Blíženec (2019)

Solidní námět a potom jedna slušná akce (kde až přespříliš byla vidět počítačová úprava) a zbytečně moc keců okolo. Škoda, mohla to být dost dobrá akční pecka. (viděl jsem: 1x cz)

Poslední aristokratka (2019)

Tak mi nějak spousta vtipů, především narážky na americké buranství, nepřipadal vůbec vtipná. Na druhou stranu jsem byly tu vtipy, kterým jsem se zasmál, ale ne zas tolik, aby mi na jejich spočítání nestačilo deset prstů. Vcelku je to koukatelné. Někdy by mi to, při té bídě na poli českých komedií, stačilo i na tři hvězdy. (viděl jsem 1x)

Dokonalý smysl (2011)

Ani jsem netušil oč jde a šel jsem do toho. Opáčko "Smrtící epidemie", "28 dní poté", "Světové války Z" jsem měl za sebou, tak něco dalšího ze subžánru jsem trochu čekal. A ono je to místo očekávaného thrilleru je to víc "art", čistokrevné romantické komorní drama okořeněné neobvyklou virovou apokalypsou. Nějak jsem nepobral důvod, proč hlavní postava je epidemioložka, když její profesí není vůbec využita a mohla být úplně kýmkoli. Každopádně se na Evičku dobře kouká a ne jen jak dobře hraje. Tvůrci toho chtěli vyjádřit zřejmě mnohem více, ale na by byl potřeba větší prostor. Celkově dobrý dojem, pokud se kousnete a vydržíte až do konce, sic je to film jen na jedno podívání. 65% (viděl jsem: 1x cz)

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Hudba a napětí na jedničku. Nikdy nevíš odkud a od koho přisviští kulka, kdo bojuje s tebou a kdo je protivník. Drsný válečný film ze současnosti. 85% (viděl jsem: 2x)

Rambo: Poslední krev (2019)

Když jsem si film pouštěl, vůbec jsem neměl tušení o ději, žádné recenze nebo komenty nečetl, ale příběh je od začátku průhledný a předvídatelný. (Liam Neeson to měl vychytanější.) Stallone je v dobré kondici. Takových příprav akce typu "kanónem na vrabce" a potom jen taková finálová rychlovka. Přál bych si víc prostoru pro drsnou akci. Pro fandy ok, ale podruhé to vyhledávat nebudu. (edit_11/2022: tak i podruhé jsem vstoupil do téže řeky a tentokrát koketuji i o 4. hvězdě) Holt už mám vyšší nároky. 70% (viděl jsem: 2x cz dabing)

Pozdě na hněv (2016)

Španělský "Chuck Norris" ve španělské civilnější verzi Přání smrti.Relativně tuctový příběh, zajímavě natočený.

Ve službách Jejího Veličenstva (1969)

Už je to nějaký pátek, co jsem to viděl. Ale kdysi jsem na bondovkách ujížděl a dával jeden díl za druhým - poté, co mi ještě v "temných rudých" dobách kamarád pustil na jednom z prvních VHS přehrávačů z tuzexu úvodní sekvence z některých dílů agenta 007 na nějaké pirátské kopii :-)

Stranger Things - Kapitola sedmá: Kousnutí (2019) (epizoda)

Možná byl někdo z rozjetého blížícího se finále na větvi, já nikoli. Komedie kolem karikatura ruského vědátora po americku mne dvakrát neuchvátila a monstrum? Spíš taková zívačka než děs.