• Fantasy

Čarodějnictví (2023)

Tento film mě na karlovarském festivalu neskutečně zajímal, bohužel jsem se na něj nedostal a tak jsem se na něho podíval první den v roce 2024. Musím konstatovat, že film je dosti slabý a pomalý. Herecký výkony jsou v pohodě, ale to tempo celýho filmu, to je strašlivě natahovaný a nudný. Nic zajímavýho se tam vlastně nestane, jenom dvě děti přemění na psy. Ta hodina a čtyřicet minut uteče tak pomalu, že vám to přijde jako hodiny tři. Ale abych filmu nekřivdil, tak nápad je zajímavej a bez nějaké smrti se to neobejde. Němci byli zahraní solidně a vy jste je celým filmem nenáviděli, tak jsem to aspoň pociťoval já. Tohle je důkaz kvalitního hraní. I když je film prakticky o ničem, tak já jsem si ho užil. 6,5/10 Tak dá se, to ne že ne.

Arrow - Série 6 (2017) (série)

Trvalo to přibližně měsíc, ale už jsem dorazil ke konci a teď už mi zbývají poslední dvě série. Jo ani tahle série neztratila na kvalitě a já si troufám říct, že je jedna z nejlepších. Už na začátku mě to dokázalo neskutečně vtáhnout a zdejší hádka týmu byla naprosto perfektně natočená, ta atmosféra by se dala krájet. Všechno se to vlastně odehrálo po svatbě. A celej rozpad byl také perfektně zahrán a natočen. Záporáci se dali, jak Cayden James tak Díaz, ale už to nemělo takovou atmosféru, jako když město pustošili Prometheus s Deathstrokem. Tato série se nese v navrátivším duchu, pár postav se zde vrátí a díly s nimi jsou k nezaplacení. Tady je taky nutné říct, že někdy budete Olivera nenávidět a někdy mu budete fandit, takhle jsem to celou sérií pociťoval já. Finále série je slabší ale pořád dosti kvalitní. Bohužel zde zemře jedna z hlavních postav, takže ani o smutné scény tady není nouze. Když jsem se díval na první díl tak mě hned trklo, že tohle nebude jako předchozí série, protože co se týče kamery, akce a kulis tak si dost polepšili. Také jsme přišli o flashbacky. A ani to CGI už nevypadalo tak příšerně. Tato série také obsahuje nejsilnější crossover, protože tam také někdo zemře. Vždycky když ten crossover vidím mám slzu na krajíčku. Jak jsem říkal, je to jedna z nejlepších sérií, takže mohu jen doporučit! 10/10 Konečně jsme se dozvěděli kdo je Vigilante!

Kočka a pes: Šílené dobrodružství (2024)

Tak toto bylo něco příšernýho. Tušil jsem že to bude pěkná mrdka, ale že až taková, tak to bych opravdu nečekal. Upřímně ani nevím co k této slátanině mám napsat, protože tady je příšerný naprosto všechno. Ve filmu hrál Philippe Lacheau, kterého jsem si ve filmu Super-Blb docela oblíbil, ale tady byl naprosto příšernej, neměl jedinou dobrou scénu, jako snad všichni přítomní. Děj byl příšernej a strašlivě nudnej. Herci byli nesnesitelní. Postavy byly strašlivě nezajímavý a zahraný úplně na hovno. Teď se však přesouváme k tomu nejhoršímu, což je za mě CGI. CGI je v tomto filmu naprosto ale naprosto odporný, hnusnější CGI jsem snad za poslední dva roky neviděl. Soundtrack nic zajímavýho. Kamera byla děsná. Střih taky nebyl žádnej skvost. Výprava byla o ničem, celej film se odehrává na dálnici a to je docela nuda, co si budem. Tento film prostě postrádá všechno. Hraje si to na dojemnej film, kterým není. Jediný co se dá pochválit je akce a Franck Dubosc. Za zmínku stojí Reem Kherici, která si ode mě odnáší cenu za nejhorší výkon roku. A to je teprve březen. 2/10 Hnus, šeď, nikdy víc a adios! (Velký Špalíček - 8.3.2024)

Star Wars Povstalci - Série 1 (2014) (série)

K této recenzi jsem se dlouho nemohl dokopat, protože jsem nikdy nemohl najít správný čas a taky mě dlouho nenapadalo co k tomu napsat. Až dnes 8.3. jsem si řekl seru na správnej čas, jdu to napsat hned. V první sérii se seznamujeme s postavami, které čelí různorodým hrozbám. Největší z nich je bezesporu Inquisitor, který si krade každou scénu pro sebe. První díly jsou takový o ničem, ale aspoň uvidíme Vadera. Co se týče fan-servicu, tak tady je toho spousta. Od droidů až po princezny z Alderaanu. Animace je pěkná, vůbec jsem s ní neměl problém, i když nějací ti stormtroopeři vypadali někdy dost komicky. Dabing je v pohodě, vůbec jsem s ním neměl problém. Vlastně zde je to hodně kvalitní dabing. Samozřejmě by to nebylo SW, kdyby tady nebyla nějaká ta zrada a jedna je v jedenáctém díle, která je opravdu kvalitně odvyprávěna. Celá ta linka, kdy Ezra objevuje svou sílu a samozřejmě je tam nějaký to přešlapování z mé světlé stránky na temnou a tak dále a to je za mě dost zajímavý. Celý finále je naprosto perfektní a ta poslední věta Inquisitora mě děsí do teď. Já si spokojen a mohu jen doporučit. Samozřejmě, že Yoda, Ahsoka a Lando nesměli chybět. 9/10 Stále tu jsou lepší série.

Hlasy mrtvých (2023)

Při prvním pohledu se to zdálo býti zajímavý, ale finální výsledek je lepší než jsem očekával. Možná je děj slabší než by měl být, ale ten konec filmu dost pomohl. Není to happyend, jako je tomu u hororů zvykem, ale je to možná předzvěst druhého dílu, kterej bych si s chutí dal. Soundtrack pomalu nezazněl. Herci zahráli dobře. Postavy byly dosti chabý a předvídatelný. CGI bylo hnusný až hrůza. Lekačky jsou zde tak 2 nebo 3, spíše se tady jede na atmosféru a napětí. No a jak jsem tady už vypisoval konec je pořádný překvapení a taky je to otevřenej konec, takže bych si druhý díl klidně dal. 8/10 Nebylo to zase tak zlý. (Olympia - 4.3.2024)

Bez úniku (2014)

JCVD v další prachbídný slátanině, která filmografii vůbec nic nenabídne, ale já jsem se na to koukl s otevřenou hlavou a s nijakým očekáváním a povedlo se. Film je slabý a já se snažím vždy u těchto prachbídných filmů najít něco, co by tomu trochu pomohlo nebo se snažím si to nějakým svým způsobem užít a podle toho hodnotím. Děj je o ničem, to mě bylo jasný už když jsem to zapínal. Jedna partička ukradne pár desítek milionů z casina a o deset let později uprchnou z vězení a jdou za svým starým známým, který ale dostal kulku do hlavy, díky které si nemůže na nic vzpomenout. A pak se to zase řeší dál a dál až JCVD zabije vlastního bratra. Postavy jsou nudný a nezajímavý. Herci jsou tam jenom tak navíc. Soundtrack ušel. Akce byla taky o ničem. A to je tak vše, co bych k tomu řekl. Jako dalo se to, nebudu kecat, ale ten film je sám o sobě dosti slabej. 7/10 JCVD v další přitroublý slátanině!

Zóna zájmu (2023)

Nevím co si o tom mám myslet, protože to bylo hodně slabý. Hned na začátku se 2 minuty nic nedělo, prostě jsme se dívali na černou obrazovku. Já si začal myslet, jestli náhodou nezapomněli zapnout obraz. Nakonec jsme se dočkali a film byl teda hodně slabej. Na tomto filmu vidím jako pozitivum jen kameru, nářek za zdí a možná ty herecký výkony. Soundtrack byl o ničem. Po střihové stránce to bylo dosti odflaknutý, stačí si vzpomenout na finální scénu při chůzi ze schodů. Nevím o čem ten film měl být, tady se prostě celý film řeší nějaká přitroublá zahrada. Proboha koho to zajímá, kromě botaniků? Mě teda ne. Atmosféra tam vlastně žádná nebyla, protože k tomu nebyl důvod. Hlavní ženská postava byla naprosto příšerná. Ta mě tam srala celým filmem a já měl chuť odejít z kina, jen co se tam objevila. Nechápu proč se tvůrci rozhodli, dát do finální scény uklízení Osvětimi v přítomnosti, to je tam za mě úplně na hovno, stejně to filmu nepomůže. Ani nechápu tu linku holky, která schovává vězňům jídlo, to je tam taky úplně o ničem. Za mě zklamání, opravdu mě nebaví 70 minut sledovat debaty o zahradě. 5/10 Tak toto bylo hodně mizerný! (Olympia - 1.3.2024)

Diova krev - Série 1 (2020) (série)

Tak mám další seriál za sebou a můžu říct, že jsem spokojen. Seriál je vlastně jenom o řecký mytologii a je to hodně fajne. Já jsem do toho byl vtáhnut a i když se mi nechtělo koukat zrovna na toto, tak jsem si řekl, že to má krásnou animaci a zajímavej děj a to mi pomohlo sám sebe přesvědčit, abych se koukl na další a pak další díl. No jo je to se mnou složitý. Včera, čili 29.2. jsem si dal tři díly a finále, když byl tak významný den. Jak už jsem psal, má to krásnou animaci, i když dvě postavy jsou úplně autentický a to mě docela vytrhávalo z děje. Přežil jsem to, jak můžete číst. Soundtrack byl taky fajne. Každý díl měl vždycky jiný úvodní název. Jeden díl to bylo ohnivý, další to bylo modrý jako voda a tu originalitu oceňuju. Děj je dosti zajímavej. Héra je mrcha, to bezesporu, srala mě tam celým seriálem. No a finále je taky hodně solidní a perfektní co se týče animace. No a finální scéna zřejmě predikuje 2. Sérii, která doufám, že vyjde. Já su spokojen a mohu jen doporučit! 8/10 Ta animace je vážně kvalitní!

Bastard (2023)

Mads Mikkelsen je kvalitní herec, dokázal to už v nespočtu rolí, dokonce i ve Strangovi, a tady to dokazuje též. Film je dost uzemněný, ale za to je dosti drastický. Nějaký mučení tam bylo, to ne že ne. Nějaká vražda a krev taky. Ale taky tam bylo budování vztahů tří hlavních postav a záporák je pěknej zmrd, kterýho chcete celej film oddělat. A když už se to stane, tak jste spokojeni, takhle jsem to alespoň četl na výrazu ostatních lidí, co byli se mnou v sálu. Soundtrack je fajn. Herecký výkony jsou povedený, samozřejmě válí Mads. Akce tam byla, ale jen troška. Celý film je vlastně o tom, že Mads chce získat šlechtický titul a panství, když vypěstuje na vřesovišti brambory. Nebudu spoilerovat, ale bude to velice komplikovaná cesta až k prvnímu výhonku. Já jsem si tento film velice užil a mohu jen doporučit. 8/10 Schinkel je šílenec, to bezesporu! (Art - 23.2.2024)

Narcos (2015) (seriál)

Tak a je to, dokoukal jsem seriál plný narkobaronů, brutality, krve a drog, ale bylo to naprosto perfektní! Tento film je o vzestupu a pádu největšího narkobarona a já jim to žral celým seriálem. Tohle je perfektní seriál, já se u něho celou dobu bavil, i přes to, že 3. série byla o poznání slabší. První série mapuje Pablův vzestup a má dosti otevřenej konec, po tom co Pablo uteče z La Catedral. Druhá série je ještě lepší než ta první a vypráví hon na Pabla, který neskončí ničím jiným než jeho smrtí. Já se od toho nemohl odlepit a žral jsem celou sérii od začátku do konce, protože to napětí bylo neskutečný a ta atmosféra byla napjatá jak blázen. No a pak je tu třetí série, kde se agent Murphy už neobjeví. Třetí série nás zavede z Medellínu do Cali a ten rozdíl je znát, sice to má hodně dobrou atmosféru a některý díly jsou opravdu masterpiece, ale to už bohužel na předchozí dvě série nestačí. Herecký výkony jsou naprosto perfektní. Takovej Wagner Moura podal životní výkon a ten hněv z něho jen sršil. Soundtrack je naprosto perfektní, do teď nemůžu zapomenout na úvodní song Tuyo, kterej je opravdu chytlavej. Jako za mě je to perfektní seriál, jenom nám tam neukázali Pablova bratra, což by mohlo být taky dost zajímavý. 10/10 Wagner Moura v životní roli!