Hvězdná brána - Osamění (1998) (epizoda)

E16Plukovníku, je to ledová planeta. Mrazivá (doslova) survival detektivka o objevení druhé brány na Antarktidě. Netušil jsem, že antarktická linka začala už během první sezóny… Záběr z drogu, jak Samantha vyleze uprostřed nekončící ledové pustiny je emocionálně těžce zdrcující. Tak to trošku vyvažovali humorem jak z IT Crowd. Jo a tamto byla plukovníkova zbraň, opravdu ⤷ E18

Hvězdná brána - Záhada (1998) (epizoda)

E15 ⤶ Noxové mají nové tollánské (o poznání méně přátelské) kamarády na podobné úrovni (ani o jedněch toho moc neuslyšíme) a my máme Maybourna, se kterým si užijeme ještě spoustu zábavy. Fakt divné je, že v jinak zajímavé epizodě porušení příkazů prezidenta nemělo žádné následky a že poslední Tolláni s jejich technikou uvízli na jejich planetě. ⤷ E17

Hvězdná brána - Cor-Ai (1998) (epizoda)

E14 ⤶ Teal'ca dohnaly jeho hříchy ze služby Apophisovi a pocit viny. Mimo Zemi asi moc nefrčí koncept presumpce neviny a ani Teal'c moc nechápe koncept svobodné vůle a rozhodování. Pochybuji, že by na sobě nechal znát pochybnosti a ohrozil tak svůj život, jak to bylo prezentováno. Ale k prohloubení charakteru a motivací dobrý díl. ⤷ E16

Hvězdná brána - Singularita (1997) (epizoda)

E13 ⤶ Vyvraždit pár tisíc lidí a nechat na Zemi vybuchnout malou traumatizovanou trojskou holčičku, která to celé zažila... A nechat ostatní ji umřít na Zemi... Tohle je jedna z nejemotivnějších epizod celého seriálu! Docela to se mnou mává i když vím jak to dopadne. Cassandru adoptuje Janet a brzy ji uvidíme znovu. ⤷ S02E02E15

Hvězdná brána - Hathor (1997) (epizoda)

E12Pánové, je tu pět žen, které se cítí velmi osamněle. V sarkofágu v mexickém chrámu dlouho spinkala Hathor, sexy matka Goa'uldů, která všem chlapům dokáže pobláznit hlavu. Bohužel ji omylem probudí pár archeologů a ona přijde do SGC. Tak to holky ze základny vezmou do vlastních rukou, aby se Jack nestal jejím prvním jaffou :). Ať žije emancipace. Dost bylo otravného goa'uldského mykání a sexy koupelí se symbionty! Ženy by neměly oplodňovat muže. A už vůbec ne proti jejich vůli. I když získávání DNA pro tvorbu Goa'uldů je velmi příjemné... :) ⤷ E14

Hvězdná brána - Oheň a voda (1997) (epizoda)

E11 ⤶ Mimozemšťan Nem hledá svou lásku Omorocu. Tisíce let, už od dob Babylonu, kde o ní má poslední zprávy. Velmi dojemný romantický příběh. Zjistí to triviálně po spoustě zacykleného tlachání s Danielem. Ani nechápu, proč implantoval ostatním myšlenky na Danielovu smrt a proč to moc nefungovalo a proč nenahlédnul Danielovi do mysli dřív, proč mu pak věřil, že je mrtvá, a proč je na konci nechal jít, když mu celou dobu nevěřil, že nejsou kámoši s Goa'uldy. ⤷ E13

Hvězdná brána - Pokrevní pouto (1997) (epizoda)

E10 ⤶ Drey'auc, Rya'c a mistr Bra'tac vstupují na scénu a dozvídáme se, že jaffští rebelové existují. To je prakticky vše důležité z celé epizody, což je hodně málo. Epizodu zachraňnuje jen perfektní Bra'tacův herecký výkon. ⤷ E12

Hvězdná brána - Tantalova muka (1997) (epizoda)

E09 ⤶ Já to chápu, chtěli posunout děj a kdyby tam nebylo nějaké napětí, tak by byla epizoda asi moc nudná. Ale to načasování, kdy se tam vypraví po víc jak 50 letech a do pár hodin to tam celé zanikde, je do očí bijící. Až na tuhle maličkost je to naprosto strhující díl s úvodem, který se člověku vryje hluboko do paměti. ⤷ E11

Hvězdná brána - Thorovo kladivo (1997) (epizoda)

E08 ⤶ Docela drsný survival díl s Unasy, původními hostiteli Goa'uldů. Thor je pořádný holografický svalovec. Drsňáci bojují s Goa'uldími Unasy a Sam s Jackem musí hodně přemýšlet. Odgoa’uldování je možné, jupí! Ohrozili celý jejich svět (⤷ S02E06), jupí! ⤷ E10

Hvězdná brána - Jepičí život (1997) (epizoda)

E07 ⤶ Oni prostě neumí hledat technologie tak, aby se při tom málem něco strašného nestalo a takovou hořkosladkou utopii plnou celoživotních 100denních radovánek jim zničili. Jak teď budou žít? A ještě k tomu se budou bát návratu jejich falešného boha. Zajímavý koncept, ale dějově to je nedomyšlené. ⤷ E09