• Fantasy

Freddyho smrt - Poslední noční můra (1991)

No, byla to velká slabota, ale opravdu velká. Byla to strašná slátanina. Na tenhle film se už možná nikdy nepodívám a udělám dobře, protože je to neuvěřitelná sračka. Postavy strašný, kromě Doca a Freddyho. Tihle dva alespoň stojí za to, jinak film nestojí za nic. Děj hrůza. Soundtrack jakš takš ušel, ale nic světobornýho to nebylo. Potyčky hrůza až na tu finální, která následuje smrtí. Alespoň tyhle 3 věci stály za to. Freddyho humor nebyl tak špatnej, jenom ta maska se čím dál tím víc zhoršuje. A teď to nejhorší na celým filmu a tím je CGI. CGI je v tomhle filmu absolutně odporný a nedá se na to dívat. Fuj, i teď je mi z toho zle. 5/10 Aspoň ten Doc a Freddy za něco stojí.

Vřískot 3 (2000)

Vypadá to, že mám pro Vřískot slabost, zatím mě ani jeden díl nezklamal, jako to bylo např. u Pátků. Děj je skvělej. Postavy jsou zajímavý. Ghost Face je skvělej. Herci jsou skvělý. Soundtrack je božskej. Zvrat taky není špatnej. Nevím proč, ale tyhle zvraty ve Vřískotech jsou opravdu dobře udělaný a celkem nečekaný. A celkem mě zajímá 4. díl. 8/10 Pořád dobrý, ale druhej díl je přece jenom lepší.

Vřískot 2 (1997)

No, já musím říct, že to bylo o dost lepší jak jednička. Je mi jasný, že půjdu proti davu, jak to bylo i u pár předchozích recenzích. Bohužel jsem tento díl začal sledovat jeden den a dokoukal jsem to další den a musím říct, že mě opravdu zajímalo jak to skončí. Nakonec jsem to dokoukal druhý den a musím říct, že to je o něco lepší jak jednička. Zvrat je lepší jak v prvním díle. Vraždy jsou dobře udělaný. Originalita je v tomhle filmu cítit na každým rohu. Děj je skvělej. Postavy taky. Herci hrají dobře, ale Courteney Cox v tomhle filmu opravdu nemusím. Soundtrack je skvělej. Některý songy, poslouchám do teď. No je to o dost lepší jak jednička. A opravdu se nemohu dočkat toho až uvidím 3. díl. 9/10 Bylo to svižnější než první díl.

Lhář na plný úvazek (2022)

Jen na začátek upozorním, recenze může obsahovat menší spoilery. No, tak kde bych začal. Třeba to, že se film dělí na 3 části. Lež, následky a polepšení. První třetina je zdlouhavá a pěkně nudí, druhá je o dost lepší a třetí je ještě o něco lepší. Takže se to stupňuje od pomalýho začátku do lepší půlky a ještě lepšího konce. Postava, kterou sledujeme celým filmem, tak na konci projde osudovou změnou. Zvrat uprostřed filmu, je celkem solidní a solidně natočen. Děj je chvilkama zajímavej a chvilkama ne. Postavy jsou zajímavý, teda některý. Herci jsou skvělý. Humor nebyl špatnej, ale mohl by být lepší, navíc když je to komedie. Za mě je teda pořád lepší Lhář, lhář s Jimmem Carreyem, ale tohle taky nebylo špatný. Akorát to mělo chvilkama slabý místa, teda hlavně na začátku filmu. 7/10 Nebylo to špatný, ale Lhář, lhář je stále lepší. (Velký Špalíček - 22.1.2023)

Vřískot (1996)

No nebylo to špatný, ale jakože vůbec. Narážky na Halloween, Noční můry a na Pátky byly opravdu skvělý. Třeba postava školníka Freda mě teda celkem rozesmála, pochopíte až uvidíte. Děj je solidní. Vraždy celkem taky. Postavy jsou zajímavý a není to jak u ostatních slasherů, kde vám na postavách nezáleží. Herci podali působivý výkony. Pak je tu ale Courteney Cox, coby reportérka a já musím říct, že tuhle postavu jsem během filmu nenáviděl, je to velmi nesympatická postava. Soundtrack ušel a finální zvrat je opravdu povedenej. Zajímá mě jak budou pokračovat ostatní díly, hlavně potom co se stalo na konci filmu. 8/10 Celkem solidní slasher se skvělým zvratem.

Freddy versus Jason (2003)

Tak tohle bylo skvělý! Hlavně souboje mezi Jasonem a Freddym. Začalo se samozřejmě hned po devátém Pátku, takže tu příšernou desítku radši odignorovali. A Freddyho úvodní vyprávění je jedna z nejlepších scén filmu. Děj je zajímavej. Postavy jsou legendární samozřejmě. Herci jsou skvělý, ale všem vede jen jediný a tím je nikdo jiný než Robert Englund. Soundtrack je tady takovej miš maš, zazní zde soundtrack jak z Nočních můr, tak z Pátků a kdybych se měl rozhodnout, který je za mě lepší, tak řeknu, že je to ten z Nočních můr. Co je hlavní tahač filmu, tak jsou souboje mezi Freddym a Jasonem a finální souboj je taky skvělý. A finální scéna filmu a pomrknutím je taky boží. 9/10 Je to mnohem lepší než většina Pátků a Nočních můr!

Babylon (2022)

Nevím co si o tom myslet, zároveň to byla pěkná kravina s velmi zběsilým střihem a slabými místy a zároveň to byla dechberoucí podívaná se skvělou kamerou, hudbou, hereckými výkony a střihem. Nejdříve je nutné říct, že to byla pytlovina nejvyššího kalibru. Konec je jeden z nejzběsilejších a nejšílenějších co jsem kdy viděl. Střih je v tomhle filmu ten nejsilnější co jsem kdy viděl. Děj byl zajímavej a konec byl takovej depresivní. Postavy jsou zajímavý, teda některý. Herci jsou božský a každej tady válí. Ale já jsem měl svýho favorita i před filmem a tím je nikdo jiný než mistr herectví, proslavil se také rolí Spider-Mana Tobey Maguire. Vždy když je na plátně, což tady moc není, tak si danou scénu krade jen a jen pro sebe a ta psychopatická postava kterou ztvárnil, ztvárnil prostě božsky. Pak je zde i Brad Pitt, Margot Robbie a objev letošního roku Diego Calva a všichni podávají také skvělý výkony. A co je na tomhle filmu nejlepší tak je soundtrack, když zde zazněl tak to bylo doslova vytažení dechu, protože tento soundtrack je božskej. Tato tříhodinová blbost rozhodně stojí za to. 8/10 Není to nejlepší, má to svoje mouchy, ale je zde skvělej Tobey Maguire a skvělej soundtrack! (Olympia - 21.1.2023)

Bitva o Hill 60 (2010)

Sakra, tak tohle byl parádní válečnej film. Já miluju filmy z 1. světový války a tenhle film není výjimkou. Je to parádně natočený, zahraný a zrežírovaný. Děj byl skvělej, ani jedna scéna nenudila. Postavy jsou dobře představený a zahraný. Herci jsou skvělý. Soundtrack pomalu ani nezazněl, ale to mi nevadí, protože ta atmosféra byla opět kulervoucí, hlavně na konci. Konec, jak už jsem říkal je kulervoucí a trochu depresivní. Ale za ten výbuch to stálo. Pokud by jste chtěli vidět nějaký válečný film z 1. sv. v. tak film bitva o kótu 60 je tím pravým filmem. 10/10 Neskutečná podívaná se skvělou atmosférou!

Hra o trůny - Lev a růže (2014) (epizoda)

Ó můj bože! Tak tohle bylo neskutečný. Ta neskutečná atmosféra, hlavně na konci dílu. Tento díl se nazývá Lev a růže a já musím říct, že to je jedna z nejlepších epizod seriálu, ještě před tímto dílem je díl Deště Kastameru, který je přece jenom o něco lepší. Královská svatba je zde velmi dobře natočená a neustále vás Geoffrey sere svým chováním. A neustálé šikanování Tirion taky podtrhává kvalitu dílu. A nesmím zapomenout na konec, který mi trošku dopřál úšklebek na tváři. Nikdy mě nic nezajímalo víc, než to co se bude odehrávat dál, hlavně potom co se stalo s Tirionem. 20/10 Tento díl je klenot 4. série a seriálu!

Pátek třináctého (2009)

Sakra teď jsem byl velmi pozitivně překvapen a to hlavně kvůli tomu, že se v této sáze neobjevily žádný dobrý díly, teda když nepočítám šestý a sedmý díl. Nebýt těchto dvou dílů tato sága by stála za vyližprdel. A teď se k šestce a sedmičce může připojit i tento remake. Tato jedenáctidílná sága má akorát 3 dobrý díly jinak ne. Tato sága mi nesedla a dlouho se na ni nepodívám. Určitě ne v příštích 3 letech. Místo toho se s radostí podívám na Michaela Myerse nebo Freddyho Krugera. I když na sedmičku bych se někdy podívat mohl. A pak je tady ještě film Jason vs Freddy a ten jsem teda ještě neviděl se přiznám. Tato sága je pro mě velké zklamání, očekával jsem od této ságy trochu toho děsu, strachu a zoufalství a to v žádným díle nebylo. A teď se ještě vrhnu na recenzi tohoto posledního dílu. Jason je v tomhle filmu z první poloviny opět to kopyto co má na hlavě pytel a v druhé půlce si nasadí tu hokejovou masku a tahle scéna je opravdu kulervoucí, hlavně díky skvělé kameře a hudbě, která dané scéně dodává správnou atmosféru. A ještě musím říct, že je Jason v tomhle filmu docela děsivej a to v předchozích dílech teda nebyl. Soundtrack jak už jsem řekl je skvělej. A kamera taktéž. 9/10 Já tento díl považuju, za ten nejlepší co nám sága pátků představila!