Muž v ohni (2004)

Začátek takový pozvolný, na mě až moc. Potom únos a pak už na řadu přichází část nejzábavnější - vyřizování účtů. Všechno se koncí takovým až příliš srdceryvným závěrem. Denzel je fajn a navíc tomu hraje hudba ne-nepodobná té z Gladiátora. No nic, nijak zvášť z toho unesenej nejsem.

Kasandřin sen (2007)

Miluju Woodyho "nové" filmy. Ať už Sólokapr, Matchpoint nebo Kasandřin sen, všechny jsou skvělé. 4,5*, ale protentokrát budu zaokrouhlovat nahoru.

U pokladny stál... (1939)

Omlouvám se všem fanouškům a zastáncům Vlasty Buriana, ale mě se jeho filmy prostě nezdají být vtipné.

Zombieland (2009)

První letošní nečekaná bomba (sice to vyšlo už loni, ale ja to viděl až teď ;)). Non-stop akce, cool Woody Harrelson (toho chlápka začínám mít rád). Jak už tu psalo X lidí, je tu místo i pro romantiku. Takže....jedna z nejlepších zombie komedií současnosti...nějak jsem dostal chuť na buchtičku.

Agent v sukni (2000)

Občas, ale opravdu jen místy je to dokonce i vtipné.

Avatar (2009)

Já Vám nevím. James Cameron vykradl snad všechny dobrodružné filmy (nejvíce se Avatar podobá Pocahontas), vybral z nich vesměs podařené scény, celé to zasadil do 3D (dechberoucí, úžasné a bezchybné) animace, k tomu všemu přidal podbízivou hudbu (ne-nepodobnou například té z Titaniku) a celé to vměstnal do 3-hodinového eposu. A vida. Ono to funguje. Alespoň na většinu populace, která Cameronovo dílo hltá bez jediného nádechu. A co na to Já? No...v prvé řadě musím zmínit, že jsem se nenudil (to se mi nestává u takovýchto kolosů často). A vlastně to je jediné oč tu jde. Film splnil přesně to, co se od něj očekávalo. Nenudil. To je vše, co potřebujete vědět, co na tom, že je film jedno velké klišé, že to co se na plátně děje jste už několikrát viděli v jiných filmech, že můžete s klidem předpovědět co se stane o 5 scén dopředu, když film baví dá se odpustit všechno. A to platí pro Avatar dvojnásob. Nej. plusy - výtvarná stránka, 3D, prostě je paráda se na to dívat Nej. minus - klišé, předvídatelnost P.S. Když tak nad tím přemýšlím, těším se až se na film podívám znova.

Angel Heart (1987)

Jsou filmy a Filmy. Tenhle patří do druhé kategorie.

Fido (2006)

Neviděl jsem to odzačátku, ale spíš tak z poloviny. Každopádně to bylo hodně vtipný, takže to budu muset chtě-nechtě dokoukat.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Na jednu stranu efektní podívaná. Ovšem na tu druhou neosobní a komerční remake. Bez nějakých silnějších míst. Prostě jen řemeslně odvedená práce. Navíc ten "Robot - ochránce" vypadá skoro jako Ironman nebo Golem z Císařova pekaře. Aaaaghhrr...Škoda těšil jsem se...