Komentáře uživatelů k filmu (603)

 • Cival
  ***

  Milé překvapení. Relativně dospělé dialogy a Trojan hláškující jako o život. Škoda chudinkého zevnějšku.(10.10.2005)

 • Galadriel
  *****

  Na čistých 5* to sice není (hlavně kvůli ne zrovna 100% výpravě), ale jako motivaci si nejvyšší hodnocení tenhle film zaslouží, protože jde o jednu z nejlepších pohádek co u nás byly natočeny za posledních tak 15 let. Milý příběh, žádné pitvoření a infantilnost jako například u pana Trošky (nic ve zlém O:-)), příjemný humor, skvělí herci, na české poměry velmi povedená hudba (žádné syntezátory ale poctivý orchestr), pěkné Šumavské exteriéry, ... Myslím, že největší ukázkou toho, jak moc se tahle pohádka povedla je fakt, že jsem byla na filmu v téměř vyprodaném kině na festivalu Finále a takové dlouhé a bouřlivé ovace jsem u žádného jiného díla (ani třeba u také velmi dobře přijatého "Štěstí") neslyšela.(9.4.2006)

 • Gemini
  ****

  Jelikož je Anděl Páně od roku 1996 a svěrákovského Lotranda A Zubejdy první českou pohádkou, na které jsem si opravdu zgustnul (a to platí i v době, kdy tohle píšu, což jsou Vánoce 2010), je mi téměř stydno, ale nemůžu si nezazpívat s dobrými chlapci z Boni Pueri "Vzhlížejme vzhůru, k andělskému kuru..." a neuchechtnout se. Pak už budu moct jen pogratulovat režisérovi k tomu, jak parádně dovedl natočit film pro celou rodinu bez rozdílu vyznání (i bez něj), i přes to, že si Petronel v jedné scéně sedá na polystyrénovou kulisu, která se viditelně kývá, ač jde o hradbu nebeskou, jakož i přes to, že je v jednom z lesních záběrů jasně vidět pletivo kolem lesní školky, no zkrátka i přes to, že to své krásné dílko zdaleka nevypiplal k formální dokonalosti, kterou opěvujeme u současných "výjimečných" českých snímků. Anděl Páně jednoznačně popularizuje křesťanství, a dělá to tak, že jednomu až přijde jako dobrý nápad přehodnotit svůj přístup k tomuto (a tedy i jiným) náboženstvím...jéžiš, mluví ze mě chlast:) No takže asi chápete, že tak mocná propaganda to zase není;) Jednoznačně doporučuji k vidění a nějakému ekonomicky zachytitelnému opatření si kopie tohoto dílka, protože režisérů jako je Jiří Strach máme zoufale málo, a je tedy potřeba dát těm nahoře (odlišným od těch nahoře, o kterých je Anděl Páně) najevo, že podporovat tohoto pána a hledat jemu - co do kvality samozřejmě - podobné je dobrý nápad. No a já si asi taky půjdu hrát s Jidášem, jako Ježíšek podle Lucie Konášové a Jiřího Stracha:) 80%(25.12.2010)

 • Tosim
  *****

  Už před vánocemi mi známí říkali, že je to nejlepší česká pohádka za dlooouhou dobu. Také, než jsem film viděl, mi bylo sympatické, že Jiří Strach sehnal víc peněz, aby mohl jít film do kin, čímž se dostávám k tomu důležitému - chudičké mi to nepřišlo. Žádná supervýprava, samozřejmě, ale ošizené taky ne. Scénář Lucie Konášové (ta paní mi začíná imponovat čím dál víc!) je plný pěkných narážek na náboženství (ne znevažujících!) a jemného humoru. Spolu s určitým šibalstvím, se kterým na diváka celý snímek pomrkává, dává tohle všechno vzniknout opravdu kvalitní pohádce. Herecké výkony od těch hlavních partů (Trojan, Dvořák, Navrátil), až po "štěky" (Geislerová, Jirásková) jsou opravdu zapamatováníhodné. No, Jiří Strachu, děkuji ti za tvoji podporu (musím touhle veřejnou cestou) a i když se ty příběhy, jak ty sám říkáš, vyprávět teprve učíš, myslím, že to děláš velmi dobře :-)(8.2.2006)

 • Radyo
  ****

  Milé překvapení, od "revoluce" určitě nejhezčí pohádka, i díky báječnému Trojanovi!(7.1.2014)

 • Isherwood
  ****

  Přísahám Bohu, že kdyby dramaturgická skupina sedící na Kavčích horách nepřemýšlela ad rectum, lépe odhadla potenciál scénáře Lucie Konášové a přiřkla režiséru Strachovi větší rozpočet, jež by se následně promítnul do výpravy, byla by z toho absolutní pohádková pecka! Režijně přehledné, dějově duchaplné, dialogy a scény vypointované a hlavně, naprosto geniálně obsazené dílo, v němž dvojka Trojan & Dvořák zběsile cedí ultracool hlášky, ale i tak zůstává ve stínu fenomenálního Jiřího Bartošky, jenž je s rozčepýřenými vlasy v roli Pánaboha naprosto úžasný! Škoda toho, že snímek zůstal na půli cesty standardní televizní inscenace. Jestli to bude režisérovi myslet jako doposud, příštím filmem rázně promíchá stojaté vody české filmové břečky… doufám.(31.10.2006)

 • Malarkey
  ****

  Krásná a poctivá pohádka, kterou si mě pan Strach dokázal rozněžnit už několikeré Vánoce. A pochybuju, že ty, ve kterých píšu tento komentář, budou těmi posledními!(24.12.2014)

 • Enšpígl
  ****

  Doporučuji zejména na vánoce.Pohádka co mám vkus a ještě pobaví je vždy vítána . Bartoška je bůh!!(11.8.2006)

 • Renton
  *****

  Scénář: Lucie Konášová .. Na české pohádce jsem v kině nebyl už spoustu let. Možná je to také tím, že tu dlouho nebyla nějaká tak výtečně obsazená (ač v mnoha případech jen ikonicky) a zručným mladým režisérem udělaná, byť nejprve pouze pro televizi. Přesto je výsledek parádní záležitostí, až na mně dýchla stoprocentní atmosféra Vánočního večera. Inteligentní a milá podívaná, které, s ohledem na určenou cílovou skupinu, tj. děti a jejich rodiče u televizní obrazovky, plně splňuje všechny žádané parametry.. Ivan Trojan je Pán Bůh. Nejen on nás zavalí mnoha vtipnými hláškami a parafrázemi a ač má několik vážných hereckých konkurentů (Dvořák, Navrátil, Bartoška ..), je jasným králem a pro mnohé tím hlavním tahákem. Tato pohádka zaručeně pobaví a pohladí. Doporučuji všem dětem, vždyť těmi jsme všichni.(14.11.2005)

 • Faye
  ****

  ..... " Já vím, co mi chceš říct, miluj bližního svého. A víš co já ti na to Maruško odpovím? Blbce ze mě nikdo dělat nebude“ tak pravil Pán Bůh. A já s ním (pro tentokrát) naprosto souhlasím :- ). Hezká vánoční pohádka, ale asi jenom vánoční! Mimo tohle období, je v ní příliš náboženství, i když, podané s víc než vkusným a vtipným nadhledem.(9.2.2006)

 • T2
  **

  V celku podarené na dnešnú dobu, keď poväčšinou vznikajú len nevýrazné gýčové rozprávky, tu ma chytil hlavne pekný vizuál s prostredia neba, kde obrázky vypadajú ako farbistá maľovanka. Herecké výkony Ivana Trojana, Zuzany Kajnárovej a Jiří Dvořáka v pohode, škoda že trošku viac nevyčnievajú zo zaužívaného štandartu, jedine čo my tam chýba je to pravé skutočné čaro starých filmov, v dnešnej dobe tie príbehy nedokážu tak podať aby učarovali lepšou atmosférou a preto dávam to nižšie hodnotenie. ║Rozpočet -miliónovTržby Česká republika $502,606(23.12.2007)

 • Radek99
  ****

  Po opravdu dlouhé době zase česká filmová (byť původně televizní a všemi atributy to dosvědčující) pohádka, o které jsem schopen říci, že se zařadí do zlatého fondu československých pohádek, reprizujících se cyklicky každý rok v čase okolo Vánoc. Milá pohádková atmosféra, sympatický hlavní hrdina - popleta (vynikající Ivan Trojan, bez něhož by pohádka klesla o mnoho řádů), spousta vtipů a dobrých nápadů, dobrý scénář, roztomile zpodobněné nebe... Škoda jen té očividné televiznosti - hrad pustý a prázdný, dvořané se dají při masových scénách skoro spočítat na prstech jedné ruky a triky ,,televizně" modré. Škoda...(27.4.2007)

 • DaViD´82
  ***

  Vánoce v Nebi... Zní to morbidně? Ale jděte, tady jde o pokus oživit pohádku z našich lesů a hájů. Celé to stojí jen a pouze na hercích, ale v tomto případě je to výrazné plus. Především ústřední dvojice Trojan-Dvořák to táhne i v těch slabších chvilkách. Hudba obstojná, tempo také a tak nijak výrazně nevadí ani televizní výprava a poněkud úsměvná triková složka. Možná to jen chtělo přidat více humorných narážek pro dospělé a potrestání zla v závěru. Ona vůbec ta tradiční linie o velké lásce je "taková nějaká divná", ne zcela fungující a hlavně vyznívající do ztracena.(24.12.2006)

 • AngelAngie
  ***

  Výborná pohádka! Jirka Strach vsadil na humor a známé tváře a musím říct, že mu to vyšlo ..(1.11.2008)

 • Superpero
  odpad!

  Vím, že jsem na to neměl koukat, ale prostě stalo se a tohle teda opravdu není můj šálek čehokoli.(16.2.2008)

 • Oskar
  ****

  Anděl Páně je ohromně povedený v nebeských scénách (nejvíc mě rozesmálo kádrování Hlaváčové, Jiráskové a Zindulky), v těch pozemských už tolik ne. Negativní trio správce-klíčnice-rychtář je až nápadně podobné trojici správce-Dorota Máchalová-kaprál z pohádky S čerty nejsou žerty, ale s jedním bolestným rozdílem - tím je jejich zmarněný komediální potenciál. Takže střídání scén s pány Trojanem a Dvořákem a všech ostatních by se dalo zakreslit jako EKG - nahoru dolů nahoru dolů. 70%(3.1.2007)

 • Fr
  ****

  ,,A PROČ JSOU TADY VŠICHNI TAKOVÍ ZLÍ?“ … ,,ZLÍ? ZNÁTE LIDI“…“ /// O tom, jak to dopadá, když se TI NAHOŘE snažej porozumět lidem. to prej všichni chcem peníze, ti starší mladý maso a pracháči žít o žebrácký holi… Nenucenej ftip. Slovní hrátky (hříčky? Ne, to bych neřekl…), anděl je trouba, čert chytrej a Bartoška je Bůh. Co role to perla. Z novodobejch českejch (vlastně veškerejch) pohádek to nejlepší. Ale i já TO dokázal vocenit (vohodnit) až po čase. Což je vostuda (moje!). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju Božku Němcovou – teda spíš ty její pohádky. 2.) Miluju pohádky (a mladý maso). /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne(20.12.2013)

 • Gimli
  ****

  Po mnoha letech konečně dobrá česká pohádka! Dobro a zlo, nikdo nešišlá a vkusného humoru taky dost. Více takových!(8.2.2006)

 • novoten
  ****

  Projekt, kterému jsem fandil. A v čele neskutečný Ivan Trojan, sypající hlášky po desítkách. Nejzdatněji mu sekunduje Bůh s vykouřeným basem Jiřího Bartošky a Dvořákův pozitivní čert. Škoda, že když na plátně nikdo z nich není, tempo jako by zadrhlo na místě. Přesto potěší celkově milé vyznění filmu, spousta cameo roliček a Jiří Strach za kamerou, chrlící v gradujícím finále nápady a jeden nebeský glos za druhým.(22.3.2006)

 • B!shop
  ***

  Docela solidni pohadka, ale nic extra se nekona. Film ma v podstate dve linie, bud je to klasicky pohadkovy o zlejch lidech, co chtej jen penize, hodny sluzce, namyslenym princi a jejich napraveni a to neprinasi nic novyho a je to vcelku nuda. Pak tu je ale linie s padlym andelem Petronelem a to je spravna sranda. A tyhle dve linie se protinaj, ale proste jakmile neni na scene uzasnej hlaskujici Ivan Trojan, tak to za moc nestoji. Co se tyce zpracovani, tak nebe pusobi docela zajimave a zeme nevypada nak extremne levne, takze to je v pohode. Lehce nadprumerna pohadka, ale to vse zasluhou slusnejch hercu v cele s Trojanem.(25.6.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace