• Fantasy

Duna: Část druhá (2024)

Nemám slov! Jsem úplně odrovnaný. Tohle byl masterpiece jak cyp. Možná jsem po té jedničce tomuto filmu moc nedůvěřoval, ale tohle bylo něco neskutečnýho! Když jsem viděl ty přemrštěný recenze na ČSFD musel jsem se smát, teď ale se všemi souhlasím. Tento film nepatřil k mým nejočekávanějším, ale říkal jsem si, že na něj vyrazím a tak se stalo dnes 4.4.2024. Do teď nebyla úplně příležitost, ale já jsem vyčkal a vyplatilo se. Začátek byl hodně nudnej a mizernej, jak ale čas šel bylo to lepší a lepší, až to došlo do bodu kdy jsem na to čuměl a otevřenou hubou a hltal každý další záběr a scénu. Tento film je velký. Obsahuje neskutečně nádherné kamerové záběry, nádherné CGI, perfektní herce, perfektní děj, perfektní akci, perfektní budování vztahu mezi hlavními hrdiny, no a všude přítomnou velkolepost. Většina věcí v tomto filmu je tak obrovských až vám tuhne krev v žilách a jste zhrozeni a zároveň odrovnáni a fascinováni, až z toho jde pomalu strach. Všudypřítomná dechberoucí atmosféra tomu filmu pomáhá ze všeho nejvíc. No a ten konec tak na ten ještě dlouho nezapomenu. To se ani nedá popsat jak jsem se u toho cítil, byl jsem normálně ohromen. Film bohužel skončí otevřeným koncem, to trochu zamrzí, ale výslednému filmu to ani miniaturně neuškodí. Nemám slov a dlouho je mít ještě nebudu, tomuhle říkám blockbuster jednadvacátého století! 10/10 Národe český, tohle byl masterpiece! (Olympia - 4.4.2024)

Kekkon jubiwa monogatari - Season 1 (2024) (série)

Milé překvapení toto anime. Koukl jsem se na to, protože mě to dost lákalo a nebo proto, že jsem prostě chtěl vidět nějaký anime. A v tomto případě jsem si vybral dobře. Možná je to Ecchi, ale i tak je to kvalitka. Prakticky všechny postavy byly sympatický, a tak jsem se vždy těšil na další díl. Děj si mě lehce získal, protože to bylo opravdu zajímavé, já mám rád fantasy, takže tohle byla hodně solidní jízda. Ta erotika tam byla jen do počtu, protože si mě nejvíc získal zajímavej děj a sympatický postavy. Opening song je chytlavej a finální ještě chytlavější, takže v tomto případě jsem s hudbou spokojen. Humor je kvalitní, několikrát jsem se dost zasmál. Těším se však na druhou sérii a co všechno přinese, po tom otevřeným konci. 10/10 Milé překvapení, troufám si říct.

Duna (2021)

Upřímně nekapim, kde to vzalo tak dobrý hodnocení. Chápu je to přelomový, vizuál je nádherný, kamera božská, ale přece jenom se mi to zdá mírně nadhodnocený. Herecký výkony jsou zde perfektní. CGI je taky nádherný. Děj je zajímavej, ale přece jenom to má otevřenej konec a to já u filmů úplně nemám rád. Trochu mě mrzí nepřítomnost v kině, ale člověk nemůže stihnout všechno že jo!? Tento film vidím už podruhé a opět se utvrzuju v tom že to je na mírně delší. Těch 155 minuty mi spíš přišlo jako 183. Chápu tu délku, Duna je obsáhlý téma a do jednoho filmu se to samozřejmě nevejde. O to se snažil David Lynch a všichni víme jak ten film dopadl. Moc dobře ne. Herecký obsazení je hodně solidní, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Jason Momoa, Timothée Chalamet, Josh Brolin, Stellan Skarsgård, Zendaya, Dave Bautista a samozřejmě můj oblíbenec David Dastmalchian, který je známý pro umění zahrát duševně narušené jedince a tady to bylo taky na podobný způsob. Já si spokojen a už se těším až si zajdu na druhý díl a tentokrát do kina! 8/10 Zdá se to býti mírně nadhodnocený!

Arrow (2012) (seriál)

Tak a je to, po půl roce mám dokoukáno a co bych o tom ještě dodal? Bude mi to mírně chybět, to ne že ne, bylo to o něco lepší než Flash (2014) a The Flash (1990). Stále se to má ale co učit, protože ta sedmá série byla vážně děsná. Nejslabší série v celým arrowverse, troufám si napsat. A to jsem zatím viděl jen 3 seriály, takže se to každou chvíli může změnit. Největším problémem arrowverse vždy byly lokace a CGI. Není to jako Flash u kterého se postupem času začalo CGI zlepšovat čím dál víc, ale tady se to spíš zhoršuje, nejlepší CGI bylo v šesté sérii, to byl takovej vrchol ledovce. No a lokace už jsem probíral v recenzi na sedmou sérii, takže už k tomu nemám co napsat. Soundtrack je dojemnej a zapamatovatelnej. Songy neomrzí, teda pokud to není nějakej odpad. Herecký výkony jsou v pohodě, není to jako Red Death (Javicia Leslie) ve flashoj, která opravdu neuměla hrát. Děj seriálu je zajímavej, jenom těma flashforwardama to trochu pojebali. Nejlepším záporákem seriálu je Deathstroke a nejslabším je Ra's Al Ghul, který byl zahrán dobře, ale prostě se neuměl prodat a ta linka s ním byla velice slabá. Mezi nejlepší série bezesporu patří první, druhá, pátá a šestá. No a ta nejslabší je sedmá. Nejlepším dílem celého seriálu je Kapiushon, 17. Díl 5. Série, který má neskutečnou atmosféru a je natočen tak, že mi malém spadla čelist. Nejhorší díly pak jsou Star City 2040 (S07E16) a Ztracený kanár (S07E18). I přes tyto dvě šílenosti jsem si seriál velice užil a bude mi chybět. 9,5/10 Tak a je šlus!

Arrow - Série 8 (2019) (série)

Po té nudné 7. sérii a perfektním rozloučením s Felicity jsem doufal, že se to bude ubírat zajímavějším směrem. No prakticky jsem měl pravdu, ale zase tu byl strašlivě pomalej rozjezd. Tato série se nese v duchu nostalgie, takže se podíváme úplně na všechny významnější lokace kde se tento seriál odehrával. To mi přišlo zajímavý, alespoň mohl člověk zavzpomínat na začátky seriálu. Ty přiblblý flashforwardy zde ještě tvůrci museli pořádně podojit, protože tady hrají "důležitou" roli. Jako neříkám nic, ale spojení těchto dvou časových linií do jedné nebylo zase tak strašný. Bylo zajímavý sledovat debaty s jeho dospělýma dětma, to stejný platí pro Diga. Takže se tyto "děcka" přidali k Oliverově cestě nostalgií a během toho na něj změnili názor. Mezi nejlepší díly určitě patří třetí, pátý a samozřejmě ten desátý, ten poslední. Ve třetím díle se Oliver naposled rozloučí s Theou. V předchozí sérii mi chyběla Theina reakce na to, že má sestru a i zde mi to chybělo, tohle by tvůrci určitě neměli přehlížet. V pátém se naopak Oliver naposled rozloučí s Anatolym, kterého jsem si během celého seriálu velice oblíbil, navíc ho hraje David Nykl, takže o české zástupce není nouze. No a v desátém díle se všichni rozloučí s Oliverem a většina ze zemřelých vstane z mrtvých. A taky se Emiko potká s Theou a Moirou, emoce v tom necítím a tak je tato šance na poslední dobrou scénu totálně zprasena. Roy požádá Theu o ruku a ta samozřejmě souhlasí, protože je konec seriálu a dávalo by to samozřejmě smysl. Nejslabší díl je určitě devátý, který měl být pilotem pro nový seriál Green Arrow and The Canaries, který naštěstí nikdy nevznikl. Samozřejmě že se ty flashforwardy neuzavřeli a tak si ten konec můžeme jen domyslet. Děj byl v této sérii rozhodně zajímavější než v té předchozí. Taky to dost rychle uběhlo. Soundtrack byl v pohodě. Akce byla fajne. Lokace byly opět slabota. Celý pohřeb byl neskutečně emotivní. Většinou ty konce seriálu jsou dojemný a tady to mohu jen potvrdit. Kdo však byl v této záporákem? Byl to snad Mar Novu nebo samotná Crisis? Tato otázka mě bude ještě dlouho vrtat hlavou. No a celý crossover je naprosto skvělý, ale přece jenom Earth-X navždy zůstane mým nejoblíbenějším! A to je tak vše co bych k tomu řekl. 8/10 Oliverova cesta nostalgií je právě u konce.

Arrow - Série 7 (2018) (série)

Troufám si říct, že tohle byla nejslabší série celého seriálu a taky největší zklamání celého seriálu. Tato série měla příležitost stát se tou nejzajímavější, ale něco se pokazilo a stala se tou nejnudnější. Největším problémem celé série je nudný děj a příšerné flashforwardy, u kterých budete trpět stejně jako já. Co se týče CGI tak si velice pohoršili, chvilkama se na to ani nedalo dívat. Ten oheň ve vězení byl tak lacinej, že jsem se nevydržel nesmát. Po dějové stránce je to odfláklý jak sviňa, celý seriál netušíte kdo je hlavním záporákem, je to Diaz, Dante, Emiko nebo snad devátý kruh? Nejbližší tomu je asi Emiko. Linka s Emiko byla jedna z nejzajímavějších z celé série, ale to finále, to bylo otřesný. Jsou zde zajímavě natočené díly jako třeba prostřednictvím dokumentu nebo výslech u kterého se nám představuje celý příběh daného dílu. Dokonce se vrátí i Rory, ale jen na jednu scénu v dokumentu, takže zklamání. Soundtrack se dal. Kamera byla pěkná. Akční souboje byly cajk. Lokace nikdy nebyly silnou stránkou Arrowverse, a tak se většina akčních scén odehrává ve skladech. A už to začíná být ohranější než deska Waldemara Matušky. Bylo to rozběhnutý dobře, jenže to postupem času začalo upadat na kvalitě a to se projevilo i do hodnocení celé série. Výplňových dílů je tady přehršel. Jediný dobrý je devatenáctý, který vypráví příběh ohledně Diga a jeho nevlastního otce. No a o flashforwardech se ani nehodlám bavit, to je odpad už od pohledu. 6/10 Mělo to naději, ale postupem série ta kvalita upadala razantně dolů!

Nozomanu fuši no bókenša (2024) (seriál)

Jednoho dne jsem si takhle seděl u počítače s tím, že nemám na co koukat (když nepočítám Arrowa), a tak jsem si řekl, že bych se mohl podívat na nějaký anime a nejvíc mě zaujal právě Rentt Faina. Podíval jsme se na první díl, na druhý díl a byl jsem do toho vtáhnut neskutečným způsobem. Byl jsem z toho odrovnaný. Bohužel pak jsem si musel počkat týden na další díl. Delší čekání jsem snad ještě nepocítil. Ale teď už k recenzi. Animace byla nádherná, opening song byl děsnej, nedalo se to poslouchat, za to ten finální je mnohem lepší. Postavy byly sympatický. Děj byl zajímavej, ale myslel jsem si, že se to bude ubírat jiným směrem, nevadí, vždycky se nezadaří. Soundtrack byl pěknej. Akční souboje byly naanimovaný dobře. Finále seriálu jsem, troufám si říct, očekával akčnější a zajímavější. I přes to slabší finále jsem si ten seriál velice oblíbil a žasl jsem nad tím, jak mě dokázal tento seriál vtáhnout. A teď jen očekávám oznámení 2. série. 10/10 Rentt Faina překvapil!

Panenky na útěku (2024)

Když je možnost zajít si na dvojkino, neváhám a vrhám se po tom hlavou a tak to bylo i 22.3., kdy jsem si zašel na neposkvrněnou a právě na Panenky na útěku. Očekávání nebyly moc vysoký, chtěl jsem na to jít s chladnou hlavou a s vypnutým mozkem, musím říct, že to byl chytrý tah, jelikož jsem si výsledný film velice užil. Je to lesbická komedie a je natočena sakra dobře. Tempo filmu je hrozně rychlý a film prakticky hned uteče. Humor je kvalitní, nebyly tam úplně trapný joky, takže za mě spokojenost. Soundtrack byl solidní. Děj je prakticky o ničem, jen cesta z bodu A do bodu B a do toho nějaký ty odbočky. Konec filmu je slabý, ale dá se. Na miniaturní role se zde objevili Matt Damon s Pedrem Pascalem, takže co se týče obsazení, vybrali to dobře. 8/10 Šílená lesbická komedie, co na to víc říct? (Velký Špalíček - 22.3.2024)

Neposkvrněná (2024)

No tak bylo to slabší než jsem očekával a Sydney Sweeney taky nebyla nejlepší. Ten nápad byl zajímavej, ale to provedení bylo vážně tragický. Většina otázek nebyla zodpovězena a film skončí tím nejšílenějším způsobem. Krev tam je, brutalita taky a happyend, kdo ví? Jak už jsem psal, Sydney nebyla nijak skvělá, ale silný scény tam měla. Film uteče jako voda, ale to filmu moc nepomáhá. Všichni zúčastnění jsou pěkně prohnilý a všichni za to budou pykat, teda až na doktora, kterej si jen tak odkráčel. Mám plno otázek, jako třeba kdo a proč tam byli ti zakuklenci. Na to film bohužel neodpověděl, a tak jsem dosti zklamaný. Soundtrack byl cajk, kamera byla pěkná no a lekačky žádný nebyly. No a o tom šíleným konci ani nemluvě. Za mě to bylo docela slabý. 6/10 Za tempo filmu! (Velký Špalíček - 22.3.2024)

Krematorium (2024) (seriál)

Věděl jsem do čeho jdu a právě díky tomu jsem si to velice užil. Pokud máte rádi černý humor, tak tento seriál je přímo pro vás. Humor je tu na skvělé úrovni, je jasný, že se to nebude líbit všem, ale dejte tomu šanci. U tohoto seriálu se budete buď smát, umírat nebo slintat nad Marií Annou Kupcovou, která je opravdu pěkná ženská. Mezi nejlepší díly patří bezesporu ten první a šestý. Mezi nejslabší naopak patří druhý a třetí. Ten zbytek se dá. Soundtrack je fajn. Herecký výkony jsou skvělý. Herci jsou skvělí, válí především Jirka Lábus, který si krade každou scénu pro sebe. Humor je božskej. V posledním díle jsme zjistili proč se to všechno děje a to byl zvrat jak sviňa. Za mě spokojenost a mohu jen doporučit! 9/10 Buď u toho budete umírat nebo nepopadnete dech, nic mezi tím!