeně, všichni ostatní kromě šéfky Hathway bohužel působí opačně, a to velmi dětinsky, nezkušeně, zkrátka jako banda debílků. Scény o jeho sexualitě by mi taky nechyběly, jsem velkým odpůrcem tohoto trendu cpaní sexuality uplně všude, a myslím, že moment, kdy se starému muži postaví, protože mu masérka masíruje záda a osahává ho, byl velmi hloupý.

Šumná Ostrava (1995) (TV film)

Velmi bych ocenila pěkný pořad o architektuře. Tento paskvil leč nevypovídá téměř nic, jen před kamerou neustále se producírujícího šaška, který není ani trochu vtipný. Tak nevím, možná to tehdy byla příjemná kratochvíle, pohledem roku 2021 ale už hodnotím jako směšnou a trapnou hloupost. Poznámka pod čarou: jsem zvědavá, co na nás ubohé koncesionáře ČT ještě hodná vybalit, protože toto je fakt zoufalost, avšak jsem si jistá, že to není všechno a divoké devadesátky vyplodily i šílenější dílka.

Černé zrcadlo - Rachel, Jack a Ashley Too (2019) (epizoda)

Bohužel jeden z nejslabších dílů Černého zrcadla, a to jak kvůli předvídatelnosti, tak kvůli kýčovitosti. Na Black mirror se dívám pro dobrý zážitek ze scifi a obsazovat tam proflákanou, otravnou popovou hvězdičku, která na konci samozřejmě musí pompézně zahouknout nějaký ten hitík, je neuvěřitelně tuctové a komerční, nemluvě o tom, že nápad ani provedení není příliš zajímavé ani originální a prakticky zbytečné hraní na city s mrtvou maminkou stejně tak.

Špindl (2017) odpad!

Vzhledem k tomu, že vím, jak úpadková je naše česká filmografie, podívala jsem se na tento film s již jasným očekáváním. To se potvrdilo, pokud se dá říct, že film nebyl ještě vyloženě horší. Přehlídka špatných herců, kteří si nikdy v dobrém filmu nezahráli a doufejme, že snad ani nezahrají. Možná natrefíme i na někoho, kdo není vyloženě špatný, ale z něčeho žít musí, že. To pokračuje množstvím obscénností, špatných vtipů a nářků nadržených nesympatických cour - a nechybí ani nějaká ta pornografie, alkohol a nevěra (bez toho by to snad ani nemohlo být, velmi originální, velmi.). ALE aby to nebylo vše jen o tuctovém, plytkém a povrchním sexu, dočkáme se i nesmírně originální chvilky poezie, kdy chlapec předčítá dívce. 2 verše. Následuje ještě nesmírněji originální schovávání polonahého chlapce, když někdo zaklepe na dveře. Každopádně tahle kombinace by opravdu možná byla vtipná, ovšem jako satira, ne jako něco, co má duševně zdravému člověk s IQ vyšším než kámen připadat vtipné. Jak na to koukám, je mi trapně za všechny účinkující i lidi, co se na vzniku tohoto braku podíleli. Ten film nemá absolutně nic hezkého, zajímavého, vtipného ani kvalitního. Tak jako se dřív zamykaly kvalitní filmy do trezoru režimem, dnes by se mělo zamykat toto a ideálně i ty, kteří to produkují.

Šíleně bohatí Asiati (2018)

Exhibice ne příliš zajímavé nebo krásné okázalosti v kombinaci s plytkým kýčovitým příběhem. Nevím, proč je to klasifikováno jako komedie, ale obyč masového diváka to nejspíš pobaví. Příběh předvidatelný, nalinkovaný a prakticky vůbec nic nenabízející. Co oceňuji jsou sympatičtí docela fajn herci. Ale jak jsou to všichni asiati, některé postavy se můžou trochu plést.