• Krátkometrážní

Sleepwalking in the Rift (2012)

vizuálně úžasná a magicky působící óda na život v africké divočině.. vůbec bych se nezlobil, kdyby z toho vznikl celovečerní film..

Zemřít vedle tebe (2011)

nápaditá animovaná jednohubka, která se tváří vcelku neškodně, ale skrývá hodně vtipně perverzní podtext.. moc fajn :)

How They Get There (1997)

morbidně vtipné, ale zároveň také hrozně předvídatelné..

Tokijské gangy (2011) (TV film)

dokument, který je vcelku zábavný, a tudíž hodně dobře koukatelný, jenže to jde bohužel ruku v ruce s tím, že nejde moc do hloubky, a tím pádem se z něj nějaké velké množství informací nedozvíte..

Ve jménu otce (1993)

duo Sheridan + Day-Lewis opět znamenitě.. prostřední pasáž ve vězení je sice malinko slabší, ale závěrečná cca půlhodina má takové grády, že člověku tuhne krev v žilách.. ty nejsilnější 4*

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

pozitivní energií nabitý feel-good film (jo, všiml jsem si, že už je to tu x-krát napsané), na který se tak hrozně dobře kouká, že mu s klidným svědomím odpustíte těch pár much, které by se na něm daly nalézt (trochu prázdnost + předvídatelnost).. Walter Mitty krásně vypadá, má výborný a skvěle pasující soundtrack, sympatického Stillera před kamerou, nápaditého Stillera za ní a jako celek funguje fantasticky, takže jsem úplně maximálně spokojen.. Sean Penn navíc s přehledem vyhrává cenu za nejvíc cool chlápka roku, třebaže mu výrazně šlape na paty Bill Nighy z About Time :)

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

a sakra.. že bude výborně hodnocená dvojka o takovej kotel horší než naopak průměrně hodnocená jednička (která mě ovšem bavila), to jsem upřímně nečekal.. Francis Lawrence mě přitom až doteď ani jednou nezklamal, ale tohle mě zkrátka minulo o světelnej rok.. hodinu se kecá a nic se pořádně neděje, aby se pak mohlo hodinu pobíhat okolo jakýhosi rybníku a zdrhat před spoustou WTF udělátek, jako je třeba jedovatá mlha a další s prominutím kokotiny.. vlastně to celý naprosto vystihne Jennifer Lawrence, když někdy v průběhu filmu pronese větu "That doesn't make any sense." ... P.S.: Jena Malone hodně fajn a scéna ve výtahu je boží..

Vše je ztraceno (2013)

i beze slov zábavné a napínavé, vizuálně skvělé a Redford na stará kolena super.. J.C. Chandor ani na druhý pokus nezklamal a už teď jsem zvědav, co předvede příště.. jisté 4*

Apokalypsa (1979)

s F. F. Coppolou mám prostě problém.. úplně mi nesedl ani jeden z prvních dvou Kmotrů (ke třetímu jsem se zatím neodhodlal) a ani Apokalypsa u mě navzdory očekáváním spíš neuspěla.. první zhruba polovina je přitom hodně fajn, ale jakmile se celý příběh začne přesouvat do čím dál více filozofické roviny, měl jsem celkem potíže se tím prokousávat.. celé to je pak korunováno ubíjející závěrečnou půlhodinou s plukovníkem Kurtzem, kterou jsem prostě nebyl schopen strávit.. přesto všechno se samozřejmě jedná o mimořádně kvalitní filmařinu s těžkou, depresivní atmosférou, kterou ale hold, jak se mi to občas stává, nejsem s to úplně docenit.. P.S.: 195 minut dlouhé Redux verzi jsem zbaběle práskl dveřma před nosem a pustil radši původní verzi s lidskou stopáží.. při rozhodování, kterou verzi pustit, mi mimo jiné pomohlo hodnocení na Rotten Tomatoes (Apocalypse Now vs. Apocalypse Now Redux)

Mikrokosmos (1996)

všechna čest tvůrcům, protože to muselo dát obrovskou práci, ale já se zkrátka někde asi v půlce začal spíš nudit.. přesto jde bez debat o hodně působivý výlet do světa hmyzu, který si zaslouží pozornost..