Amazing Spider-Man 2 (2014)

U druhého "amazingového" dílu jsem se docela nudil... Nebavili mne ani klaďasové ani záporáci. Dvě až tři hvězdy. (DVD)

Ambulance (2022)

Velmi dynamická jízda. Střílečky i exploze. Celkově povedená zběsilá honička co udržela napětí celou dobu. Nekomplikovan jednoduchý děj mi připadal hodně povědomý a chyběla mi nějaká zapamatováníhodná přidaná hodnota. (A to, že je to z dílny mistra oblíbených magalomanských akčňáků z éry předtransformerské, Michaela Baye, jsem zjistil až v závěrečných titulcích.) Za mne pěkné určitě 4 hvězdy (a docela jsem překvapený z celkově nízkého hodnocení). 80% (viděl jsem: 1x cz dvd)

Amélie z Montmartru (2001)

Prvně jsem Amélii viděl v kině. A hned jsem se do té krásné barevné dojemné poetiky s francouzským šarmem a milým humorem zamiloval. Perfektní soundtrack. 100%

American Horror Story - Asylum (2012) (série)

Jak jsem si nyní všiml, někoho napadlo udělat jednotlivým seriálovým sériím vlastní filmový profil. Což je vzhledem ke kvalitativní různorodosti (mnoha jiných nekonečně pokračujících seriálů) chválihodný počin. Komentář jsem psal k první sérii z roku 2011. Tato druhá série je taktéž výborná, trochu víc psycho. Jednotlivé díly mi však připadaly méně vyrovnané. 75-85%

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Dosti originální hororový seroš na pokračování, který při řádném sledování umí pěkně vtáhnout do děje. První vražedná série je za pět. Jako pět hvězd.... 95% Druhá série Asylum stojí také za pravidelné sledování, je víc psycho. Zklamaly mne však poslední epizody, nedotažená sci-fi a démonická linie a patetický rychlozávěr. 75-85% Třetí sérii Coven sledovat nejspíš nebudu.

Americký sniper (2014)

Čistokrevné válečné drama. Opravdu povedeně, realisticky natočené. 90%

Andělé všedního dne (2014)

To byla doba než to vůbec začalo dávat větší smysl, zorientoval jsem se v tom propletenci (kdybych si býval byl přečetl hned obsah, tak je vše jasnější... ale obsahy většinou nečtu neb mnohdy moc vyzrazují) a začalo to být trochu zajímavější. Ale to už se blížil konec filmu a jeho pointa... :-/ Takový trochu zbytečný film zahraný dobrými herci.

Anděl Páně (2005)

Pohádka, která si najde pravidelné místo ve vánočním čase. A nejen svou tématikou. Pěkný příběh, je výpravná, vtipná, s výtečným hereckým obsazením. >80% (viděl jsem: 3x)

Anděl Páně 2 (2016)

Povedená pohádka pro dospělé diváky. Již od úvodu se strhne kadence "svatých" vtípků. Celkově je možná lehce humornější, točí se především kolem osvědčené nebesko-pekelné dvojky. Ve zdařile nasnímaných kulisách (např. Českého Krumlova) hraje příběh spíše druhé housle. 80% (viděl jsem: 2x)

Andílek na nervy (2015)

Příběh o měšťácké fifleně, kterak k rozumu přišla a svého manekýna i na venkově našla. Námět hledání cesty a vzájemného porozumění mezi dcerou a otcem by byl fajn. Jenže je to takové uspěchané a přehnaně přidrzlé. Zpočátku je "Ví" tak na facku, až mne vytáčelo, že ji pořádně za svou drzost neschytala. Potom se najednou časové období střídá po pár minutách a režisér diváka nechává jen tápat a domýšlet si, jak postupně se vztahy vyvíjejí. V tom to mělo dle mého největší slabinu.