Souboj cti (1996)

Mě přišlo, jako kdybych viděl nějakou Verneovku, která byla natočená z knížní předlohy. Překvapilo mě, že Van Damme tenhle film točil, a je opravdu povedený, a jsem z tohoto filmu hodně překvapen. Souboj cti by si určitě zaslouží větší hodnocení, než 56%, protože to je fakt sakra málo. Dobrých 5*.

Oceloví žraloci (1997)

Tenhle film má sice spoustu akce, ale ta akce je jaksi nezajímavá, což je problém, u akčního filmu. Překvapili mě Gary Busey a Billy Dee Williams. Není to špatný film, ale nic, co bych musel vidět vícekrát.

Griffinovi (1999) (seriál)

Já ti fakt nevím. Párkrát jsem zhlédl několik epizod, a z toho.... Já fakt nevím co k tomu říci. Je to jenom o ubližování, a kopie Simpsonů. I South Park je oproti téhle kopii mistrovské dílo.

Interstellar (2014)

Tento film je asi tím nejlepším vesmírným sci-fi, které jsem viděl, a můžu ho zařadit mezi mých 20 nejoblíbenějších filmů. A ejhle kdo tu hraje! Hraje tu Michael Caine! Ten herec, který hrál ve filmu Roj, a v čelistech pomsta! Podle mě je ale Michael Caine kapku smolař, protože vždycky když hraje v nějákém filmě, tak ostatní herci vždycky stojí za prd, a nebo ten film stojí za prd, a tady to nebyl ten případ. Tím smolařstvím ale nechci Michaela Caina nějak ponížit, protože hraje opravdu dobře. Celý film je takový hodně zajímavý, a kapičku mi ta slza na konci upadla, a je hodně smutné, že..... Ne! Nic vám nebudu říkat, protože celý film bych vám tím pádem odhalil! Hodně dobrých 5*.

Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (2008)

Co to je za peklo ten film?!?! Máte moc hezkou kozu... Kozí příběh je skutečně kozí. Baby ono tam mají kozy co chvíli.... Ale je to peklo.... I když animace vypadá v pohodě na první český 3D animovaný film, a má v pohodě koncept, tak je to peklo. Ale v tom dobrém slova smyslu :-). Ve filmu jsou tak ujeté vtipy, a někdy i skutečně originální, ale pro děti to není. Je tam tolik nevhodných a někdy se mihne i sexuální odkaz, což není normální u dětského filmu. Tohle jsem viděl až po dvojce, a musím konstatovat, že tohle mě baví i v dospělosti. Zatímco Kozí příběh se sýrem, je typická dětská pohádka, to je tak kapku pohádka pro dospělé. Upřímně, mám pocit, že autoři tohoto filmu se koukali dost často na Evil Bong, což je erotická komedie o kouření Konopí, protože takové scény nenajdete nikde jinde (I když je Evil Bong hraný film, i tak mi to příjde vhodnější). Lábus se očividně před natáčením několikrát opil, a pak šel dabovat kozu (Není to myšleno jako urážka. Lábus jako Koza je dobrá kombinace). Jediné mínus tohoto filmu je děj. Nepřišel mi nějak extra propracovaný, a prakticky je spousta částí děje založen na vtipech, což je podobný případ jako u filmu Evil Bong 420, ale i tak je vlastně ten děj tady mnohem lepší. Má to halvu i patu, a já se skoro u toho zřigal smíchy. Velice dobrých 4*. Kdyby více upravili ten děj, tak je to na 5*.

Americký samuraj (1992)

Americký samuraj není vyloženě film, kterému by jste dali Oscara, nebo ho nazvali kultovním, ale je fajn. Takové dobře zpracované béčko, které neurazí, a dokonce si ho budete mít chuť pustit znovu.

Univerzální voják (1992)

Tenhle film jsem viděl ve stejný večer, co jsem viděl film Přímý zásah s Dolphem Lundgrenem. A tenhle jsem si pustil jako první před Přímým zásahem, který dopadl s mým hodnocením tragicky. I když jsem už od svého dětství fanoušek Jeana-Claude Vám Damma, a Dolpha Lundgrena, tak jsem o tomhle filmu v životě neslyšel, a tak jsem si ho pouštěl až včera večer (Tím myslím včera od té doby, kdy jsem psal tuhle recenzi). A musím říci, že jsem hodně spokojený s tímhle filmem. Má dobré tempo. Rolland Emmerich má hodně zajímavý styl pro sci-fi nebo akční filmy. Ale když jsem se na to koukal, v hlavě mi kolovala jedna myšlenka, která zněla takto: ,, Není to předchůdce Sonica? Kupodivu ten starý seriál je o rok novější než tenhle film!". Jo jo. Tohle mě napadalo. A proč? Do lidí dávat dráty, nepamatují si na svou minulost, a pak je ovládat, to zní stejně jako robotizace ze Sonica, kde hlavní záporák Robotnik robotizoval lidí i zvířata, a pak je ovládal. Pomalu si začínám myslet, že Sonic zkombinoval několik filmů (A tento taky). Tento film mi ale chvilkami přišel brutální, což jsem nečekal, ale ve finále ho můžu jen doporučit. Dobří herci, nenudící děj, apod. A chutí bych si tento film pustil ještě jednou.

Přímý zásah (2004)

Tenhle film jsem viděl ve stejný večer, kdy jsem se díval na film Univerzální voják kde je i Jean-Claude Van Damme, a samozřejmě i Lundgren. Vzpomínáte si, jak jsem psal, že Švéd je nejslabší film s Lundgrenem? Pletl jsem se. Film na to, z jakého roku je má zvláštní začáteční titulky, a děj je poněkud nudný. I když ten koncept nebyl špatný. Já se ale bohužel nesmírně nudil, a tenhle film není stvořen na planetě země kouli od toho, aby se stal kultovním. Opravdu si tento film už nikdy znovu nepustím. Moc dobré 2*.