Holmes a Watson (2018) odpad!

Pokud jste tento film neviděli, tak se mu vyhněte hodně velkým obloukem! Tahle debilita mě obrala o 90 minut mého života! Každou minutou jsem čekal nějaké zlepšení. Říkal jsem si "teď to přijde", "teď to musí přijít" a ono ne a ne! Trapnost nejtěžšího kalibru, co jsem kdy viděl. A to mám rád Willa Ferrella a Johna C. Reillyho. A co tam dělal Ralph Fiennes je pro mě záhada. Jeho účást v týhle....na to neexistuje snad ani slovo, by klidně mohla být v pořádku Věřte, nevěřte a já věřím, že by si na konci pořadu lidi mysleli, že se jedná o pouhou fikci! Díky pěkně, ale tohle už nikdy víc! To už si radši dám maraton seriálu Kameňák, než tuhle debilní zhovadilosti! Ministerstvo zdravotnictví by mělo vydat zákaz se na tohle vůbec koukat. Měl jsem si radši na hodinu a půl sednout na kaktus, udělal bych lépe. Odpat se třema vykřičníkama!

Zemřít mladí (2019)

Můj oblíbený Jean Claude Van Damme ve filmu z prostředí drogových dealerů, kteří na sobě mají více inkoustu, než jsem dokázal vypsat za celou základní školu. Van Damma mám rád, mám rád i filmy z těchto prostředí, kde hraje pořádný hispanos rap, ale nemám moc rád tento film. Celé mi to přišlo strašně přitažené za vlasy. Banda gangstrů kope do dítěte na ulici, což má sloužit jako přijímací rituál? Pravá ruka hlavního dealera má být teenager? Tomuhle já prostě nevěřím. Nicměne na Van Damme dobrý film, ale nedosahuje to kvalit Lucase a já do We Die Young očekával podstatně více. Velká škoda také, že Van Damme ve filmu nemluví. Docela zajímavé je, že nedávno zemřel Jiří Pomeje, hlavní dabér Van Damma a zde ho nikdo ani dabovat nebude muset. Film na jedno zkouknutí a nevím, jestli ho v brzké době budu chtít opět vidět. Slabší 3*.

Rychle a zběsile 8 (2017)

Musím se přiznat, že po hodně přestřelené sedmičce jsem se opravdu bál osmého dílu. Očekával jsem zájezd do vesmíru, kdy taťka Dominic Torreto vezme svojí rodinu na dovolenou do vesmíru. Naštěstí se tak nestalo a já můžu říct, že osmý díl je určitě o něco málo lepší než díl předchozí. Opět to nemá nic společného s původním rychle a zběsile, kde by se hodně závodilo a auta měla pořádný tunning. Úvodní závod na Kubě nebyl vůbec špatný, působil sice trošku směšně - "turbo pro chudé" - nicméně bylo to dobré. Potom Dominic zradí svojí rodinu a přehoupne se to do Jamese Bonda. Byl jsem velmi rád, že se na scéně opět objevil Jason Statham, který má naprosto výborné slovní přestřelky s Dwaynem Johnsonem. A vlastně vůbec je zde hodně povedených hlášek. Scéna v letadle s dítětem se nedá vůbec brát vážně (co se vlastně dá brát vážně v této sérii?), to už bylo opět přestřeleno, ale scéna mě velice pobavila. Bohužel je tu opět pár úsměvných scén jako je například, když Johnson ručně směřuje vystřelené torpédo. Akční scény jsou velice dobře natočeny a dokonce mi zůstali v hlavě. Scéna v New Yorku je skvělá! Vynikající je v záporné roli Charlize Theron. Konečně žádný rádoby gangster v obleku, co se tváří drsně. Pro mě se jedná o dobrou zábavu s tím, že další díl bych opravdu už nemusel. Když jsem viděl trailer na Hobbs a Shaw, tak ten geneticky upravený Idris Elba...... Musí se prostě tahle kravička dojit, dokud to jde.

Rychle a zběsile 7 (2015)

"Dome, auta neletájí". Tak v sedmém díle rychle a zběsile léta všechno. Například auta vyjedou z letadla a letějí, letají prostě vzduchem a poškozují vrtulníky, v tomhle díle dokonce (jako v šestém díle Vin Diesel ala Superman) i herci letájí z auta do auta skrz okna. Bohužel tohle už nemá s rychle a zběsile absolutně nic společného. Závodění nikde! Možná tak co spojuje tuhle sérii je herecké obsazení a nadupaný auta. Jedná se už o takové nesmyslné Mission Impossible říznuté s Transformers. Konec s destrukcí poloviny města mi vážně přípomínal Transormers. Bohužel celý film od první minuty působí strašně směšně. Úvodní scéna, kdy se Jason Statham prochází nemocnicí, kterou pořádně vymlátil....ano, smál jsem se! O ostatních nesmyslech jako skok luxusním a velmi rychlým vozem z budovy do budovy a pro jistotu ještě jednou do budovy, je opravdu debilita. Jenže tahle debilita prostě člověka zabaví. Něco málo přes dvě hodiny uteče velmi rychle a jedná se stále o dobrou zábavu, kdy můžete vypnout mozek a nebo můžete jen přemýšlet, kdo tyhle kraviny vymyšlí. Samozřejmě film má skvělé rvačky. Statham vs. Rock. Statham vs. Diesel. Rodriguez vs. Ronda Rousey. Walker vs. Jaa. Zbytečné obsazení Kurta Russela, který si svou roli očividně užívá. Nevyužitý Rock. Skvělý soundtrack. Zajímavé lokace. A hlavně velmi důstojné rozloučení s Paulem Walkerem. Tohle je už bohužel jen průměr. A musím napsat, že zlatá Tokijská jízda. Teď už jen čekat, kdy se Dominic Torreto a jeho "rodina" vydá na akci ve vesmíru.

Lukas (2018)

S mým oblíbencem Jean Claudem Van Dammem je to jako na houpačce. Natočí podle mého názoru koukatelné filmy jako je perfektní JCVD, Nájemní zabijáci, Šest výstřelů, Postradatelní 2, aby potom mohl natočit totální bullshit Krvavý obchod. Naštěstí na tom není a myslím, že nikdy nebude tak špatně, jako je Steven Seagal. Lukas nebo-li The Bouncer je z francouzské koprodukce, takže žádná video břečka kategorie C - občas i D. Jedná se o kvalitní film! Van Damme tichý a ve svých myšlenkách. Žádné pořádné kopance, jen čistě jeho herecké umění (fakt hraje!). Rvačky jsou realisticky natočené. Někdo tady psal něco o rvačce ve sklepě, že se tam pěkně vyválel Van Damme na zemi a na bundě ani smítko mi přijde trošku mimo. To je už hodně velký detail a nebo prostě tam chodí paní uklízečka každý den vytírat. Velmi se mi líbil konec filmu, který jsem opravdu nečekal. Pokud se bude Van Damme držet těchto filmů, tak si myslím, že by mu někdy nějaký comeback mohl vyjít, pokud už není pozdě. Teď se velmi těším na Wie Die Young. Lukas odchází s krásnými 4*.

Šerifové (1998)

Klidně se tento snímek mohl jmenovat Uprchlík 2, protože se jedná o pokračování velmi úspěšného filmu z roku 1993. Tommy Lee Jones se vrací v roli šerifa Sama Gerarda a i jeho tým je stejný. V podstatě vše je zkopírováno z Uprchlíka. Scéna s autobusem nahradila velkolepější scéna s letadlem, která je mimochodem velmi dobrá, jinak pak už je to stejné. Neprávem obviněný se dostane po nehodě na útěk a začíná pronásledování a očištění jména neprávem odsouzeného. Jenže je to stále dobrá zábava! Kvalit Uprchlíka to samozřejmě nedosahuje, nicméně tento snímek má pár nezapomenutelných scén. Například scéna v bažinách, skok na vlak a již zmíněné letadlo. K tomu vynikající Tommy Lee Jones, který sem tam vypustí skvělou hlášku („Nespali jsme už dva dny“. „Vyspíte se příští měsíc“.) a je stejně dobrý, jako byl v Uprchlíkovi. Finále s roruzlením, nebylo vůbec špatné. Jediný problém shledávám ve Wesley Snipesovi. Herec je (nebo spíš byl, než začal hrát v levných direct to dvd filmech) dobrý, ale na Harrisona Forda nemá. To už by se mi více jedna z možností, kterou byl Samuel L. Jackson, který měl asi hodně práce s výborným vyjednavačem. Neříkám, že obsazení Snipese bylo vyloženě špatné, to určitě ne, ale chtělo to někoho, více kvalitnějšího. Třeba takový Robert De Niro, nebo Al Pacino, to by to vypadalo hned trošku jinak. Krásné 4* a důstojné pokračování Uprchlíka.

Mamka a taťka (2017)

Měl jsem pocit, jak když koukám na film od M. Night Shyamalan. Konečně koukatelný film s Nicolasem Cagem, který měl možnost zde předvést, že občas dokáže i skvěle (pře)hrát. Film má neskutečně dobré tempo. Téměř ani na chvíli nenudí. A délka 80 minut tomu nahrává. Stopáž je úplně optimální. Jen si myslím, že by si to zasloužilo více krvavých scén. Docela dobré a především vtipné dialogy („Poslechněte svojí zkurvenou matku a otevřete ty zkurvený dveře vy kurva sráčové“). Závěr filmu povedený a dost mě pobavil. Něco tak blbého, až dobrého jsem potřeboval na zahnání nudy. Svůj účel to splnilo. Jen nevím, jestli bych to potřeboval, v následujících 5-ti letech vidět znovu.

Fenomén (1996)

Ještě než Johny Travolta začal hrát v tupých filmech, které míří rovnou na DVD (pořád na tom není ale tak špatně jako jeho kolega Nicolas Cage z Tváří v tvář), tak měl za sebou skutečně dobré snímky. Fenomén patří rozhodně mezi ně. Travolta podává velmi dobrý výkon. Příběh je obyčejný, ale zatraceně dobře se na to dívá. Dokonce i přes svou délku není místo, které by vyloženě nudilo. A například učení se cizího jazyka během 20-ti minut mě pobavilo. Nádherná hudba Thomase Newmana. Výborné vedlejší obsazení v čele s Forestem Whitakerem a Robertem Duvallem. Po Kokosech na sněhu se jedná určitě o nejlepší a poslední kvalitní film režiséra Jona Turteltauba.

Otec rodiny (2000)

Nicolase Cage považuju za snad největšího idiota Hollywoodu. Oscar někde doma vystavený. Na kontě akční hity jako Skála, Con Air, Tváří tvář a 60 sekund. Perfektní temný thriller 8 mm a pak se upsal k úplným nesmyslům jako je Napospas osudu, Hon na čarodějnice a to jsem neviděl ještě Rituál a možná ani nechci. Ještě než se ale upsal k těm debilním filmům, a zavřel si podle mě dveře pro něco kvalitnějšího, stihl v roce 2000 natočit kvalitní romantickou komedii – i když jsem se zase moc nenasmál, jen občas -, která má prvky dramatu. Film nádherné ukazuje, jak je důležitější rodina, než být sám, mít sice spousty peněz, ale být stále sám a nemít se s kým o ně podělit. Nicolase Cage hraje v té době, ještě dobře. Krásná Téa Leoni je třešničkou na dortu. Společně vytvořili krásný pár. Jediné co dělí hodnocení od 4* je zbytečně natažená stopáž. Stačilo to zkrátit alespoň o 15 minut a dal bych klidně ty 4*.

24 hodin: Dnes neumírej (2014) (seriál)

Nedávno jsem si připomněl všech osm výborných řad skvělého seriálu 24 hodin! Každá řada měla něco do sebe a na to, že od první řady uteklo již 18 let, tak nic neztratila ze svého kouzla. Každá řada dokázala něčím prekvapit, něčím zaujmout a něčím člověka dostat. U deváté poloviční řady jsem měl trošku strach. Přece jen 24 hodin je 24 hodin, což znamená 24 dílů a jeden den Jacka Bauera. Musím říct, že jsem se velmi spletl. 12 dílů byl dobrý nápad a to především, že se stále něco děje a není zde téměř žádné zbytečné místo. Například šestá řada měla pár naprosto zbytečných dílů. Za mě tedy super nápad s méně díly. Konec byl opět šokující. Jen to vypadá, že žádná další řada s Jackem Bauerem pravděpodobně nevznikne a mě nezbyde se čistě ze zvědavosti podívat na 24 hodin: Nezastavitelný (celý nadšený jsem z toho). 24 hodin bez výborného Kiefera Sutherlanda? Nesmysl! V této řadě mě mimo perfektního výkonu překvapil Benjamin Bratt. Krásná Yvonnne Strahovski. Nevadila mi ani více než jindy odporná Mary Lynn Rajskub i s tím bordelem, který měla kolem očí. A konečně se také dostalo na záporáka v podobě ženy, i když ne zcela tak hlavního nepřítele. Jednoznačně pět hvěz a velmi důstojné rozloučení s Jackem Bauerem.