• Pohádka

Když se setmí (2004)

Takhle nějak by to vypadalo, kdyby se někdo rozhodl zfilmovat prospekt cestovní kanceláře na exotickou dovolenou.

Waynův svět 2 (1993)

Od Alice Coopera k Aerosmith, od vtipných hovadin k trapným hovadinám. Všechno, co bylo minule bezva, je tady znovu, ale už to tak nějak nefunguje. Oproti jedničce padesátiprocentní zážitek.

King Kong (1933)

Přestože něco takového vyžaduje při sledování trpělivost a byla i místa, kde jsem ztrácela pozornost, stejně už vím, proč King Kong fascinuje Petera Jacksona i mnohé jiné. Má své kouzlo, které když objevíte, tak mu dokážete odpustit cokoliv. Navíc Fay Wray je (pro mě dost překvapivě) fakt roztomilé stvoření a ječet zvládá na jedničku.

Zrůdy (1932)

Tolik vedlejších linií a postav nahuštěných do tak krátké stopáže, to prostě nemohlo dopadnout dobře. Snaha představit co nejvíce "příšerek" a zároveň vyprávět příběh Kleopatry a Hanse se tvůrcům trochu vymkla z rukou. Podobně to dopadlo s žánrem. Chvíli horor, chvíli komedie, většinu času nic z toho. Narozdíl od jiných zdejších přispěvatelů v tom žádnou psychologii nevidím, taková jednoduchá moralita o tom, že vnější krása není krása vnitřní....tohle všechno jsem si říkala, když Zrůdy skončily. A pak přišel další den...a další...a další a já jsem ty obrázky bezrukých, beznohých a všelijak jinak handicapovaných pořád nějak nemohla dostat z hlavy. Ještě teď, skoro po týdnu je mám v živé paměti, kterak se za silné bouřky blíží s nožema ke své oběti. Tak že by přece jenom horor?

Království nebeské (2005)

Co se stane, když člověk od filmu vůbec nic nečeká a kouká na něj jenom proto, že už ho všichni viděli? No celkem nic. Dostane se mu Orlando Bloom, ne tak hrozný jako v Troji (je tohle vůbec pochvala?), překvapivé množství britských herců, totálně děravý scénář, jehož hlavní zápletka stojí na nelogickém jednání hrdinů, krásná Eva Green, mírně zajímavá exotická hudba a spousta, opravdu spousta písku. Děkuji aspoň za těch 13 minut a 54 sekund, kdy jsem mohla sledovat Nortonova "muže se železnou maskou", který pozvedl tenhle film z něčeho ne moc nudného na něco trochu zapamatovatelného.

Sex a Lucía (2001)

Spousta sexu, lásky a španělštiny. Krásná Paz Vega, krásný Tristán Ulloa, krásná hudba, krásné obrázky, taky pekelně překombinovaný děj s dost banálním koncem a vztahy každý s každým. Ale stejně jsem z toho byla vedle ještě dlouho potom. Krásné.

Transformers (2007)

Film útočící na ty nejnižší pudy každého diváka. A ono jim to těm parchantům vychází ...já chci taky vlastní auto...

Taková zvláštní rodinka (2001)

No, tohle asi nebude film pro všechny, to je pravda. Já ale nejsem všichni, takže můžu jenom vychvalovat a vychvalovat, i když vlastně není co. Proč vyzdvihovat výběr hudby nebo adidasovou teplákovou soupravu? Jedno bez druhého by stejně nemohlo existovat a jakýkoli aspekt tady geniální by jinde asi moc nefungoval. Právě za tu jedinečnost pro mě plný počet a je mi úplně jedno, jestli tím chtěl nebo nechtěl Anderson světu něco sdělit.

Waynův svět (1992)

Ujeté, ale od Mikea Myerse snad nikdo nic jiného nečeká, tak co. Já jsem se bavila a nestydím se za to. Navíc Garth a ten jeho ksicht prostě nemají chybu...