Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Dvojic zábavných policistů jsme na plátně viděli už hodně. Téměř pokaždé to asi bylo ve svém výsledku lepší. Do scény, kdy Angel zabásne půlku Sanfordu, byl film celkem OK. Pak se z něj stal guláš, přesně jak píše oficiální text distributora. Vrcholem byla źávěrečná akční scéna. Ne, že by byla špatně natočená, ale prostě mi sem v této podobě nesedí. Nechal bych asi Angela vyřešit celou (blbou) zápletku jinak.

Prázdniny (2006)

Lehce nadprůměrný (celkem v pohodě stravitelný) romanťák s dobrými herci, který postupem času nabírá podle šablony očekávaný směr. Nic nového pod sluncem. Nicméně má film dost světlých míst (např. zápletka s přepínáním telefonu, velice zábavná byla anglická mluva jedné z malých dcer aj.). Přepínání mezi dějovými liniemi Anglie - LA působí vcelku zajímavě a stará se o to, aby snímek nepůsobil jednotvárně (ikdyž na obou místech směřuje příběh ke stejnému konci, přece jenom je ze začátku rozdílný). Konec snad ani radši nebudu komentovat. Klasika. A všichni jsou happy. Tři hvězdičky a kousek.

ČT Live - Tata Bojs (2005) (koncert)

Nejnadupanější české hudební DVD minimálně ve své době. Bohužel mi úplně nesedl samotný záznam koncertu (a tedy nejdůležitější část DVD). Kamera zabírá koncert velmi podivným způsobem. Je to asi spíš otázka střihu, ale v porovnání se zahraničními hudebními DVD to prostě není ono. Obraz nekoresponduje s hudbou. Méně střihu, více záběru celku - tak bych to viděl já. Samotný koncert v T-Mobile Aréně jsem viděl a byl perfektní. Pokud jde o jeho záznam na DVD, tak toto mi vadí a kazí to výsledný dojem. I přes to 90 %.

Moby Live: The Hotel Tour 2005 (2006) (koncert)

Od tanečního dávnověku přes kytarové intermezzo po komerční dnešek. Chybí snad jen ambientí pohled na svět (který však Moby nevydával pod svým jménem). To je Mobyho živák z roku 2005. Přiznávám, že i na komerčním dnešku tohoto hudebního chameleona pořád něco je. Smyčce v pozadí fungují. Stejně jako piano v roli ústřední melodie. Přesto vidím pár vad na kráse. Jedna se týká playlistu. Vyloženě mi tam chybí Into the Blue a Come on Baby. Tyto dva songy by do playlistu pasovaly. Druhá výtka se týká zpěvačky. Pokud mám na výběr - playback nebo nic - tak na této úrovni snad radši mlčím, k mikrofonu se nestavím a Mobymu to nekazím. F**k off playback!

Zodiac (2007)

Velmi dlouhé, ale velmi dobré! Otázkou je, jestli vzhledem ke složitosti děje šlo stopáž zkrátit. Myslím že ne. Klasická "krimoška" s obsahem a bez hry (pouze) na efekt.

Život podle Dana (2007)

Výborná komedie plná skvělých dialogů. Takových filmů není mnoho. Žádné lacinosti, skvělá muzika, reálnost, upřímnost, nestrojenost. Celkově na mě film působil neuvěřitelně pozitivně. Toto je typ filmu, který chci vidět večer, když si chci zlepšit náladu a stoprocentně se odreagovat. Po uvedení do děje, osudovém setkání a salvách skvělé zábavy (když se celá rodina sejde u rodičů) mě film nenechal vydechnout až do samého konce. Vůbec jsem nesledoval, kolik ještě minut zbývá do konce filmu. Jak často se mi to stává? Zřídka :)

Nakládačka (1977)

Pokud je cilem komedie pobavit, tak cil byl splnen. Ja se bavil dobre. Od chvile kdy nastoupili Hanson Brothers na led a komentator vzal do ruky mikrofon, nebylo o zabavu nouze. Jeho komentar hromadnych bitek na lede slovy jako "To je hokej!", me dostaval :)

Americký zločin (2007)

Silný příběh, jehož perfektní komorní ztvárnění spolu s výborným hereckým výkonem Ellen Page mi vzalo dech. Na film jsem se musel podívat znovu a ve svém přesvědčení se utvrdit. Čin Gertrude Baniszewski a její bandy spratků, která měla hranici normálu hodně posunutou, je otřesný. Stejně tak otřesné je přehlížející chování okolí, které dopustilo, aby k něčemu takovému došlo. Shluk malých monster (jemuž se ve filmu říkalo "rodinná rada") - jejich pohledy, chování, pohyby a spolupráce s matkou - si budu ještě dlouho pamatovat. O to víc, když vím, že šlo o skutečnou událost.

Romeo a Julie na konci listopadu (1971) (TV film)

Hlas Karla Hőgera můžu v jakékoliv podobě. Když se k tomu přidá skvělá Dana Medřická, sobecká rodinka .... tak je z toho výborný TV film jako Romeo a Julie na konci listopadu. "Zdar vespolek!" :)

V Bruggách (2008)

Větší nudu na plátně a víc drhnoucí tempo jsem už dlouho neviděl. Taky jsem si už dlouho tak intenzivně nepřál, aby film už skončil a měl jsem ho za sebou. Nebýt pár fórků, které občas člověka donutily neusnout, nestál by film ani za zlámanou grešli.