Daniel Jackson a Teal´c sa po roku vracajú na Abydos, tak ako Daniel sľúbil otcovi Sha´ri Kasufovi. Daniel zistí, že Apophis sem ukryl svoju ženu Amaunet, aby tu porodila ich spoločné dieťa. Apophis chce dieťa použiť ako svojho nového hostiteľa. Medzitým O´Neill a Carterová vo Washingtone preberajú medailu za statočnosť. O´Neilla kontaktuje novinár Armin Selig, ktorý chce zverejniť všetko o tajnom projekte Hviezdna brána. Krátko na to zomiera pred očami Jacka. Sam sa stretne so svojím otcom Jacobom, ktorý má rakovinu a zostáva mu málo času. (TV JOJ)

Xeelee

E08 ⤶ Jacob Carter, starý generál s rakovinou, čekající na důchod. Fajn. A Daniel porodil třetí dítě. Bohužel ne jeho, ale jeho ženy. Sakra. Naštěstí Sha're je silná a dokáže ovlivnit svého Goa'ulda a namluví Apophisovi, že dítě má jeho nepřítel Heru'ur, který na narozeninovou party dorazil chvíli před Apophisem. ⤷ E10 ()

ben666

Výborná epizoda, ve které se skvěle mísí dvě dějové linie. Další příležitost spatřit Heru'ura a poznáváme otce Carterové, generála Jacoba Cartera, jednu z nejsympatičtějších vedlejších postav seriálu. ()

majo25

Epizóda zpočiatku nevyzerá nič extra, obe línie akoby iba vyplňali čas, ale záver aj spolu s akciou je v oboch dobre vygradovaný a dozvedáme sa niektoré nové informácie o Goauldoch. A Her-ur je predsalen charizmatickejší Goauld ako Apophis. Na scéne sa objavuje prvýkrát Carterovej otec - budúci Tokra. ()

kwoky

V tomto díle se toho stihne stát opravdu hodně a jsou to všechno věci, které budou mít velké důsledky v budoucnu. Líbí se mi citlivý střih, kdy i když skáčeme sem a tam, stále jsem se v příběhu perfektně orientoval. HerUr se evidentně stává významným hráčem na goauldské šachovnici a máme se ještě na co těšit. ()

KOOHA

Velmi pěkná epizoda. Zdánlivě se tam nice neděje, ale ten kdo to psal to měl dobře promyšlené, páč na to budou v budoucnu navazovat další epizody. Jelikož se na to momentálně znovu dívám v televizi a vím, co se bude dít, tak si hrozně užívám. Všechny tyto epizody, které propojují celou ságu mytologií jsou prostě pecka ()

Grogan

Skvělá epizoda, kde máme netypicky 2 dějové linie, které se propojí až na konci. Víc mě baví linie ze Země, hlavně kvůli poznání sympatického generála Cartera, jedné z nejlepších vedlejších postav seriálu, navíc jeho uvedení na scénu konečně dodává Carterové větší hloubku, její charakter byl doteď poněkud zanedbáván. I hrozba odhalení programu od agenta Spendera (snad ho neposlal Kuřák, pan X nebo Mulder) je zajímavá, i když je škoda, že tahle linie nebyla do budoucna více prozkoumaná (i když vrahové mohli být z NID nebo od senátora Kinseyho, takže budoucí používání druhé brány a krádeže na jiných planetách mohou mít jistou návaznost). Linie na Abydosu je o trochu slabší, osud Sha're mě tolik nebere, budoucí linie s Harsesisem taky není můj šálek kávy, ale zahrané je to slušně a souhlas s komentáři, které označují Heru'ura za charismatičtějšího záporáka než je Apophis. Za sebe si myslím, že místo soustředění na jednoho hlavního záporáka by bylo v průběhu celé série lepší sledovat boj s více menšími záporáky (kromě Apophise a později Anubise mohli dostat rovnoměrnější prostor Heru'ur, Sokar, Cronus, Hathor, Nirrti a další hadi). ()

Mistr119

Tento díl je tak akorát plný děje a trochy nelogičností: proč by chtěl Apophis ukrýt svou ženu k jejímu otci, který evidentně má s Sha'ri kontakt na své největší nepřátele?? A druhá linie o vyzrazení programu brány teda kontroverzní... ()

Sa.sa

Sám se potká s otcem, Jack s novinářem, který je poté zabit... Daniel se svojí ženou, která je těhotná a čeká Apophise dítě... To je teda věcí na jeden díl... ()