• Thriller

Gravitace (2013)

Tyyy voe, pozor SPOILER .... Mega ultra echt SPOJLER na sestaosmdesatousedmou - Bullock ma kratke vlasy a Clooney je starej! A vizual krasnej (KevSpa, yes, KevSpa!) a ..... je tu i hodne hvezd vsude kolem, tamhle sviti Polarka, naproti se riti ulomky stanice rychlosti Ferrari po servisu a pred nima uhejba slecna Drsnak ve skafandru. Filmek na noc, na doma, v tichosti a temnote, pak to ma atmo... vlastne toho moc neuslysite, ve Vesmiru to asi lepsi nebude - prvni z mala reziseru, co usetril za zvukove efekty. ////////// TECH: **** / FILM: *** / DOJEM: *** /// Celkem: ***+ //////////

Enderova hra (2013)

Maly vychrtlo si nasadi helmu, zamacha rukama ve vzduchu - ve Vesmiru se rozsprskne par bobku - - huraaaa, zachranili jsme planetu pred svabama!...nebo strasilkama.. to byla strasilka ta jeho kamaradka ze snu, ne? Takovou jsem mival v akvarku. ////////// TECH: *** / FILM: ** / DOJEM: * /// Celkem: ** //////////

Elysium (2013)

Tak na to, ze tu jde o dve planety, se vse odehrava v par lokacich (a vetsinou stisnenych).. tak neboj, Neille, zadnej total pruser to nebyl. Hele, fakt pekny, krasna orbitalni planeta v porovnani se slummy na te nasi, super uvodni scena (s prokuratorem), no pak uz ten dej jede bohuzel po klasicky lince jak z tovarny na deli tycinky. Propriste - vizual zanechat, pritlacit na deji, dialozich - pripada mi, ze prvnich par stranek jsi psal jeste na chalupe s nohama v rybnice, ale ten zbytek ti uz stourali nervozni producenti propiskama do usi, ze jo? Ty voe, v klidu.. ////////// TECH: **** / FILM: *** / DOJEM: *** /// Celkem: ***+ ///

Amazing Spider-Man (2012)

Takze jak si tohle vysvetlit? Schematicka kopie Spideyho od Raimiho je fakt uplna zbytecnost. Pavouci muzicek ma sice vic pixelu, ale chybi spravne davkovany pomer gradace, emoce, usmevu a breku... a taky Dafoe nebo Molina. Ze tu neni Dunst, je fajn, ze po strese skace kocourek Garfield, uz samo o sobe znaci error. Da se to, ale bude vam spatne. TECH: *** / FILM: ** / DOJEM: ** /// Celkem: **+

Avatar (2009)

Technicky tak dokonale zpracovany orgasmus, ze k tomu treba dodat jen... nasadte 3D bryle! TECH: ***** / FILM: **** / DOJEM: ***** /// Celkem: *****- ///

Lásky čas (2013)

Dop**le, zase slusny namet, co pan Curtis vitezoslavne doslova utopi v slzach tezkopadneho melodramatu okolo smrti, lasky a dulezitosti rodiny... bleeeeeeeeeeh...kdyby to bylo poslednich pet minut, s**t na to, ale pulku celyho filmu? Nebrat! ////////// TECH: ** / FILM: * / DOJEM: * /// Celkem: * (fakt jenom jedna hvezdicka z peti!) //////////

Pád Bílého domu (2013)

Typicka beckova srajda obslehnuta od vsech tedch devadesatkovych Smrtonosnych pasti, ale v navalu slusne nadavkovane akce, vybuchu a rosztrilenych hlav zapomenete na udusenou logiku, vyzvraceny dej a pochcaneho prezidenta. TECH: **** / FILM: ** / DOJEM: **+ /// Celkem: **+

Sinister (2012)

Za posledni dloooouhou dobu horror, jak ma byt. Hnusny - a pritom nesazi na potoky krve, desivy - pritom nesazi na proflakle lekacky, tajemny - a pritom si pointu pribehu nevycuca z prstu. Herci, vizual, atmo, des, hruza, zvuk, pointa - vse na jednicku. A neprijemny pocit v zaludku divaka jeste v zaverecnych titulkach hovori - za 5*

Mama (2013)

Pomerne slusnou porci postupne budovane atmosfery ke konci vystrida dementni digitalni prisera, co dokonce breci a uzavre tak trapne jiz prumerne predvidatelnou pointu. Avsak za prvni dve tretiny velmi pekny vizual prodchnuty parkem mrazivych momentek davam hvezdu navic. Koukatelne, ale zadna slava.

Baby Blues (2008)

Z tohoto snímku vám pravděpodobně nebude nejlépe. Když přehlédnete v pozdější fázi do očí bijící levné gore efekty a dementní konec, zůstane mrazivá atmo, kterou tu cedí běsnící šílená matka, co už má dost brečících mimin, fleků na právě vypraných dětských šatičkách a vyvařování pro armádu malých nenasytců. Proto vezme do ruky sekáček na maso a rozhodne se udělat ze svých potomků mleté maso. Zní to jako námět na parodii, ale není. Díky realisticky ztvárněným postavám se jedná o skutečně "nepříjemnou" podívanou, která s nálepkou "podle skutečné události" dokáže otočit žaludek naruby.