Hvězdná brána - Pátá rasa (1999) (epizoda)

E14 ⤶ Stane se jednou lidstvo pátou rasou? Asghardové, Noxové, Furlingové, Antikové… Byli bychom ve vybrané společnosti, ale většina lidí je dost jinde :). Ještě že šedí mužíčkové umí pomoct od antického bolehlavu po první epické cestě do vzdálené galaxie. Důkladně jsme vaši rasu studovali. Protože se později ukáže, že naše rasa má fakt velký problém. A jak to studování vypadalo zjistíme o 5 sezón později :). ⤷ S07E03E16

Hvězdná brána - Svatý kámen (1998) (epizoda)

E13 ⤶ NID (taky tak trochu ničitelka světů) a Maybourne vystrkují růžky. Brace yourselves, zákulisní hrátky are coming! Aneb politika, prachy a moc jsou pěkný svinstvo. Jak se ,proboha, může ztratit hvězdná brána? ⤷ E15

Hvězdná brána - Duchové (1998) (epizoda)

E12 ⤶ Indiánští duchové se nezdají být tím čím jsou. Líbilo se mi, jak ta epizoda dopadla dobře/nedobře. Těžit se nebude ani po dobrém (SG-1 chtěla vyjednávat) ani po zlém (NID?, vlivní politici?). Mimozemšťané ochránili svou planetu i jejich indiánské svěřence, dostali důležité poučení od SG-1, nezničili lidi z Tauri… Zajímavý mix. ⤷ E14

Hvězdná brána - Tok'rové 2 (1998) (epizoda)

E11 ⤶ Chcete se zbavit rakoviny? Artrózy? Kupte si Tok'ra Forte. Co to je za odboj, když Jack během jejich krátké návštěvy objevil i druhého špeha? Sam mezitím svádí boj se svými schizofrenními pocity z jejího nedávného spojení, s implantovanou láskou a odporem k tomu, že by něco takového mohlo zachránit jejího tátu. A snaží se lidem z týmu vysvětlit nepřenositelnou zkušenost. ⤷ E13

Hvězdná brána - Tok'rové 1 (1998) (epizoda)

E10 ⤶ Tok'rové vypadají jako fakt nepříjemní arogantní týpci, mamlasové (Jack je tam chvilku a odhalí mezi nimi špeha) a odmítají jakékoliv spojenectví. Pokračování příště. ⤷ E12

Hvězdná brána - Zhouba (1998) (epizoda)

E09 ⤶ Teal’c má novou pozemskou kamarádku, velkou válečnici s vodní pistolí, a nestal se hmyzem. Jack pořád nezastřelil Maybourna. Tento díl sponzoruje Star Guard, Vaše ochrana proti hmyzu z celé Galaxie. Jen je škoda, že tuhle epizodu nenatočil Cronenberg. ⤷ E11

Hvězdná brána - Tajemství (1998) (epizoda)

E08 ⤶ Jacob Carter, starý generál s rakovinou, čekající na důchod. Fajn. A Daniel porodil třetí dítě. Bohužel ne jeho, ale jeho ženy. Sakra. Naštěstí Sha're je silná a dokáže ovlivnit svého Goa'ulda a namluví Apophisovi, že dítě má jeho nepřítel Heru'ur, který na narozeninovou party dorazil chvíli před Apophisem. ⤷ E10

Hvězdná brána - Zpráva v láhvi (1998) (epizoda)

E06 ⤶ Carterová, nejezdi tím výtahem, když selhávají systémy, do kterých se nabourala cizí entita… Spousta patosu, zbytečná linka s do Sam zamilovaným poručíkem, sekunda do autodestrukce a přitom tak zajímavý námět… ⤷ E08

Hvězdná brána - Rodina (1998) (epizoda)

E07 ⤶ Trojský syn. Teal'cův. Goa'uldi (nebo scénáristi?) nejsou moc vynalézaví. A na velitelství pořád brutálně podceňují bezpečnostní rizika. ⤷ E09

Hvězdná brána - Thorův vůz (1998) (epizoda)

E05 ⤶ Thor není pořádný holografický svalovec, do nového kladiva Thor zabudoval whitelist, asghardská mateřská loď vypadá cool a Sam s Danielem jsou hodni vidět Thorovu pravou podobu. Konec hlášení. ⤷ E07