• Krátkometrážní

Volání o pomoc (2007)

So stratami rôzneho charakteru sa dlho vyrovnávam, takže tento zážitok bolo také zimomriavkové tsunami. Takéto príbehy sú dobré na to, že človek chce- nechce svoje straty pretriedi a mení svoj pohľad. A o hoc len nepatrnosť si viac cení každú vec. Ani nedodávam :-) že všetkými desiatimi vynucujem.... ......vychutnávať všetky tie ostatné chvíle medzi umeniami... filmami... knihami... láskami... vášňami... JE to rozdiel. ------------------------------- Sandlerovo volanie je tak ohlušujúce a toto čisté a strhujúce rozprávanie tak tasty delicious lahodné výborné, aaž som ho, bez pomoci, takmer nezvládla dopozerať

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Jesť- Jesť. Jesť- Jesť- Jesť. Teda, výsostne konzumná mňamoška. Ktorá sa ponáhľa von. Vhups.

Princezny (2005)

Jedným dychom - náááááádherná dráma v nádhernom jazyku o kráľovstvách veľkých pút a sínusoidách moderných rozprávok. Princeznovské.

To, co dýchám (2007)

Niektorá z postáv by ma samostatne i zaujímala, ale v tejto spleti nemá pre mňa zrejme ani jedna linka zmysel ani odtieň. Zato výkony nadpriemerné.

Mezi dvěma kapradinami (2008) (pořad)

Zatiaľ vzhliadnuté s Natalie Portman, Bradleym Cooperom a Charlize, nie, neostane iba pritom! Charlize je bohyňa ako ho s prehľadom zmietla, 5* plus 5*, extrémne nečakané a nečakane extrémne !!!

Určitě, možná (2008)

Milujem Rachel Weisz, ale toto je na mňa povrchná, pózovaná story usilujúca sa zo všetkých síl sa gradovať až stráca šmrnc a všetko. Postava, ktorej je príbeh rozprávaný a zasvetený (dcéra), mi nie je sympatická a nie je herecky zvládnutá, čo iste nerobí dobrotu, keďže diriguje a aj prerušuje osy príbehu. Nezladila som sa s touto naráciou, a žiadne pozitívne aspekty sa na pomoc nevynárajú. Celá pointa; čaro stretnutí či zázrak porozumenia medzi mužmi a ženami vyfučali umelým "balením" niekam veľmi, ale veľmi vysoko.

Láska na druhý pohled (2009)

Na druhý pohľad vôbec nejde o príbeh, ale o nich. A o tých niekoľko okamihov, čo z toho robia zábavu/zmysel.

Bez soucitu (2010)

Tu niekto musí sprosto žartovať, adrenalínový kráľ akčnej lahôdky 96 hodín natočil tieto isté parížske patálie? Jediná vzpruha sú parížske reálie, a herec menom John Travolta, ktorý vie hrať a predať aj vlastnú matku na rozdiel od zmyselných pier J. R. Meyersa. Bohužiaľ, v tomto európskom nedorozumení Travoltovo vyskakovanie a elegancia je bizarná, pretože do tohto Morelovho záchranného balíka ani náhodou nepasuje. Pre Travoltu z akčného filmu ****, pre Paríž pozdravy, pre režisérov podobný akčný projekt- nenajímajte scenáristu. Alebo ho predom zastreľte. Nikto na to nepríde a ani to nie je tajomstvo.

Čas v Káhiře (2009)

Fajn motív, perfektná kamerka, možno ešte výdatnejší soundtrack, super romanca a MEGAexotika. A k tomu herečka, čo vždy má čo predať. Potrebujem ísť do iného obchodu??? Naprosto jedinečných 90%, shukran!

Ženy v nesnázích (2009)

Kto nadelí menej ako tri nie je žena a pozeral to zbytočne. V tomto estrogénovom kúsku nejde o povrch /formu/ ale o vnútro a o boj. A preto žiadna žena nemá alebo by nemala mať problem hodnotiť vysoko ! Ó, a oplatí sa /čítaj MUSÍ SA/ počkať si na kvalitné interviewčo v podaní Gordona-Levitta.