• Krátkometrážní

Nevědomí (2013)

Vykrádačka bambilionu filmů z žánru, ve sterilním kabátu s nudnou akcí a největším množstvím logických lapsů v historii áčkových sci-fi. Nebo možná jenom anti reklama na produkty Applu. Těžko říct.

Pátrání po Sugar Manovi (2012)

Rozhodně nekoukat na trailer a číst si o tom velmi opatrně. Spousta boží muziky a neuvěřitelnej (jako fakt) příběh. Můj největší filmový zážitek mezi dokumenty.

Croodsovi (2013)

Výborný animák a jeden z nejlepších od DreamWorks vůbec. Po úmrtí kvality u Pixaru je třeba si takových ještě více vážit. Příběh tam moc není, ale postavy jsou fajn a celé to slušně šlape. V originálním zvuku navíc Nic Cage! Jeho postava hodně bláznivě huláká a dělá bordel, takže pro něj ideální role.

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Tohle je hodně trapná dvojka. Ani trochu se nejele podle běžného receptu: všeho víc. Naopak. A to není dobře, vzhledem k tomu, že hlavní předností jedničky, byla její přepálenost. Kam se poděly sci-fi vychytávky? Proč se najednou střílí kulkama? Kde je vykrádání Star Wars? Kde jsou šílené, ale zábavné, dějové zvraty? Tohle je úplně k ničemu. Pořád mě baví akorát ninjové, ale ani to tady už není vono. Willisova malá role je vynikající. Tři hvězdy ušmudlaný.

Spring Breakers (2012)

Film bizarní na tolika různých úrovních, že si to určité uznání zaslouží. Holčiny, co přišly od Disneyho bez oblečení a Franco se zlatejma zubama v nemorální halucinogenní podívané, která se táhne od teenage bordelu do něčeho jako gangsterky.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Kdo povolanější než Fincher by tohle měl točit. Škoda, že předloha není zrovna filmovému zpracování nakloněná. Takže ve výsledku je to herecky i režijně na 100 %, ale i přes velkou věrnost knize, by to chtělo ještě natáhnout o pár (desítek) minut.

Mocný vládce Oz (2013)

Raimiho prequel je zbytečný přesně tak, jak se předpokládalo. Staví se na vykrádání originálu a zacílení na nejmenší diváky, takže vtipy nejsou vtipné a všichni jsou tam dementi. Vlastně celej tenhle žánr velkejch americkejch fantasy "pro celou rodinu" je imho úplně v háji. Od Raimiho jsem nic horšího neviděl.

30 minut po půlnoci (2012)

Thriller v realistickém hávu, který se nebojí rozvlekle sledovat stopy, které nikam nevedou. Pro někoho možná zdlouhavé a nudné, pro mě osvěžující a zajímavé. Neplnění morálních představ a chladnost postav vůbec není překážkou pro diváckou přitažlivost.

Let (2012)

No, jako v Zemeckisův návrat mezi hrané filmy jsem doufal dlouho, ale výsledek je docela rozpačitý. Vlastně bych neměl nic proti nějakému dobrému filmu o alkoholicích, ale tenhle na mě moc nefunguje.