Černé zrcadlo - Zkušební verze (2016) (epizoda)

Po poněkud delším rozjezdu tu je povedený paranoia psycho horrorový Inception. Jen hlavní postava mi připadala v druhé půli zbytečně amerikánsky ukecaná. Odteď si horory budu pouštět raději jen přes den a v žádném případě jako VR.

Černé zrcadlo - Železná vůle (2017) (epizoda)

Hezky akčně stylizovaná postapokalyptická honička s hi-tech hlídacím psem a automobilovou honičkou s českou Octavií. A že to nemělo pointu?! Ale mělo - drsně smutně malichernou, kterou v závěru možná někdo nepostřehne. Většina jiných epizod ze série má však více propracovanější zvraty.

Černočerná tma (2000)

Ukázka toho, že i z nepříliš komplikovaného scénáře se dá udělat velmi kvaliní až hororový thriller co má koule. A ani nevadí, že obraz je černočerný jak tma a pokud nemáte při sledování tv dokonale zatemníno, uvídete mnohdy prd :)

Černý blesk (2009)

Tak i po Rudém náměstí se prohání superhrdina. Nebyl jsem si tak úplně jistý zda to tvůrci mysleli na vážno nebo jako parodii Spidermana, Batmana a Iron Mana dohromady. Taková úsměvná blbinka, které tu trikovou naivitu odpustíte. Alespoň si zopakuji azbuku... (dvě až tři hvězdy)

Čertí brko (2018)

Vcelku sympatická pohádka, kde čerti jsou samozřejmostí a nikoho ani nepřekvapí - natož vyděsí. Je hodně přímočará, nekomplikovaná.

Čert ví proč (2003)

Divná, občas blbá, chvílemi kravina s nezáživným dějem, místy světlé chvilky. (viděl jsem: 2x ...poprvé 3*, podruhé 2*)

Červená Karkulka (2011)

Taková fantasblbinka, která si však udržuje určitou dávku napětí a všichni diváci detektivek mohou dle naznačených indicií dedukovat, kdo že je ten syčák, co jim zužuje tu milou vesnici. Už jsem se bál, že snad s tou známou Červenou Karkulkou to nebude mít prakticky nic společného, ale naštěstí jsem se dočkal slavných ask&questions: "Babičko, proč máš..." ...což mi ale přišlo do děje samoúčelně naroubované až to bylo hloupě vtipné. 50%

České tajemno - Voynichův rukopis (2020) (epizoda)

Záhadami opředená mystéria, tajemství a záhady, na která může být spousta rádobyvysvětlení - stačí jen pustit uzdu fantazii a nechat se přesvědčit ... to mne baví.

Česko vaří s Pohlreichem ŽIVĚ (2013) (pořad)

Uspěchaný a nepřehledný koncept. Pár pohotových hlášek pořad nezachrání. Pohlreich je sice profík ve svém oboru, ale role moderátora není jeho šálek kávy.

Český lev 2012 (2013) (pořad)

Udělal jsem si také malou rekapitulaci, ne českých filmů, ale Českých lvů, resp. nominačních večerů, které jsem viděl. Několik přenosů z udělování cen bylo opravdu zajímavých, mělo dobrou koncepci a hlavně publikum spolupracovalo. Budař se snažil, měl pár opravdu vtipných hlášek (např. "Poslední výkřik Ivety Bartošové", scéna s koláčky), pár jich bylo zbytečně dlouhých až ztrácely efekt (např. prodej vstupenky na dokumenty) a něco se opravdu nepovedlo (zpěv na playback). Většina publika se však nedokázala uvolnit (ani po koláčcích) a moderátorovi nepomáhala. Však si pusťte nějaký sitcom bez doprovodného smíchu - to se vážně moc nepobavíte. Z oceňovaných pobavil zejména Ondra Vetchý. Aranžmá scény a projekce bylo poměrně dobré. Celkově však zklamání. Čert vem všechny nominační a udělovací večery, hlavně když se budou točit filmy, které zaujmou a pobaví!