Máří Magdaléna (2018)

Kľudný, pokojný a tichý film o Márii, ktorá nie je vykreslena ako prostitútka ( divák sa dozvie, že ide o mylný názor ), ale ako mladá žena, ktorá sa vzdá svojej manželskej role a pripojí sa k Ježišovi a jeho apoštolom. Z Rooney srší ženskosť a Joaquin hra Ježiša ako pokorného, spirituálneho človeka. Prekvapilo ma v akej chudobe žili - mali iba oblečenie na seba.

Hvězdná brána - Bez konce (2007) (epizoda)

Výborná posledná epizóda, kde SG1 uviazne v časovom poli, aby unikli Orájom. To čo vyzerá byt ako krátkodobý problem sa premení na desaťročia. Páčilo sa mi, že to vyriešili a ukončili všetko pred bránou, kde každý povie nejaký bonmot. Koniec ma zahrial pri srdci, len nemuseli Asgardov tak ľahko odpálkovať.

Robin Hood (2010)

Skôr realistický pohľad na znamu legendu a keďže hlavny hrdina sa stane Robinom Hoodom až na konci, film pôsobí ako prvý diel nie ako celistvý príbeh. Tvorcovia si neustrazili dĺžku. Najepickejsia scena bol nájazd na pláž. Nie úplne zbytočný film, akcia je dobra, ale uvítala by som zapojenie nejakých nových prvkov do príbehu.

Svět podle Prota (2001)

Sympatický film s tajomnym nádychom o mužovi menom Prot, ktorý tvrdí, že je mimozemšťan a je poslaný na psychiatriu.  Zatiaľ čo doktor pátra po jeho pravej identite , Prot lieči svojich spolupacientov. Najlepšie je keď Prot hovorí o svojej planéte a treba vyzdvihnúť veľmi peknú hudbu.

Hvězdná brána - Odměna (2007) (epizoda)

Valu beriem na milosť, už nie je taká otravná ako na začiatku. Epizóda sa odohráva na Mitchellovom školskom zraze. Na Sg1 je vypísaná odmena a idú po nich zabijaci. Tu hologramovu technológiu mohli viac využiť aj do budúcna. Držala som palce Mitchellovi, aby si našiel babu.

Hvězdná brána - Padouchové (2007) (epizoda)

Vtipná epizóda kde SG1 je považovaná omylom za teroristov. Vsuvka zo Smrtonosnou pascou je najlepší fór, rovnako ako keď Daniel vysvetľuje rukojemníkom ako sa majú v danej situácii chovať.

Hanna (2011)

Mladé dievča so špeciálnym výcvikom je na úteku pred tajnými agentami a divák sa úplne nedozvie prečo. Film je nepresvedčivý v akčných scénach kde Hanna mláti zabijakov. Mna najviac bavilo keď trávila čas s cudzou rodinou a chovala sa ako obyčajné dievča. Vyústenie a vysvetlenie o ničom.

Kubánská spojka (2019)

Mohol z toho byť akčný špiónsky thriller, ale film sa nedostal ani na pol cestu a ostal nevzrušivou nudnou brečkou o kubánskych agentoch pôsobiacich v miami,  ktorú nezachraňujú ani herci ani "podľa skutočnej udalosti". Jediným plusom je Edgar Ramirez, ktorý je pekný.

Paddington 2 (2017)

Macko sa pri získaní vzácnej knihy dostane do väzenia. Poetika ani vizual filmu mi úplne nesedia, napriek tomu najlepším fórom ostávajú ružové mundúry.

Vymazaný kluk (2018)

Svätuškári psychicky týrajú mladistvých v mene boha. Slušná drama s výbornými hercami. Film netlačí na pílu a zmierenie s otcom pôsobí civilne a realisticky. Najlepšia scéna je keď sa hlavný hrdina Jared vzoprie. Prekvapuje na, že podobné tábory existujú a ľudia naozaj veria že sexuálna orientácia sa dá pokútnymi psychologickými praktikami zmeniť.