Jsem tady! (2016)

Duchovní film a velký zážitek (a nic na tom nezmění ani slizskej učitelskej)

Love (2015)

mnoho povyku pro nic

0,5 ML (2014)

0,5 mm pravděpodobně nebude v seznamu 1000 filmů, které musíte vidět než zemřete, ale to je fuk. Hluboký, vtipný, lehce černý, lehce feministický, milý, lidský. Like.

Lucifer (2014)

Pokud by se film jmenoval Plenky, tak po něm ani pes neštěkne.

Saulův syn (2015)

Jeden z nejmocnějších zážitků, publikum po skončení povalené (jako) trefené jateční pistolí. Značnou dobu jsem přemýšlel, zda by nebyla rozostřená halucinogenní subjektivní point of view lepší, kamera přisocaná na hlavní postavě budila dojem objektivy, (zatímco) hrůzy světa tehdejšího (aktuálně: v čem jsou koncetráky, gulagy apod. lepší než IS) rozmlžené, přesto dělala na mne objektivita dojem jakési pervérzní reality šou (a nevím, proč mi vytanul na mysli Hostel) - hm, možná záměr (a včem jsou reality show jiné, že?). A ne. Fyzicky nepříjemný film, neskutečně akční, velkou část se mi chtělo zvracet. Přesto se nejedná o film depresivní, SPOILER: hrdina se dočká Spasení (zde mi vytanul Bressonův Odsouzený k smrti uprchl), v konečném součtu než obžaloba čehokoliv, působí mysticky a univerzálně. Ostatně myslíte, že název Pavlův (Šavlův, Saulův) syn je náhodný? (PS: Geniální Nymanovy Time Lapse mixovanou s Nomiho The Cold Song z traileru se nedočkáte.)

God Help the Girl (2014)

Pokud se podíváte, jaké filmy vévodí žebříčku ČSFD, nemůže vás 56% překvapit. Murdocha podezřívám, že sestavil God Help The Girl, aby se obklopil hezkýma holkama, stejně tak točil film, kde lepí scény, aby z písní udělal příběh, či lepil příběh, aby se do fimu dostaly písně (škoda, že se do filmu nedostaly I'm in Love with City, Stills a Catherine Ireton). A autopsie je také zřejmá. Čekala jsem větší řachandu, God Help Me, je to smutnější a hlubší. So fuck them too! https://www.youtube.com/watch?v=RPVA9ZM0kZg&ab_channel=ghtgofficial

Špičák (2009)

Vy po nocích neolizujete klávesnice?