To Catch a Killer (2023)

Nemám co dodat , perfektně řemeslně odvedená práce , ale od tvůrce Divokých historek jsem popravdě čekal něco málo víc.

Žena na válečné stezce (2018)

Dívám se na komenty 1 z mých oblíbenců zde a zjistil jsem , že tento skvost o ekoteroristce jsem nějak zapomněl ohodnotit a okomentovat . Jo tak ta kapela , ta tomu teda dala na prdel , něco takhle otravnýho jsem ve filmu už dlouho nezažil . Jak se říká , na pěst.

Shi cheng (2014)

Tentokrát nám nemrtví řádí na Tchajwanu . Spouštěčem epidemie je pilulka. Člověk malinko vidí spojitost s nejnovějšími syntetickými drogami , které se vyskytly na současném trhu (Xylazin). Jsou velice levné a jejich účinky na lidskou mysl způsobují chování ne nepodobné těm zombíkům zde. Ale zatím my neuživatelé můžeme snad být v klidu :--)

Lepší pán (1994) (TV film)

Předválečný scenář německého autora W. Hasenclevera uchopil režiser Hykl průměrným způsobem . Příběh polepšeného "sňatkového podvodníka" Mobiusse , který se náhodou přes inzerát zamiluje na 1. pohled do mladičké dědičky imperia  velkoprůmyslníka Compasse . Panu Bartoškovi ty donchuáni taky šli velice pěkně.

Inscenace - Série 3 (2022) (série)

Kvality 2. řady to rozhodně nedosahuje , občas divákovi přijde , že pánové vařili hodně z vody...

Zocelovací kúra (2015)

Mayo a Čokoláda spolu řeší problém . Naprosto neškodná bady komedie , která je naplněná situacemi , kdy sem si občas opět poprskal triko . Hodně odlehčená pohodová zábava. "Já sem takovej rasista , že mám na šachovnici jen bílý figurky. Je to sice matoucí , ale černý nesměj dostat šanci vyhrát." Jako kdo tohle vymýšlí...Myslím , že dnes už by se tahle hláška do emerického filmu dostala těžko.

Sisu (2022)

Finský terminátor  Kostěj Aatami v akci. No určitě třeba vyzdvihnout u tohoto filmu gore , tady si pan Helander opravdu pohrál s detaily . Jinak pochopím i rozhořčení zdejšího kolegy messengera , který se pozastavil nad tím , proč použili tvůrci  ruskou T55 , která se začal vyrábět až rok po válce . Občas mi totiž přišlo , že na některé záležitosti byl badžet nižší , než se původně předpokládalo. Každopádně ve výsledku parádní krvavá akční ísternová podívaná.

Kvarteto (2017)

Zatím nejslabší počin pána Krobota . Z nějakého důvodu jsem si vzpoměl při projekci na naše starší skvosty Mrtvej Brouk , Anděl Exit a Perníková věž . Ta atmosféra tohoto výtvoru mi připoměla tu ranou tvorbu našich tehdy mladších tvůrců . Jako tváří se , že to je děsně kůl , ale je to úplně o ničem , světlejších momentů opravdu pomálu. A to disharmonické pidlikání tomu ještě naložilo. Pana Kroupu asi vyzvedli k tomu filmu v nějakém ústavu. No každý má občas slabou chvilku.

Policajt samurai (1991)

Ne nech ho být , je to samuraj. Chce zemřít se ctí. Tak tohle je klasická ukázka totálního odpadu. Jenže je to ve všech aspektech tak komplexně blbý ,.až je to vlastně úžasně zábavný. Protože celý film člověk nevěřícně vrtí hlavou , jestli se mu to nezdá.

The Covenant (2023)

Definice rčení : "Nasadil za něj krk" . Úplně z jiného soudku , než jsme u pana Ritchieho zvyklí a opět se nemá za co stydět.