Hvězdná brána - Časová smyčka (2000) (epizoda)

E05 ⤶ Asi nejvtipnější epizoda celého seriálu, s perfektním chytře vystavěným příběhem, kde nechybí romantika ani napětí. Jen mě zarazilo, že uprostřed nekonečné nudy nenapadlo Jacka, že si bez následků může dělat co chce, a muselo to napadnout až Daniela. Bůhví co za ty tři měsíce ve smyčce stihnul :D ⤷ E07

Hvězdná brána - Rozděl a panuj (2000) (epizoda)

E04 ⤶ Největší slabinou tohodle dílu je to, že nevíme kdo za'tarcy naprogramoval a proč už se nikdy neobjevili. V budoucnu uvidíme už jen ten detektor podvědomých lží a implantovaných vzpomínek. takže to nebyla moc dějotvorná epizoda, ale příběh o zakázané lásce Jacka a Sam. Což je zvláštní, protože ta linka se za'tarcy skvěle funguje a vztah Jacka se Sam není nic nového a zajímavého. Jediným přínosem téhle dějové linky bylo, že ta technologie je chybová a na tom se dal vystavět další díl. ⤷ E06

Hvězdná brána - Na rozcestí (2000) (epizoda)

E03 ⤶ Řekl někdo Teal'covi, že má ženu a syna? A ten Tanithův plán byl dobrý do chvíle, kdy zabil Shan'auc, když mu do té doby Tok'rové (narozdíl od lidí) bůhví proč důvěřovali. S04E22E05

Hvězdná brána - Odkaz Ataniků (2000) (epizoda)

E02S velkou mocí přichází velká odpovědnost. Kde jen už jsem to slyšel? U Antiků? Já jen nechápu, jak mohli Antikové vynalézt takový kšunt. Spolupráce s Tok'ry není tak úplně sluníčková. Neříkají lidem tak úplně všechno. Intrikují a strategizují, tak jak se to naučili dělat s Goa'uldy. A Freya dává všem na odiv, jak je... ehm... intelektuálně vyvinutá. ⤷ E04

Hvězdná brána - Druhá strana (2000) (epizoda)

E01 ⤶ Nacističtí Euronďané rozpoutali celoplanetární válku, páchají genocidu na nečistých a když to SG-1 prokoukne, tak jim odmítnou nadále pomáhat výměnou za technologie, ale fakt nechápu, proč Jack nechal zavřít Iris. Ten vědec by byl jako vězeň neocenitelný. A otázkou je, proč se SGC po pádu Euronďanů nespojila s geneticky nečistými Ploditeli. Konec a to co nenásledovalo trošku sráží dojem z jinak perfektní epizody. ⤷ E03

Hvězdná brána - Série 3 (1999) (série)

S02E01 ⤶ Třetí sezóna mi subjektivně přijde zatím nejlepší. Za mě má poměrně málo 5* epizod, ale spoustu 4* a oproti předchozím skoro žádné slabé. Završení děje z konce 2. sezóny patří mezi stěžejní okamžiky celého seriálu a je klíčové pro identitu svobodných Jaffů. A je tu perfektně vytěžována spolupráce s Tok'ry. Z Tollánů se stanou spojenci. Teal'c se projevuje jako přirozený leader Jaffů. Ješitnost a vzájemné boje mezi Goa'uldy několikrát jen o vlásek zachránily SG-1 i celou Zemi. A už se daří ve větší míře získávat technologie na obranu Země. Horší je, že ve většině paralelních realit asi byla Země zničena. Jednou šla SG-1 na prakticky sebevražednou misi a nebýt opětovného vzestupu Apophise, tak je po nich. Daniel objevuje tajemství Antiků, setkává se s Omou a Bra'tac po rozhovoru se zenovým mnichem dostává motivaci pokračovat v boji. Jack odletěl na tříměsíční dovolenou a Teal'c je vskutku skvělým vypravěčem vtipů. A jak klíčová byla první epizoda, tak závěrem to tvůrci s replikátory hravě přebili. 5,4,5,5,4,4,4,4,3,2,4,4,4,4,5,3,4,5,3,5,4,5/5* 82%S04

Hvězdná brána - Malá vítězství (2000) (epizoda)

E22 ⤶ Sam vymyslela dostatečně hloupý a šílený nápad, který vyhraje Asgardům bitvu s replikátory a ti díky tomu mohou přiletět zachránit Zemi před jedním přeživším hajzlíkem, co napadl ruskou ponorku. Tahle strategie boje proti replikátorům se osvědčí i v budoucnu. ⤷ E02

Hvězdná brána - Nemesis (2000) (epizoda)

E21 ⤶ Jeden malý krůček pro Jaffu… aneb je potřeba zničit asgardskou mateřskou loď. Replikátoři míří k Zemi a Asgardé s nimi prohrávají bitvu o přežití. Epické finále sezóny. Replikátoři jsou tu. Tak dlouho Asgardé naznačovali jejich existenci, až se na nás přiletěli podívat osobně. ⤷ E01

Hvězdná brána - Křišťálová lebka (2000) (epizoda)

E20 ⤶ Nesnáším zajímavé epizody, k jejichž budoucímu dovyprávění už se tvůrci nevrátili. Takže Danielova dědečka z blázince, co zůstal s obry z jiné planety, jsme viděli poprvé a naposledy. A ta lebka, přenášející lidi a posouvající je do jiné dimenze asi k ničemu užitečnému nebude. ⤷ E22

Hvězdná brána - Mateřský instinkt (2000) (epizoda)

E19Kdo hledá splynutí, najde vše co hledá. Takové to poklidné zenové rozjímání během hrozícího útoku Apophisovy armády. Na scénu vstupuje rebelský antik Oma Desala. A moudrý jaffský bojovník Bra'tac se od mnicha dozví, že na velké cestě v sobě nemůže mít zlo a nakopne ho to k tomu, aby bojoval alespoň dalších 80 let, než zemře. Nejlepší hláška je ale ta se světlem svíčky, která je mnohem hlubší, než se na první pohled zdá. Je o osvícení, povznesení. ⤷ E21