Druhá strana (2007)

Mezipatra 2008 - pohled do zoufalého nitra mladíka, ze kterého se díky sestře a hlavně synovci opět stal vyrovnaný a sebejistý člověk.

Hildes Reise (2004)

Steffan si na cestě uvědomil, že peníze pro něj nejsou tak důležité jako čisté svědomí, že splnil Hildino poslední přání. Nádherný závěr s urnou na bretaňském pobřeží se mi stále v mysli vrací.

Shortbus (2006)

Film, který mohou odsoudit jedině pokrytci, kteří si nechtějí sami o sobě něco přiznat.

Černá roucha (1983)

Jeptišky v drogovém oparu, tygr v jejich zahradě, přemýšlím, jak moc nemá Almodovar církev rád. Nebo jak by podle něj měla vypadat. V žádném případě mě nezklamal. Obdivuju jeho pohled na svět a tiše závidím.

Zákon touhy (1987)

Osudové vztahy a španělská vášeň, to vše ztvárněno Pedrem Almodóvarem. A skvěle.

Sirotčinec (2007)

Nemám ráda americké horory, kde se vše podřizuje snaze zvýšit efekt a navíc se v nich vyskytuje enormní množství hloupých a uječených hrdinek. Toto je oproti nim promyšlený horor s "lidskou tváří", což oceňuji.

Labutí jezero (1996) (divadelní záznam)

Jak troufalé! A jak nádherné...

Iberia (2005)

Strhující a vizuálně vytříbená podívaná i pro naprostého laika, co se tance týká.

Vše o mé matce (1999)

Působivý film o ženách i "ženách", obrazově dovedený do dokonalosti. P.S.: Lola ve mně zanechal nezapomenutelný dojem.