• Krátkometrážní

Sunset Boulevard (1950)

pochmurná, místy až hororová atmosféra umocněná zejména během první půlhodiny geniálním vypravěčem a po dobu celé stopáže pak úžasným výkonem Glorie Swanson.. třebaže úplně maximálně spokojen nejsem, tak lepší snímek na seznámení se s žánrem film-noir jsem si zřejmě vybrat nemohl..

Na sever Severozápadní linkou (1959)

těžko zde přijít s něčím novým, takže jen ve zkratce: řemeslně nesmírně kvalitní počin (jak jinak), jehož začátek (a vlastně celá první polovina) se nese v příjemně hravém duchu, zatímco druhá půlka je daleko přímočařejší a akčnější, což mi sedlo o poznání méně.. tu všemi vyzdvihovanou "učebnicovou napínavost" jsem v tom každopádně neobjevil.. slabší 4*

Křídla Vánoc (2013)

těžko počítat, kolikrát jsem během první řekněme půlhodiny obracel oči v sloup nad hloupostí scénáře a prkennými hereckými výkony.. později, když člověk akceptuje tu zvláštní zápletku a alespoň trochu se naladí na vlnu celého vyprávění, už to není taková hrůza a najde se i pár světlých chvilek, ale negativní dojmy výrazně převládají.. především to není vůbec (ale opravdu vůbec) vtipné, což bych vzhledem k označení "drama / komedie" docela očekával.. celý film pak působí dojmem jakési vánoční "pohádky" pro dospělé, ze které si divák ale absolutně nic neodnese, protože celá zápletka s přáními prostě nemá dostatečný tah na bránu, a tak je celá upozaděná za dost tuctovým glóbusáckým vztahovo-kamarádským mišmašem, ze kterého vám v hlavě nejvíc utkví popíjení lahváčů na střeše a neskrývané uctívání kultu Krajča (v růžových brýlích).. nejvíc mě tak na filmu asi zaujala zajímavá Vica Kerekes, která mezi jinak spíš nesympatickými postavami vcelku vyniká.. silné 2*

Sviňák (2013)

koncertující McAvoy má nejprve všechno a všechny neskutečně na háku, pálí jednu ostrou hlášku za druhou a je to děsná sranda.. pak se ovšem začne hrát trochu na jinou notu a z Filth se rázem stane prvotřídní depresivní psycho-záležitost s koncem, který to celé krásně podtrhuje.. odlehčenější první polovina mi sedla asi víc, ale celkově jsem každopádně spokojen..

Lucky Louie (2006) (seriál)

tak trochu hovado Louis C.K. v roli regulérního hovada Louieho, který vede naprosto všední a nezajímavý život (práce, jídlo, pivo a manželské či výchovné problémy), ale bere to s maximálně ironickým nadhledem, a právě proto je tento sitcom tak skvěle upřímně a přirozeně vtipný.. P.S.: pokud si úplně netykáte se slovem "píča" (btw dabing je super), budete mít u Lucky Louieho, vzhledem k jeho častému výskytu, možná trochu problém :)

Louis C.K.: Chewed Up (2008) (pořad)

Louis C.K. podruhé a opět nekompromisně, bez pardonu, bez respektu a s pořádnou dávkou střelby do vlastních řad (Louis samotný + jeho rodina).. za mě lepší než předchozí vystoupení a jasný palec nahoru!

Teď a tady (2012)

nechci znít jako cynik - námět to je samozřejmě silný (třebaže už x-krát jinde viděný), ale jeho zpracování je hrozně otravné, nudné, plné klišé a celkově to celé působí prvoplánově a dost nereálně.. Dakota Fanning je navíc naprosto nezajímavá, takže mi nezbývá, než dát téhle nevýrazné podívané 2 hvězdičky..

Konzultant (2013)

jedno velké WTF schované za líbivý vizuál a velká jména, u kterého vůbec není podstatné, jestli ho pochopíte, nebo ne, protože nějaký větší smysl v tom prostě a jednoduše najít nelze.. dlouhé dialogy jsou uspávající, u většiny postav není dost dobře jasné, co dělají, proč to dělají a v jakém jsou vztahu s ostatními aktéry děje, a film se utápí ve své samoúčelné snaze o stylovost jednotlivých scén, které ale ve výsledku nedrží vůbec pohromadě.. sice to není až taková katastrofa, jak se všude píše, ale o jeden z nejhorších Ridleyho filmů určitě jde... slabé 3*

Past (1996)

vydařený debut (tehdy ještě) bratrů Wachowských, který má dobré tempo a zajímavou krimi zápletku, je napínavý a díky (nejen) jiskření mezi ústřední ženskou dvojicí také pořádně sexy.. jen díky závěru, který na mě působil trochu natahovaným dojmem, jsou ty moje 4* spíš slabší..

M is for Malnutrition (2013)

kvalitně zpracovaná zombie jednohubka ze slovenských luhů a hájů.. palec nahoru!