Zai jian a lang (1999)

Chtěla jsem napsat nějaký výstižný komentář, ale nic mě nenapadá. I když myslím, že tady jako lákadlo stačí uvést: Režie - Johnnie To; scénář - Yau Nai-hoi a Milkyway Creative Team; v hlavní roli - Lau Ching-wan; vedlejší role - Lam Suet. Překvapivě silná a rovnocenná ženská postava v podání Ruby Wong.

Shuang shi ji (2008)

Milý filmový bože, až tě budu příště prosit, abych zase mohla vidět Francise Ng v pořádném filmu, prosím, ať to není v mandarínštině. Jinak spokojenost, děkuji. PS: Opravdu s tímhle filmem nemá nic společného Pang Ho-cheung?

Únos (2008)

Standardní akční thriller od Bennyho Chana, tentokrát bez přílišných manýrů a pro mě bonus - v závěru se ke slovu a akci dostane Nick Cheung :-)

Ye mei gui zhi lian (1960)

Čínský černobílý muzikál s anglickým názvem The Wild, Wild Rose, inspirovaný Bizetovou Carmen, upomíná na starší noirové snímky s facinující atmosférou nočního podniku a prostředím s různorodými charaktery včetně nezbytné femme fatale (hlavní hrdinka Sijia v podání Grace Chang). Přestože se jedná o muzikál, písně a taneční čísla jsou výhradně součástí vystoupení hlavní postavy, když účelně doplňují a posouvají příběh.

Dny a noci v Tin Shui Wai (2008)

Nenápadný snímek ze života, tentokrát bez křečovitého humoru z první části Postmodern Life... . Obyčejné události, volné tempo vyprávění a neuhlazené prostředí - The Way We Are. Víc moje poznámky tady.

Liang Zhu (1994)

Aka Lovers, neboli adaptace znamého příběhu Butterfly Lovers o tragické lásce dvou milenců. Lovers jsou v první půli lehce ztřeštěnou, ale nápaditou romantickou komedií, aby v druhé polovině plynule navázali na původní verzi. Rigidním fanouškům původní verze jako huangmei diao (Love Eterne, r. Li Han Hsiang) sice může přivodit lehčí šok, ale Tsuiovy svérázné podoby tradičních příběhů a klasických filmů jsou určitě lepší, než kdyby opakovaly neměně to samé.

Minyeoneun goirowa (2006)

Na jedné straně oslava přirozené krásy, na druhé pokřivené poselství od hlavní postavy. Jestli mám věřit nekomu, že chce být jiný a krásnější a opravdu proto něco vytrpí, tak volím raději hrdiny z Love on a diet.

Jugeodo haepi ending (2007)

Remake francouzského filmu Vraždí z lásky (kdysi vysílaný na TA3), který je ale víc ztřeštěnou komedií než originál. Některé prvky jsou až přehnaně nadsazené (např. zapalovač pana detektiva) a nejsou tu takové cynické hlášky. Jukebox zůstal, ale chybí tu geniální konec původní verze.