Řezníkova žena (1991)

"Komedie", která bohužel postrádá to nejpodstatnější - humor, ale přecejenom to byla nenáročná podívaná s roztomilou Demi Moore, takže pod dvě nejdu.

3000 mil na útěku (2001)

Nepochopim, jak se do takového tuctového, nudného, akčního filmu dostalo tolik známích herců.

Červený drak (2002)

Skvělý scénář Teda Tallyho a výborné herecké výkony (Norton, Fiennes, Hopkins, Watsonová) trochu schazuje pouze Ratnerova nenápaditá a hlavně do značné míry nevyužitá režie, ale i tak se jedná o nadprůměrný, temný thriller. No řekněte s tímhle "materiálem" co měl režisér k dispozici to ani špatně dopadnout nemohlo.

Kurs sebeovládání (2003)

Nečekaně dobře jsem se bavil po těch spíše negativních recenzí, které jsem na film četl. Nicholson je prostě ďábel a snímek jednoznačně vytáhl z průměru. Scéna na mostě, kde si se Sandlerem notují I feel pretty z West side story se vám jen tak z hlavy nedostane.

Upíři 2: Nemrtví (2002)

Rozhodně slabší pokračování Carpentrova snímku, které postrádá narozdíl od svého předchůdce většinu ingrediencí daného žánru.

Smrtící Avalon (2001)

Zvláštní film s temnou atmosférou a zajimavými efekty, ale i se spoustou rádoby uměleckých záběrů, které jsou zbytečně dlouhé a nudné. Nejlepší na Avalonu je určitě hudba, která je užasná a koncert v divadle v závěru filmu je jeho nejlepší částí. Jinak Cronenbergova eXistenZ je určitě lepší volba.

Legenda o Zu (2001)

Nádherná, vizuální pohádková podívaná s jedinou chybičkou-neběžela v kině, ale zato ona nemůže, že ano "Páni Distributoři".....

Titus (1999)

Poklona režisérce za její odvážně působivé moderní ztvárnění filmu, které občas tak trošku přepískla, ale opravdu velkolepě natočila.

Zahrada zla (1998)

Jediný co v tomhle filmu stojí za pozornost je stárnoucí Malcolm McDowell v roli šílenýho zahradníka.

Pianista (2002)

Pianista...nejpůsobivější kniha co jsem čet a zároveň asi jeden z nejsilnějších snímků co jsem viděl. Polanski mistrně režíruje a společně s Brodym si oba zaslouženě odnášejí Oscary.