The 81st Annual Academy Awards (2009) (pořad)

Suck It Up, Meryl Streep!:) Skvelý Hugh, mimoriadne vtipný zostrih so Sethom Rogenom a Pennovo: You Commie homo-loving sons of guns! I have the names in case you were Commie homo-loving suns of guns! Bavila som sa.

Občan Kane (1941)

Tak toto je ten slávny Citizen Kane? Nepovažujem sa za nejakého obmedzeného ignoranta starších filmov, práve naopak. No nebudem sa tváriť že som videla samotnú genialitu, keď všetko čo som videla bol pomerne nezáživný fiktívny životopis jedného bohatého muža s dosť dobrým hereckým výkonom hlavného predstaviteľa. No tým to hasne. A tak sa cítim ako z inej planéty, keď neprekonateľné majstrovstvo tohto prelomového diela zostáva zjavne mojim očiam poriadne skryté.

John a Mary (1969)

Príjemná vzťahovka s dvomi vysoko sympatickými hercami. Dosť sa mi páčili vnútorné monológy oboch a priznám sa, že do Mary by som sa hneď zaľubila aj ja:)

Nekonečný příběh 3 (1994)

A mne to prislo zabavne:-))) Faaakt, rozhodne zaujimavejsie ako neskutocne zla dvojka. Jack Black, ozraty Falco po diete, parik starcekov a pusinkujuce skala babatko jazdiace na motorke s tatom ruleeez. Niezeby to malo nieco spolocne s povodnym nekonecnym pribehom..povedala by som skor vydarena parodia, neviem ci to bolo zamerom (mozno aj trochu hej) ale to ma vlastne ani nezaujima.. a otrasna hudba?Podla mna celkom fajn stare vypalovacky. Asi som nejaka divna:-)

Město duchů (2008)

Nič prekvapujúce, klasická romantická komédia a všetko čo je typické pre filmy typu živý človek vidí ducha a pomáha mu. V tomto prípade ju však Ricky Gervais vyťahuje nad priemer.

Náš čas vypršel (2004)

No, Dr. Zazracny co vylieci pacienta s obsedantno-kompulzivnou poruchou vhodenim do smetiaka (mozno by to mal skusit aj Monk) je samozrejme fun, rovnako ako vtipne narazky pouziva Woody Allen (I am going to give my psychoanalyst one more year, then I'm going to Lourdes) ale s vynimkou In treatment som este nevidela kvalitne zobrazenu realnu pracu terapeuta. Od cias klasickej psychoanalýzy pretieklo uz vela vody, a uprimnost je zahrnuta a klucova. Asi je to normalne ze taketo zarty potrebuju ludia robit, pozrela by som sa vsak co by sposobila ta spominana uprimnost (vo forme akej bola vo filme podana) v reali. Kazdopadne kratas je to mily a vtipny, netreba to brat nakoniec vazne. Psychologovia su vsak v kinematografii obetami snad najvacsej stereotypizacie, alebo pockat, este su tu pravnici, alebo o nich je vsetko pravda?:)

Nouzový východ (2008)

Záverečná polhodina za 5*, bohužial však ani pôsobivé finále neprehluší hodinu a pol nudy, ktoré mu predchádzali

Jidášova žena (2002) (seriál)

samozrejme je to hlúposť, ale za vnesenie motívu sériových vrážd do telenovely musím dať aspoň 1*

Světlušky v zahradě (2008)

Pekná rodinná dráma, ide pod povrch, spomienková línia na detstvo nemá jedinej chyby, Willema Dafoea ako odporného slizkého tyranského otca by som najradšej vlastnoručne uškrtila. Herecky nadpriemerné, ale akoby niečo ostalo nenaplnené, u mňa na jedno pozretie. Ale príjemné.

Mr. Jones (1993)

Mňa Gere ako maniodepresívny pacient dosť bavil. Naozaj pekne viditeľný prepad z high do low období. Námet teda príťažlivý, príbeh však už pokrivkáva a upadá do ťažkého priemeru. Napriek tomu sa mi naň pozeralo dobre