Děvčátko z černé země (2007)

Cekal jsem, ze film nebude mit zadne prekotne tempo, ale tech zaberu beze slova bylo na me moc. Namet byl pro me zajimavy, prostredi korejske hornicke vesnice taky. Vykony detskych hercu se mi libily. Ale 90 minut takhle varit z vody?

Odplata (2008)

Film patřil určitě k tomu lepšímu, co bylo na MFF KV 2008 k vidění. Akorát bych viděl konec a pointu asi tak o 5 minut dřív než jeho autoři (závěrečný rozhovor bych vynechal).

Rolling Stones (2008) (koncert)

Nejsem fanouškem Rollung Stones. Jejich hudba mi vcelku nic neříká. Ale musím uznat, že záznam koncertu je to kvalitní a dokumentární vsuvky + příprava koncertu jsou zábavné. Kamera míří vždy, kam má. Zvuk výborný. Prostředí člověka pohltí, že chce po každém songu tleskat :) Ve velkém sále Thermalu pěkný zážitek!

Vzdálená chvění (2008)

Líbí de mi filmy, které používají princip "nejvíc se člověk bojí toho, co není vidět". Než nějaké, třeba laciné, vizualizace působení nadpřirozených sil, to raději tento postup. Navíc ve filmu, díky obrazové a zvukové stránce, dobře zvládnutý.

Děti noci (2008)

Výborný Jiří Mádl. Martha Issová jakoby si protáhla svoji seriálovou roli z Dobré čtvrti. Děj filmu se tak nějak vyvíjel odnikud nikam. Průměrný snímek.

Delta (2008)

Pěkně vytvořená atmosféra. Děj jako by byl komprimován a tak když na kraťoučký čas začal působit zdlouhavě, přišla pointa a rychlý konec. Drsný pohled na život lidí na maďarském venkově.

Modulations (1998)

Letem světem elektronickým světem. Tvůrci toho hodně nakousnou, nikde nejdou do hloubky, ale zase toho hodně obsáhnou. Mě by každopádně zajímaly podrobnosti. Ale to by měla pro sebe 75 min. každá odnož elektronické hudby a nebyl by to film, ale seriál.

Grandhotel (2006)

Po nějaké době jsem konečně viděl český film ze současnosti, který má něco do sebe, nehrajou v něm pořád dokola ty samé "známé tváře", má zajímavé hudebně vizuální ztvárnění, trochu nenásilného vtipu... Parádní je zasazení do prostředí Ještědu. Naposledy jsem měl podobně pozitivní pocity z českého filmu asi u Restartu, co tak pátrám v paměti. Akorát bych chtěl viděl Marka Taclíka s Klárou Issovou, jak v reálu táhnou na Ještěd dvě plné propan-butanové lahve a nahoře si ještě prozpěvujou :)

Když rozvod, tak rozvod (1982)

Celkem povedená oddechová komedie, kterou z podprůměru vytahuje herectví Vladimíra Menšíka.

Pokus o vraždu (1973)

Film jsem vůbec nevnímal jako krimi nebo detektivku. Spíše jako psychologické drama. Karel Hőger, myslím, ztvárnil osobu profesora Trojana výborně. Docela slušně byla vytvořena atmosféra (mj. díky hudbě - tím nemyslím ústřední píseň). Nedokážu si tento film představit v barvě. Černobílá mu vyloženě sedí.