Plán útěku 3 (2019)

Po otřesném Plánu Útěku 2 jsem nakonec našel odvahu a pustil jsem si Plán Útěku 3. Přesně o tu jednu hvězdičku a těch 6 procent tady, je to lepší než dvojka, ale stále se jedná o debilní film, který nechci nikdy už vidět a hlavně jde stále úplně o zbytečný film. Nebavilo mě to vůbec. Natočeno za 20 dní? Možna tak za jeden večer. Devon Sawa jako záporák celkem vtipný a možna bych se mu smál do obličeje, jak se snaží vypadat jako ulta drsňák. Nebavil mě ani Stallone. Celkově je to prostě průser, ale stále lepší než dvojka. Děkuji za opravdu velice příjemně (celkově) ztravené cca 3 hodiny (dvojka+trojka). Můžu být jen vděčný, že nenatáčeli i 4...5...6... Nikdy víc!

Plán útěku 2 (2018) odpad!

První díl byl opravdu povedený. Arnold Schwarzenegger a Sylvester Stallone a ještě ke všemu ve vězení. Kdo ale stál o dvojku?!! Tohle nedavá smysl. Úplně debilní film. Dokoukal jsem ho jen z důvodu, že jsem čekal na zázrak, že snad se něco změní a bude to alespoň přijatelný film. Zázrak se nekonal a film je totální kravina. Proč v tom hrál Stallone? To je velká záhada, proč musel sklouznout do těchto céčkových až déčkových hlubin kinematografie. Ostatní herci (jestli je tak můžeme nazvat) stáli taky  zanic. Připadám si trošku, jak když jsem přišel o svojí důstojnost a hlavně v dnešní hektické době o zbytečných 90 minut svého života. Po odpadech moc často nesahám. Tady bych dal klidně dva. Pokusím se najít odvahu na třetí díl. Tohle si nezaslouží ani těch 33 procent!

Není čas zemřít (2021)

„I know“ (Já vím) poslední slova z úst Jamese Bonda v podání Daniela Craiga. Někdy od srpna jsem začal sledovat všechny bondovky od první až po poslední Spectre a s velkým očekáváním jsem se těšil na poslední Bondovku s Danielem Craigem. Daniel Craig se mi jako Bond líbil, už v první bondovce Casino Royale. Člověk z masa, kostí a krve, který dokáže i krvácet. A není úplně tak nesmrtelný, jako byly Bondové v předešlých filmech a navíc, žádný hezounek to rozhodně není a dost možná bych si ho dokázal představit i jako padoucha. Konečně má Bondovka skvělou hudbu. Hans Zimmer a jeho Final Ascent je naprostý luxus a se závěrem filmu je to perfektní kombinace. Akce je skvěle natočená. Na 163 minut, té akce ovšem není moc. Co považuji za ne úplně ideální je prostor, který dostal Rami Malek. Postava měla mít více prostoru a dost možná si právě tahle Bondovka zasloužila výraznějšího padoucha. To mě více zaujala scéna s Christophem Waltzem. Rozloučení s Danielem Craigem je naprosto skvělé a dost možná i šokující. „I know“, že Daniel Craig byl dost možná nejlepší představitel Jamese Bonda a to právě kvůli jeho drsnému vzhledu, nesmrtelnosti a především lidskosti a hlavně ukázat emoce. Krásných 5* a nezávidím dalšímu představiteli (představitelce) Jamese Bonda (007), protože to bude mít hodně těžké!

Mizerové navždy (2020)

Jednička Mizerů byla opravdu povedená akční komedie. Druhý díl byl už trošku přehnaný, pokud se jedná o akční scény (souložící krysy bylo pak jedno velké what the fuck?!) Rozestup mezi jedničkou a dvojkou byl osm let. Mezi druhým dílem a třetím dílem je to 17 let, což je dost dlouhá doba. Po oznámení třetího dílů Mizerů a ještě ke všemu bez jejich "otce" Michaela Baye, ve mě vyvolalo jednoduchou otázku: " A to jako proč?". V podstatě mi tenhle díl byl úplně ukradený. Nevyhledával jsem ho. Pak přišly kladné recenze a já to tedy shlédnul. Stál se zázrak. Ono to jde i bez Baye!!!  Adil El Arbi a Bilall Fallah odvedli neskutečně dobrou práci a upřímně, kdyby to točil Bay, tak by to stálo za nic podle mě.  Příběh je fajn. Zjistíme, jak vznikla postava/povaha Willa Smitha. Martin Lawrence je snesitelný.  Ten tým čerstvé a mladé krve vůbec nerušil a nevadil mi, jako například v Expendables 3. Akční scény jsou skutečně dobře natočeny. A řekl, bych že Mizerové navždy mají konečně i nějakou tu emotivní stránku. Příjezd do Mexico city a v pozadí La Bruja od Zeeko, tak to je neskutečně cool. Nejsem také zastáncem českého dabingu, ale tady se vyloženě povedl. Viděno 3 krát a stále skvělá zábava. Klidně bych bral i čtyřku.

Rychle a zběsile 9 (2021)

13.3.2019 jsem napsal u Rychle a zběsile 7, že se těším, jak se "rodinka" Dominica Torreta vydá do vesmíru. Já měl pravdu!! A mám pocit, že jsem sám sobě řekl, že na Rychle a zběsile do kina už nepůjdu. Já jsem zase šel! Do kina na tuhle sérii chodím, jen z důvodu, že jsem zvědavý, jaká kravina to zase bude (už do 6-tého dílu). Devítka je totálně mimo a to ve všem. Příběh jak telenovela. Oživování mrtvých bylo relativně trapné a úplně vycucané z prstu. Akční scény přepálený, což mě nepřekvapuje. John Cena nevýrazný, herecký výkon ala žehlící prkno. Tyres Gibson už dávno vypotřeboval všechny hlášky. A Vin Diesel, až se dotočí Rychle a zběsile 11 (jestli to bude poslední díl), tak může jít za kasu do K-martu, protože nemá opravdu co nabídnout. A vesmír už je debilita totální! Co považuji za nejzábavnější z celého dílu jsou flashbacky. Ten mladý "Vin Diesel" mě fakt pobavil. Kecy o rodině z předchozích dílů byly naprosto zbytečné, když se Vin Diesel zachoval ke své rodině, tak jak se zachoval. A pokud je konec filmu myšlen vážně, že se na někoho čeká a mělo by se jednat o toho, koho si myslím.....tak jděte už do hajzlu - už jsem o tom i něco četl. Trocha úcty by neuškodila! Dvě * a to jen za to, že jsem mohl po stresové práci vypnout mozek. Mít klidnější práci, tak tam odpálím 1* a nebo odpad!

Fakjů pane učiteli 3 (2017)

První díl byl skvělý, druhý díl také a to především díky lokaci Thajska. Bohužel není možné zopakovat úspěch i napotřetí u komedie, která se točí kolem učitele-kriminálníka a těch nejhorších dětí na škole, je téměř nemožný úkol a také se to nepovedlo. Třetí díl je blbost. Trapné scény, debilní dialogy a celkově dvouhodinová nuda v podstatě o ničem. Hodně zamrzela absence Karoline Herfurth alias slečny Schnabelstedtová. Bez ní to nebylo ono. Děkuji za tuto německou komediální trilogii, ale pokud bych se k ní někdy vrátil, což určitě udělám, tak třetí díl vynechám.

Fakjů pane učiteli 2 (2015)

Čekal jsem zklamání od druhého Fakjů pane učiteli, ale naštěstí se nedostavilo. Zeki Müller je prostě "učitel", jak má být, ale má za sebou pestrou minulost. Tentokrát musí zajistit diamanty a cesta ho povede do Thajska. A právě díky tomuto výletu s povedenou třídou, těch největších idiotů, je druhé pokračování této komedie stále na dobré úrovni. Opět dobré dialogy a vtipné scény. Nicméně si myslím, že Fakjů pane učiteli mělo tímto dílem skončit. Další díl už neměl, co nabídnout. Jedině tak výlet do vesmíru. Pořád ale dobrá komedie.

Fakjů pane učiteli (2013)

Netajím se tím, že co nemá nálepku made in hollywood, tak to úplně tak moc nevyhledávám. O to více, jsem občas mile překvapený, když se na něco podívám, co není americké produkce. Fakjů pane učiteli je německá komedie a nutno zdůraznit, že povedená komedie. Tento film jsem viděl již třikrát a stále mě to baví. Jasný, je to jako Modrý Blesk (zloděj někde něco schová, aby si to jednou vyzvedl a samozřejmě, že je to ukryto na tom nejnečekanějším místě), ale prostě to baví a několikrát jsem se zasmál i nahlas. Elyas M'Barek byl pro mě zcela neznámý, ale je pravda, že jako herec zde obstál. Jeho podání né úplně tradičního učiletele mě opravdu bavilo. Teenageři (hovada, spratci, jak je tituluje sám pan učitel) byly také velmi dobře zvoleni. Myslím, že 4* jsou opravdu zasloužené a určitě se jedná o překvapení roku 2013 resp. 2014.

Jedna mezi oči (2012)

Moje oblíbená akční hvězda Sylvester Stallone, moje druhá nejoblíbenější postava (hned po Walkerovi) z Rychle a zběsile Sung Kang a režisér Walter Hill, který má za sebou snad jen povedené Rudé Horko a zdařilé akční komedie 48 hodin. Ovšem tento snímek je nuda! Nebavilo mě to a těšil jsem se, až to skončí. Stallone a Kang je celkem dobrá dvojice. Dialogy občas byly dobré, ale také občas skřípaly. Scénář filmu mě vůbec neoslovil. Prostě tupé béčko, které by neustálo snad ani v devadesátých letech. Jediné co snad stojí za něco, tak je záporák Jason Momoa. A ještě otázka, proč tam byl Christian Slater? Úplně zbytečný. Film, na který si zítra….do hodiny ani nevzpomenu.

Rambo: Poslední krev (2019)

Na pátého Ramba jsem šel s hodně velkým strachem. Po účasti Sylvestra Stalloneho v příšerném (ani jsem to nedokoukal a na třetí díl jsem nenašel odvahu) Plánu útěku 2, jsem měl strach oprávněný. Samozřejmě jsem počítal i s tím, že to nebude určitě lepší než čtvrtý díl. Dále jsem všude četl, jak to není ten Rambo, jako býval, že se neprohání v lesech, v jungli a nemá červený šátek. Proberte se!!! Jak skončil čtvrtý díl? Rambo se vrátil domu, takže asi těžko bude někde pobíhat v lese! Příběh také není nijak originální. Tohle jsme viděli už v 96 hodinách, ale Rambovi vzali někoho, kdo pro něj hodně znamenal, tak jak to ve filmech v podobných filmech bývá. Jenže je tu velký rozdíl například mezi 96 hodinami. Nebudu spoilerovat, ale musím se přiznat, že mě tam jedna scéna silně zasáhla a opravdu jsem tuto scénu nečekal. Dále jsem všude četl, jak je první hodina nudná, nic se neděje. Asi jsem byl na jiném filmu, protože mně to uteklo strašně rychle. A první hodina byla velmi dobrá. Dobré drama, kde podle mého názoru hraje Stallone velmi dobře zničeného muže z hrůz, které zažil. A navíc má i někoho na kom mu záleží. První hodina mě bavila hodně. Velký problém mám se závěrem filmu. Mám rád brutální filmy (ne, nejsem žádný úchyl). Brutalita mi fakt sedla, i když občas byla trošku přehnaná. Jedna brutalita byla už v té první hodině. To hraní na R-kového Sám doma bych taky ještě zkousnul, ale co nechápu, proč Rambo udělal pastičky a u každé stál s pistolí. Trošku zbytečné. Nicméně finále nebylo vůbec špatné, ale v některých případech postrádalo logiku. Zúčtování s hlavním záporákem…no, jak Rambo slíbil, tak učinil. Je to jiný film o Rambovi, ale pořád je to Rambo. Jen je doma. Tak se s tím smiřte. Zasloužené 4*.