Zootropolis: Město zvířat (2016)

Zajímavý svět zvířat, který ani na chvilku nenudí. Animace úžasné tak, že by člověk "mrkvičku" nejraději umuchlal hned na plátně, a krásné pohledy lstivého a vypočítavého lišáka jsou prostě perfektní. Určitě je nutno vidět vícekrát, protože napoprvé nikdy neuvidíte úplně vše, protože se na to nedá soustředit. Pokaždé objevíte nějakou zajímavost, která vás dostane a musíte se smát. Český dabing je taky hodně povedený, i když některé vtípky musely být zákonitě trochu jinak podány, ale i tak fungují dobře a člověk se královsky baví. Scéna s lenochody je nezapomenutelná a lišák je prostě lišák ("Myslíš si, že se počítá, když jde spát?")

Počátek (2010)

Mám moc rád filmy, které vás nenechají v klidu a nepřivodí vám atmosféru obyčejného konzumenta pohybujících se obrázků. U tohoto filmu musíte být stále v pohotovosti a nesmí vám utéct ani minuta, jinak budete ochuzeni o ten zážitek, který vám film může dát. Jsou filmy, které můžete vidět stále a stále dokola a nikdy se vám neomrzí. Tento mezi ně rozhodně patří a s chutí si jej pustím ještě a ještě. Vždy se v tomto filmu objeví něco, co mě překvapí a já jen zírám na tu skvěle vyvedenou filmařinu. A hlavně nápad. Protože lidí s originálním nápadem je po čertech málo a o to víc si jich musíme vážit...

Planeta opic (2001)

Člověk se na to nesmí dívat jako na opičí ságu. Je to úplně jiný film, jenže postaven na stejném základu. Opičí masky jsou sice hezké na koukání (i když nejsou digitální) ale scénář je velmi vratký a nezachrání jej ani Mark Wahlberg. Film nenabídne nic nového a po jeho zkouknutí si jej stejně nikdo nebude pamatovat. Rozhodně nikdo nemůže čekat takový Wow efekt, který byl na konci původní Planety opic (1968). Tato zkouška o znovuobnovení opičí ságy se moc nepovedla.

Bulšit (2001) odpad!

Při úvodní scéně se člověk těší na něco dalšího a obdobného, nicméně nic dalšího poté již nepříjde. Herecké výkony jsou horší než v ochotnickém divadle na venkově a celkově film nic nedá. V některých filmech je pro mne alespoň náznak herectví, ale přijít na "plac" s tím, že to "nějak dopadne" a ono to vůbec "nedopadlo"? Na to je opravdu škoda fimového pásu

Suprhrdina (2008)

Parodie? V některých případech je hranice mezi parodií a nevkusem velmi tenká. Tento film bohužel kolem této hranice osciluje velmi silně a v některých scénách (spící babička) je hranice nevkusu opravdu posunuta velmi daleko. Herecké výkony neohromí, ale je pravda, že se člověk občas i usměje. Z toho důvodu i moje hodnocení. Film nic nedává, protože v podstatě nic nenabízí. Pouze pár úsměvných scén.

Ratatouille (2007)

Příjemný a jednoduchý příběh, který chytne za srdce. Úžasné animace, které jsou líbívé na pohled a moc hezky se na to kouká. V takovém případě se jedná o animaci, která je dotažena do nejmenších detailů a tvůrci opravdu nevynechali žádný aspekt, který by rušil nebo by na pohled do filmu nepatřil. Pro mne je to jediný animák, u kterého dostanu hlad, a na konci příjemně ukápne slzička štěstí.

Kult hákového kříže (1998)

Dlouho, strašně dlouho jsem si hledal cestu k této filmové lahůdce. Pokaždé jsem film vypínal po cca 20 minutách, protože jsem na něj nebyl asi naladěn. Jednou jsem si řekl, že se prostě podívám do konce. A to co mi tento film přinesl byl neskutečný zážitek. Velmi dobře vykreslena náprava jednoho přesvědčivě fanaticky naočkovaného člověka, který s sebou strhne spoustu svých vrstevníků. Nortonovi jsem věřil obě jeho tváře (před vězením a po vězení) a jeho filmový bratr je taky lahůdka. Teenager, který je uprostřed té pomyslné misky vah a neví, na kterou stranu se má přiklonit, je v podání Furlonga taky velmi přesvědčivý. Závěrečná citace k filmu má taky něco do sebe.