• Fantasy

Návrat Addamsovy rodiny (1998)

I přes otřesné hodnocení není tento film tak špatný. Samozřejmě původním dvěma dílům se to nemůže rovnat to je jasný, ale i tak to není tak špatný jak se říká. Humor je chvilkama opravdu povedenej a vtipnej, ale chvilkama ne. Hlavní linka je sice praštěná, ale člověk se chvilkama královsky baví. Hlavní linku se psem si klidně mohli odpustit a nijak zvlášť by se kvalita filmu nezměnila, ale bylo by tam o pytlovinu míň. No a co se týče tance, tak se druhýmu dílů nemůže rovnat. Tohle byla spíš parodie na tanec ze druhého dílu. Děj celkem ušel. Postavy jsou solidní a ruka je prostě ruka. Herci nejsou špatní, ale hercům z původních dvou dílů se nemůžou rovnat. Soundtrack pomalu ani nezazněl a je to myslím dobře. 8/10 I když se tomuto filmu říká sračka sraček, tak to nakonec není tak špatný.

Creed II (2018)

Tohle bylo ještě o něco lepší než jednička Creeda. Může za to hlavně návrat Ivana Draga a zjišťujeme, že má ještě syna Ivana. A z tohohle už je jasné co se bude v tomhle pokračování dít. Jasně, že bude následovat fight mezi Dragem a Creedem a oba souboje stojí k*rva za to a finální scéna druhého fightu opravdu překvapí a to z důvodu jaká postava to udělá a co. Děj je opravdu skvělej. Postavy jsou skvělý. Herci ještě lepší. Atmosféra je v tomhle filmu božská. V soundtracku opět zazní motivy z prvního dílu. Atmosféra je cítit celým filmem. A finální fight s finální scénou je opravdu skvělej. No bude to dlouhý čekání, ale ať už je tady ten březen. 10/10 Skvělý návrat jedné nenáviděné postavy.

Creed (2015)

No, nebylo to vůbec špatný. Tohle Rockyho sága potřebovala. Sice je to prakticky to samý jako Rockyho sága, ale mě je to volný. Je to právoplatný oživení série. Příběh nenudí, právě naopak. Syn Apolla zde přebírá pochodeň, i když sám nechce a to je na tom filmu to zajímavý. Děj je skvělej. Postavy jsou skvělý. Herci jsou skvělý, hlavně Michael B. Jordan zazářil. Soundtrack je skvělej, dokonce zazní i původní motiv z prvního dílu. Atmosféra v tomhle filmu trochu pokulhává. A finální fight není špatnej, ale mohl být i o trochu lepší, jinak je to dobrý. 8/10 Tohle Rockyho sága potřebovala.

Rocky Balboa (2006)

Tento film je opravdu kvalitní zakončení jedné legendární ságy s názvem Rocky. Pak jsou tu ještě dva Creed filmy, letos v březnu tři, ale já tohle nepočítám. Sice dramatická linka je slabší, stále je celkem dobrá. Atmosféra je opravdu cítit. A finální fight není špatnej, jen je hrůzostrašně sestříhanej. Děj je celkem solidní. Postavy jsou zajímavý, dokonce se vrátil Tony Burton. Herci jsou skvělý. Tréninková montáž je v tomhle filmu opravdu skvělá. Soundtrack je celkem solidní a vrací se k původním motivům z prvního dílu. Atmosféra je celkem solidní. A finální fight je dobrej, jen je blbě sestříhanej. A finální rozlučka Rockyho je prostě nezapomenutelná. 8/10 Je to opravdu skvělý zakončení jedné dlouholeté ságy.

Rocky V (1990)

Tento film jsem vždy ze srdce nenáviděl, teď po opětovném zhlédnutí musím konstatovat, že je to o něco lepší než si pamatuju. Dramatickou linku jsem v tomhle filmu nenáviděl, ale teď je to lepší než si pamatuju a už tolik nenudí. To samé platí u finálního fightu na ulici, ten jsem taky nenáviděl, ale je celkem dobře natočenej. Děj nic moc, nezabaví. Postavy nic moc. Herci nic moc. Soundtrack nic moc. A finální fight taky nic moc. Atmosféra v tomhle filmu neexistuje, maximálně když Rocky sleduje box v televizi. Dřív bych dal 1/10, teď to však měním na 5/10, je to o něco lepší než si pamatuju.

Rocky IV (1985)

Tohle je bezesporu ten nejlepší díl celé série. Zatracený Ivan Drago. Dolph Lundgren ve své životní roli. Celým filmem je cítit neuvěřitelná atmosféra, která vyvrcholí ve finálním fightu. Začátek filmu s Apollem a Dragem je opravdu skvělej a ztráta Apolla celkem zabolí, navíc když vám na této postavě celkem záleží. Tréninková montáž na Sibiři je opravdu skvělá. No a následný fight je nejlepší ze všech šesti dílů. Děj je opravdu skvělej. Postavy jsou skvělý. Herci jsou skvělý. Soundtrack je božskej. No a finální fight samozřejmě taky. Nemůžu jinak než 20/10, toto je jednoznačně klenot kinematografie a sportovních filmů!

Rocky III (1982)

No, čím je tato série delší, tím jsou daný filmy lepší. A to platí i u tohoto dílu, je rozhodně lepší jak jednička i dvojka. Tentokrát se Rocky neutká s Apollem, ale Clubberem Langem, kterého ztvárnil Mr. T. Ztráta jedné z hlavních postav opravdu bolí a následná porážka taky, jenomže se Rocky vzchopí a Apollo ho začne trénovat a tyhle scény jsou opravdu skvělý a ničemu se nevyrovnají. Děj je opravdu skvělej. Postavy jsou skvělý. Herci jsou taky skvělý. Bill Conti je bůh a atmosféra u závěrečného fightu je opravdu božská. I cameo Hulka Hogana pobaví. 10/10 Rozhodně lepší jak jednička a dvojka.

Rocky II (1979)

No dvojka je za mě ještě o něco lepší jak jednička. Celá dramatická linka je opravdu skvělá a vy postavám věříte a doufáte, že to dopadne co nejlíp. Teď menší spoiler, ale dopadne to dobře. Celej děj je v tomhle filmu o něco zajímavější než v prvním díle, taky to bude tím, že tento film tentokrát režíroval samotný Stallone a na kvalitě filmu je to dost znát. Postavy jsou opět skvělý. Herci jsou taky skvělý. Soundtrack je opět božskej, hlavně díky Billu Contim. A finální fight je ještě lepší a víc nervydrásající než v prvním díle a atmosféra u fightu je opravdu božská. Já nemůžu jinak, ale za mě jednoznačně 10/10, je to lepší jak jednička.

Rocky (1976)

První díl jsem nikdy moc nemusel, ale teď na druhé nebo třetí zhlédnutí musím říct, že jsem se mýlil a tenhle počin je klenot kinematografie, i když jsou následující díly za mě ještě lepší. Tenhle film jsem nemusel hlavně kvůli pomalýmu nezábavnýmu ději, teď jsem se na to podíval znovu a musím říct, že to není tak špatný ani tak nezábyvný. Celým filmem panuje skvělá atmosféra, která dosáhne svého cíle až ve finále filmu. Postavy jsou skvělý. Herci jsou skvělý. Scénář je skvělej. Soundtrack je božskej, Bill Conti je bůh. A finále filmu je opravdu skvělý a nikdy se neokouká. Díky tomuhle filmu se stal Stallone hvězdou a já se ani nedivím. Ze svých původních 6/10 měním na 9/10!

Nezvratný osud 5 (2011)

No co bych k tomu řekl, určitě je to lepší jak 4. Začátek je taky opravdu skvělej, třetí nejlepší. Děj je úplně stejnej jako v prvním díle, jak je zvykem. Postavy nic moc, jedna se dokonce vrátila po prvním a druhým díle. Herci celkem ujdou. Soundtrack opět nezazněl, jak je zvykem. Úvodní titulky byly mnohem lepší než ve čtvrtým díle. Finále filmu je otřesný a finální scéna v letadle je výsměch povedenému prvnímu dílu. Tato scéna je absolutní odpad a kdyby se vystřihla nic by se nestalo, navíc to měl být největší zvrat ze všech pěti dílů, no tak to vůbec. Byl to příšernej zvrat 6/10 Hroznej zvrat.