Daredevil - Season 3 (2018) (série)

Jak já tento seriál miluji! Třetí série Daredevila je skvělé pokračování a ještě lepší ukončení seriálu. Poslední série si drží laťku stále stejně vysoko jako dvě předchozí a není pro mě nejlehčí určit, která z nich se mi líbila nejvíce a která nejméně. Zničený Matt Murdock hledající smysl života je perfektní! Foggy, Karen, Fisk a spousta dalších jsou výborně napsané postavy pozvedávající sérii a vlastně i celý seriál čím dál výš. Co se týče Dextera, měl jsem s ním chvíli problém, ale někdy po třetině série jsem si ho oblíbil a chci ho někdy vidět znovu. To samé platí i o Nadeemovi. Akce znovu perfektní, hudba znovu perfektní, scénář znovu perfektní,... prostě vše tu šlape tak, jak má.

Žralokonádo (2013) (TV film)

Tak toto je nezapomenutelná záležitost! Čekal jsem vážně hodně, ale toto... Po prvních dvaceti minutách jsem si říkal ''Proč tímto vlastně ztrácím čas?'' Ale po dokoukání jsem na sebe vlastně hrdý. Hrdý v tom smyslu, že jsem to vůbec dokoukal. Nejdivnější film co jsem kdy viděl (zatím)

Batman (2022)

Perfektní záležitost! Konečně nový Batman na kterého jsem měl obrovské očekávání a na kterého jsme měl již od vydání prvního traileru takový hype, který se s postupem času jen zvyšoval. Snímek je opravdovým krimi drama trillerem, který ukazuje pravou detektivní verzi Batmana. Dovolil bych si to přirovnat k filmu Sedm, který na mě působil podobnou atmosférou. Reeves zde zachytil Gotham jako to pravé temné hnusné město plné zločinu a násilí. To samé mohu říct i o Batmanovi, jelikož je tu vystižen jako ten nejvíce ,,Temný Rytíř". Dále tu je hlasitý zvuk bot ozývající se ze tmy ze které se po chvíli vynoří hrůzu nahánějící samozvaná ''Pomsta''. Batmanova pomalá chůze při příchodech je vynikající a krásně působící nápad. Když už jsem nakousl toho Batmana a Waynea, tak opravdu stojí za zmínku jeho charakter, který působí, jak už jsem zmínil skoro depresivně, bez víry a chvílema skoro jako bez života. Batman/Wayne je hrán úžasným Pattinsonem a jeho výkonem mě opravdu dostal. To samé mohu říct i o Gordonovy hraném Jeffreym Wrightem a jestli má někdo problém s barvou pleti, tak ať jde někam, jelikož toto je výborný výkon, který si zaslouží poklonu. Co se týče záporáků, tak s údivem mě Penguin zaujal snad více než Riddler, ale i tak jsem si je oba po celou dobu užíval na maximum (Colin Farrell byl naprosto k nepoznání). Batmanova výbava působí asi nejvíce reálně ze všech předchozích filmů. To je vidět i na Batmobilu, který jsem si ihned zamiloval. Ten vzhled a zvuk je prostě boží a honička někde v půlce filmu je jedna z mých nejoblíbenějších částí a neviděl jsem lepší honičku v jakémkoliv jiném superhrdinském filmu. Další věci jako kamera, nasvícení a střih jsou neodolatelné a alespoň ta kamera si zaslouží Oscara! Věc která mě jako samostatná rozsekala nejvíce byla pravděpodobně hudba. Michael Giacchino je machr a toto je jeho životní dílo! Jinak novodobá a temnější verze skladby Something in the way od Nirvany ve vás probudí ten pravý moment agresivity města. Co jsem ale absolutně nečekal je, že půjde o jeden z mých nejoblíbenjěších filmů a po Temném rytíři o nejoblíbenější komiksový film. 10/10

Poslední samuraj (2003)

10/10 Tady opravdu není o čem! Celý film si mě získal. Tady jsem si opravdu užil každou postavu. Cruise asi ani nemá cenu zmiňovat, jelikož toto byla opravdu jeho životní role. A například i Ken Watanabe jako samurajský vůdce Katsumoto byl fascinující. Japonsko je úchvatně nasvícené a člověk cítí tu atmosféru. Scénář parádní, kamera parádní a Hans Zimmer znovu předvedl jeho umělecké nadání. Doporučuji naprosto všem a lituji, že jsem toto dílo nezhlédl už dříve.

WandaVision (2021) (seriál)

Na tento seriál jsem byl strašně zvědaví ať už z pohledu postav, děje a nebo celkového nápadu zařadit téma do sitcomu. Začátek byl pomalejší a v prvním díle jsme se vlastně nic nedozvědeli. Alespoň postupem času to začínalo být zajímavější a třetí epizoda spolu se čtvrtou byli parádní. Finále bylo ovšem příšerné a nudné! Souboje nic moc, rozhodnutí nedávali smysl a Agatha byla celkově příšerná. Její rozhodnutí byla bezdůvodná a absolutně nic se o ni nevědělo. Co se týče toho, že se tvůrci snaží ukázat, že je Wanda hodná, o ničem neví a myslí si, že ovládát celé město aniž by o tom lidé věděli je dobrý taky moc nepomáhá a akorát to z ní dělá blbou, vypatlanou postavu co nepřemýšlí. Quiksilver taky vůbec nefunguje a je tam úplně zbytečně. Však k čemu tam je? Jo ajo vlastně, fan servis, super super. Abych ale jenom nekritizoval, zmíním vizuální efekty (jak už to u marvelu bývá zvykem) a také hudbu, která byla příjemná a krásně zapadala do tématu. Co se týče ostatních postav, tak ať už třeba Vision nebo ''knírkatý Ross z Přátel'' byli fajn a nedokážu najít jediný problém. 7/10

Boba Fett: Zákon podsvětí (2021) (seriál)

Postava Fetta v tomto seriálu je velký opak oproti předchozím filmům a seriálům. Má sice více osobnosti, ale z toho nejvíce drsného záporáka se stala kladná postava co na svoji bývalou pověst až příliš mluví a až moc často má sundanou helmu. Na to že Bobovy má být kolem čtyřiceti jsou jeho pohyby mnohem pomalejší a z jednoho z nejlepších lovců své doby se stal osobou nad kterou by v jakékoliv sportovní disciplíně vyhrálo i desetileté dítě. Bohužel to je vidět především v soubojích a tím nezaostává pouze Boba. Na seriálu je vidět, že stál spoustu peněz a CGI je skvělé, jak už to u SW bývá zvykem. Hudba je fantastická a Ludwig Göransson znovu předvedl, že si s Star Wars tématikou umí poradit. ZBYTEK RECENZE OBSAHUJE SPOILERY...  Co se týče samostatného hodnocení seriálu, to je trochu složitější, protože hodnocení epizod se alespoň u mě často mění. Po prvním dílu jsem spíš zklamaný. Těšil jsem se na Bobu typu poslední epizody druhé série Manda, ale ono nic. Na rozjezd to ale stále ušlo. Jen mám furt Bobu daného jako zápornou postavu, než kladnou, takže trochu nezvyk. Ve druhé epizodě je vidět značné zlepšení a flashbacky jsou toho součástí. Vše do sebe zapadá a přál jsem si více takových epizod. Ale ono nic! Pak přijde třetí epizoda, která mě úplně vykolejí ze seriálu a já si stále opakuji ''proč?'' Nehorázně otravné a špatně napsané postavy u kterých si raději ani nepamatuji jména. Ještě lepší/horší jsou ty jejich barevný vozítka, která absolutně nezapadají do světa SW. Nemluvně o té hrozné honičce. Úplně zničená příběhová linie s tuskeny a nechápu proč něco takového vzniklo. Dokonce i Krrsantan byl nic moc a souboj který proběhl v paláci byl meh. Čvrtou epizodu bych řekl v jedné větě asi takto ''Sice bezvýznamná, ale za to zábavná epizoda.'' Ne takové hodnoty jako ta druhá, ale po té první a třetí jsem si už začínal zvykat. Pátou epizodu nemá cenu zmiňovat. Parádní začátek něčeho mnohem lepšího než je tento seriál a tím je samozřejmě třetí série Manda. Perfektní nastínění a připravení na mnohme prokreslenější příběh. Šestá epizoda je sice obrovským fan servisem ale stojí to za to! Luke a Ahsoka spolu je něco co chci vidět už od dokoukání páté série Clone Wars. Scéna s Banem na konci je jednoou z nejlepších z celého seriálu a napětí funguje na jedničku. Jen je škoda, že dvě nejlepší epizody seriálu praktiky nejsou o Bobovy. Finále se znovu vrací k Boboušovy a i když to není tak dobré jako předchozí dvě epky, musím říct že až na pár chyb a nesmyslů ve stylu super droidů kteří netrefí skupinu asi třiceti lidí kteří běží asi dvacet metrů před nimi a že všichni do těch samých droidů asi patnáct minut střílí i když od začátku vědí, že se přes štíty neprostřelí to bylo krásné zakončení seriálu. Souboj Rancora s droidy byl hodně fajn a nepůsobil přehnaně a naopak scéna Rancora s Groguem byla hezuu. Post credits scéna byla očekávatelná a čekám na návrat v Mandovy. PS: hláška ''Look out for yourself. Everything else is a weakness.'' je boží a stále si tu scénu vybavuji. Dávám 6,5/10

Daredevil - Season 2 (2016) (série)

Paráda paráda a paráda! Druhá série je poutavější, temnější a brutálnější! Série má nadupaný začátek a až po pátou epizodu se nese v tom samém rytmu.  Postava Punishera je fantastická - úžasný charakter, příběh, herec a spoustu dalšího. Co se týče ostatních postav, prošly si výborným vývojem a já si je osobně oblíbil mnohem více. Dokonce i takový Stick mi tolik neleze na nervy :D Akce znovu geniální, jakýkoliv pohyb Charlieho Coxe jakožto slepého Matta je parádní. Nevím co více dodat, při dokoukání 7 ze 13 dílů jsou koukal s otevřenou hubou. Electra mi ze začátku nebyla tolik sympatická, ale postupem času se to zlepšovalo. Nemůžu se dočkat na seriál The Punisher a třetí sérku DDho.

Sherlock (2010) (seriál)

Hned ze začátku musím zmínit, že oceňuji odvahu tvůrců přesunout celý příběh do dnešní doby. Když jsem o tom slyšel, nevěřil jsem že to může fungovat! A hele, ono to funguje! Benedict Cumberbatch se do role geniálního Sherlocka skvěle hodí a Martin Freeman znovu prokázal, že umí hrát. Co se v jednotlivých epizodách děje, je na jednu stranu velmi nápadité, na druhou se mi tomu nechce ani moc věřit. Ale i přes to je to velice geniální a originální seriál, který doporučuji všemi deseti. Některé epizody někomu nemusí sednou, ale každý si najde alespoň jednu, která se mu bude opravdu líbit. Všechno má svoji pointu a svůj záměr. Sherlock je seriály který si určitě dám ještě jednou, jelikož mi určitě unikla spousta věcí a mám takový pocit, že to bude lehce i záměrem. Mám opravdu moc rád verzi Guye Ritchieho, ale toto je něco opravdu odlišného.

Tiché místo: Část II (2020)

Druhý díl už není takové ''Tiché Místo'' jako ten první a je to dost znát. Možná i proto pro mě pokračování kleslo. Chybí mi tam ten prvek tajemna. Celkový film nemá pořádný dějový rámec a spíš to působí jako delší možná lehce bezvýznamnější epizoda seriálu. Alespoň jednou mi u filmu něco nedávalo smysl a nebo se sunulo až moc rychle, ale každý to bude vnímat jinak. Druhé Tiché místo se posouvá komorněji, takže lidi jako já, kteří nejsou až tolik trpělivý se budou možná malinko nudit. Ale jinak je to plnohodnotné pokračování s většími dialogy. 7/10

Tiché místo (2018)

Wow, tiché místo je úžasným drama thrillerem až hororem, který vás okamžitě vtáhne do děje. Úžasná práce s kamerou, scénářem a hudbou dohromady tvoří takové dílo jako je Quiet Place. I když film nemá skoro žádné dialogy a většinu z nich máme nahrazenou znakovou řečí, každé ''nahrazené slovo'' vnímáte úplně stejně, jako kdyby šlo o oscarový film. John Krasinski tu předvedl parádní práci ať už jako režisér, scénárista či herec. Další herci jako Emily Blunt a Noah Jupe filmu jenom pomáhají a ukazují, že umí hrát. 9/10