Osm hrozných (2015)

Po tak napínavom gradování zápletky som čakal omnoho lepšie zakončenie alebo aspoň nejaký ten zvrat, ktorý by ukojil alebo vyvrátil môj typ na záporáka. 3+

Čínský zvěrokruh (2012)

Jackie Chan stárne. Nielen výzorovo ale aj rozumovo. Kondičku rozhodne nestratil ale ten scenár mohol prenechať niekomu rozumnejšiemu, ktorému nejde len ohúriť diváka kaskadérskymi scénami ale dať do toho aj trochu logiky.

Hříčky přírody (2015)

Nahádzať do jedného vreca zombikov, upírov, vlkodlakov a ešte aj mimozemštanov chce poriadnu dávku odvahy. Ešteže v žánre hororová komédia sa dá popustiť uzdu fantázie v podstate až do extrému. No nie vždy sa to samozrejme vypláca. Ale toto bol samozrejme ten lepší prípad. Pobavilo a aj vizuálne dobre vyzeralo..takže za moje hodnotenie sa nehanbím.

Skautův průvodce zombie apokalypsou (2015)

Zombieland to síce nezosadilo z trónu ale spokojne môžem udeliť ďalších zaslúžených 5 hviezdičiek. A určite to aj zaradím medzi moje top zombie hororové komédie čo som doteraz videl. Hlášky ako " nepouštěj to péro Bene" alebo " fakt jsme jí právě ufikli kebuli? Žužlala mi prdku Augie to měla za to.." sa mi na hodne dlhú chvíľu zaryjú do pamäti. Tento žáner ma asi nikdy neomrzí a som rád že to okorenili zasa niečim novým a to v podobe skautíkov a striptérok. Srandy bolo kopec aj keď niektoré scénky boli skôr vhodné na vystrihnutie ale to aj tak len pre úplnú dokonalosť.

The Green Inferno (2013)

Viem že domorodci nie sú žiadny extra herci ale čumeť do kamery a schovávať si cecky rukami nevyzerá vôbec prirodzene a hlavne vzbudzuje to ten neautentický dojem. A určite sa to dalo lepšie, lebo je kopec podobných filmov kde si to vedel režisér ustrážiť a dobre zorganizovať. No aj tak viac amatérske mi prišli herecké výkony hlavných postáv, ktoré boli úplne umelé a akoby bez prirodzených emócií. A ten koniec to čo malo znamenať? Dúfam že sa nechystá ďalšie nezmyselné pokračovanie..

Wolf Creek (2005)

Spoiler: O tom ako chalan zabije dve kamarátky, vymyslí si príbeh a všetci mu to zožerú..samozrejme to je len môj odhad na skutočnú udalosť. A čo sa týka filmu, tak taká klasická road movie vyvražďovačka kde zdravý rozum ide bokom.

Contracted (2013)

Najväčším kameňom úrazu bola odfláknutá práca maskérov alebo zle načasované a zostrihané scény. To mi dosť skazilo celkový dojem. Skoro každý nový strih inak vyzerajúce následky nákazy, oko raz biele raz so zreničkou, zuby raz hnijúce, strih opäť normál atď.. Keby to v tomto filme nebolo dôležité tak na to neupozorňujem a s nadhľadom to prehliadnem. Inak námet zaujímavý, tak isto aj charaktery postáv.

Zánik (2015)

Úplnou náhodou som asi pol hodinu pred filmom hral hru The Last of Us (PS4). Neviem či sa scenárista inšpiroval tou hrou ale veľa veci bola až nápadne podobná. Preto začnem superlatívmi, takže: perfektný dej a atmosféra, výborné charaktery, herecký výkony a hlavne malej Lu (Quinn McColgan) boli dokonalé aaaaaale samozrejme vždy je tam nejaké to ale. Tentokrát sa mi nepáčila tá prehnaná počítačová grafika, ktorá bola miestami až amatérska. No celkový dojem bol viac než dobrý k čomu prispelo aj očakávané zakončenie.

Bláznivá dovolená (2015)

Tak čakal som horšie, keďže to už býva železným pravidlom pri týchto pokračovaniach po rokoch. No nakoniec celkový dojem bol aspoň tak priemerný... Aj keď najlepší podiel si s toho ukuslo určite herecké obsadenie a hudba.

DeadHeads (2011)

No paráda konečne pre mňa zasa niečo svojim spôsobom originálne ak to beriem chronologicky od dátumu vydania, lebo Mrtví a neklidní (2013) som videl skôr. Začiatok bol taký všelijaký ale po pár minútach ma ten šialený čierny humor dostal do kolien. Najviac ma pobavil Brent (Ross Kidder) svojim výzorom, svojim humorom a celkovo celým hereckým pojatím. Miestami mi pripomínal aj Beetlejuica. Jediná vec ktorá mi vyslovene vadila bolo to nasadzovanie ruky, čo mi prišlo už fakt cez čiaru v rámci nelogickej funkčnosti (áno vo filme o zombíkoch mi prišla takáto vec absurdná... Takéto hororové komédie sú častokrát nepochopené z hľadiska humoru lebo sú častokrát aj nevtipné. Čo mne osobne toto nevtipné neprišlo, ale tak chápem že "sto ľudí sto chutí". Veď aj celkové hodnotenie tomu nasvedčuje.