• Fantasy

X-Men: První třída (2011)

Je to divný, ale právě tenhle film mě díky Michaelu Fassbenderovi zasvětil do kinematografie.

Přežijí jen milenci (2013)

Minimalistický film o upírech plný zábavných narážek a Easter eggů. Po celou dobu jsme v melancholické náladě, kde pozorujeme život upírů v moderní době. Postavy jsou dobře vykreslené a mají mezi sebou dynamiku. Jediná škoda je, že dějové linie trochu vyznívají do prázdna. Slabší 7/10

Saltburn (2023)

Jeden z TikTok trendujících filmů, kvůli údajné kontroverzi. Osobně jsem film viděl a hype nechápu. Vizuálně podmanivý, ale příběhem plochý. Kdybych film měl přiblížit srovnal bych ho s Parazitem, vedle kterého snímek působí jako levná britská napodobenina. Nejprve se musíte překousat přes dlouhý začátek, a až pak se dostanete k hlavnímu jádru, kde se konečně objevují ostatní postavy, o které se člověk vůbec nezajímá a kouká se na ně svrchu. Nepomáhají ani herci, jejichž talent je silně nevyužitý. Film se celou dobu snaží být chytrý, ale ve výsledku působí spíše lacině a předvídatelně. Pokud se vám Saltburn líbil doporučuji Parazita. 6/10

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Příběh, vyprávěný v pouhých 90 minutách, a i tak je schopný předat vše, co je potřeba. Milý film, který vypovídá o důležitých lidských hodnotách, které se v mladém věku formují. Koukám se na film pokaždé, když se potřebuju ve stresu hodit do pohody, a tohle poslouží jako lék na kterékoliv potíže. Klenot mezi romantickými filmy. Můj comfort movie. 10/10

Boy Kills World (2023)

Hunger Games, Kill Bill a Mortal Kombat, který je natočený Matthew Vaughnem. Asi takhle bych popsal tenhle režisérský debut Moritze Mohra. Odvážný film, jehož akce se opírá o arkádovky. Film nás zavede do dystrofického světa, který ovládá dynastie a my sledujeme příběh hluchoněmého chlapce, který je připravený pomstít svojí rodinu. Bill Skarsgård předvádí obstojný výkon, který pouze stojí na jeho mimických dovednostech. Akce a souboje jsou ve filmu brutální a kreativní. Postavy jsou vtipné, a docela dobře vykreslené. Po pár minutách film diváka vztáhne a nechce ho pustit. Finální souboj je plný akce a emocí. Doporučil bych všem úchylům, kteří ujíždí na nechutnostech jako Kill Bill. Zkrátka jako akční jednohubka film funguje, jenom se v tom nesnažte hledat větší logiku. 7/10

Myši patří do nebe (2021)

Když už vypadá, že animace začíná umírat (zvlášť loutková), přicházejí talentovaný tvůrci s originálním konceptem, který se dokáže rovnat studiím jako Pixar. Roztomilé loutky, sympatické postavy a kouzelný svět. Jeden z filmů, který dokazuje, jak je naše česká animace na zcela vyšší úrovni, než komerční propadáky Disney. 9/10

Přání (2023)

Disney hodlal přijít s něčím velkým, jelikož už je to 100 let od založení Disney Brothers Studio. Co jsme jako věrní fanoušci dostali? Nudu, plošnost, bezcharakternost, neosobnost, žádný náznak lásky a zájmu. Myslím, že kdyby se drželi původní verze aka Stardust příběh by byl mnohem lepší. Oni se však na poslední chvíli rozhodli použít AI, které vygenerovalo nejvíc random texty, postavy a zápletky. Písničky ve filmu absolutně ztrácejí význam a do teď nedokážu pochopit, co vlastně představují. Originální píseň At All Cost, použili i přes to že měla z zprvu zcela odlišný kontext a přidali ji tam, protože hold byla chytlavá, a vůbec je už nezajímalo, že celý smysl písně již nedává žádný smysl. Všechny postavy jsou naprosto nezajímavé a ploché. Hlavní hrdinka ala roztěkaná dívčina, která má sen již bohužel přestal fungovat. Radši ani nebudu zmiňovat random Easter eggy na různé Disneyovky. Největší propadák a trapas, který jsem v kině viděl. 4/10

Kung Fu Panda 4 (2024)

Další pokračování, kterému chybí duše a láska. Místo epického ukončení jedné éry, kde se nám měli vrátit ikoničtí záporáci jsme dostali jakýsi paskvil plný nudnosti, plošnosti a nezajímavosti. Po se měl rozloučit se dny Dračího bojovníka a vybrat si svého nástupce, který je již pomalu silnější než on sám. V předchozích dílech jsme viděli nějaké ponaučení a smysl, které dali filmům větší přidanou hodnotu, tohle je ale pouze nudný tahák na peníze. 4/10

Kill Bill (2003)

První Tarantinův film, který se soustředí nejen na dialogy ale i na vizuál. Červeno-žlutá jízda plná násilí, která v sobě skrývá větší emocionálnější jádro, než se na první pohled může zdát. Uma Thurman ve žlutém kostýmu, tentokrát povýšila z manželky drogového bosse na milenku jednoho z největších zabijáků na Zemi a je odhodlaná odrovnat každého, kdo jí stojí v cestě. Při sledování padajících končetin se člověk později neudrží a začne se smát s jakou nadsázkou Tarantino pojal žánr akčního filmu a bude si říkat, jestli patří mezi příčetné lidi.  V závěru se film rozhodne zpomalit, a vychutná si závěrečný souboj, který se spíše zaměří na emoce než na akční nářez. První zhlédnutá Tarantinovka, která mě už nespustí z rukou. Doporučuji všem zvrhlíkům jako jsem já. 10/10