Deadpool 2 (2018)

Hláškující drsňácký sprosťák je zpět a s ním notná dávka vtipů, černého humoru a narážek, které ocení především filmový fanda nejen X-Menů. Povedeně originální. Lepší 4 hvězdy. 85% (viděl jsem: 1x cz)

Definice lásky (2012) (TV film)

Všedně nevšední příběhy o podobenství lásky podle M.Viewegha (ten se v závěru filmu také mihnul). Příliš mnoho postav, ale málo úderné zakončení, nedotažené pointy. Třetí hvězda je za Barboru. (viděl jsem 2x)

Demolition Man (1993)

Výborná a vtipná skoroparodie plná hlášek z "nedaleké" budoucnosti. 95%

Den cvoka (2002)

Hořce vtipná satira o stereotypním dni frustrovaného muže. Velmi povedeně realistické. Doporučuji! 4-5*hvězd 85% (viděl jsem: 1x polsky s cz tit.)

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Roland Emmerich v podstatě nezklamal. Je to zase větší, ještě větší a megalomanštější. Mohlo by to jít ještě víc, třeba likvidací celé Sluneční soustavy apod., ale to už by byl Star Trek :) Kdo je aspoň trošku ve skrytu duše megaloman (jako i já), tak jistě potěší krásně destruktivní pohyblivé obrázky. Mnoho prvků v ději bylo prakticky identických s prvním dílem. Humoru lehce míň, nebo mi podruhé již nepřišly tak úderné. Ale nenudil jsem se a ani nijak zvláš zklamán nebyl (slabé ohlasy mé těšení předem dost uzemnily), jen vypnul a nechal se unášet akční sci-fi fantazií. Na začátku jsem uvažoval i o přimhouření oka a čtyřech hvězdách, nakonec poctivé tři. edit: Druhé shlédnutí:teď už přimhuřuji oči obě. 70%=>60% (viděl jsem: 2x video - eng+tit & cz dabing)

Denní směna (2022)

Akce je velmi zdařilá, svižná a neokoukaná. Upíři jsou solidní atleti. Parťácké scény trochu drhnou... prostě ten plánovaný humor na mne z tý obrazovky nedoletěl v očekávané koncentraci. (Možná i jen jiný dabing by to trochu vylepšil.) 71% (viděl jsem 1x cz)

Den patriotů (2016)

Ať nadáváte na americký patriotismus a film kvůli tomu posíláte do kytek či nikoli, je mi to úplně fuk. Přestože mi připadalo objevení a ukázáním prstem na pachatele snad až příliš zjednodušené, film byl napínavý, dramatický, nenudil jsem se a nevytýkám mu ani závěrečné dokumentární dojímavé povídačky. Dívat se podruhé nepotřebuji, ale čtyři hvězdy mu klidně fláknu. >70% (viděl jsem: 1x cz)

Den zrady (2011)

Politické zákulisí, preference, průzkumy a snahy získat podporu hlasů pro "svého" kandidáta ve volbách mne v prvních několika desítkách minut málem pěkně unavily. Poté došlo k dramatickému zvratu, kdy překombinovanost volební mašinérie v kvalitním hereckém podání zaujala mou pozornost. 75%

Děti na tahu (2015) (pořad)

Mix zábavného pořadu s Poštou pro tebe.

Devs - Epizoda 1 (2020) (epizoda)

Dám si první díl jako ochutnávku a to bude vše - jsem si říkal. Pouštím si...a už ani nevím ani přibližně o čem to má být-bude... :-D No, bude to asi pěkná blbost ten kód, co asi jako má obrátit naruby veškeré lidské vědění či představy o existenci jedné reality či osudu ... nebo tak něco, co se možná divák ani nedozví. Ale - i přes divné nevýrazné postavy, pomalé tempo (to bude asi režisérský záměr), tak mne první díl navnadil, že ještě druhý a třetí díl si naservíruji...