• Romantický

Lepší pozdě nežli později (2003)

mam 18 ale tuto cierno-bielu komediu uplne zerem. I ked naddrzam mlademu doktorovi Julianovi, ked som bola este mladsia, chcela som iny koniec. Aby boli E+J spolu. Vtedy - 1.krat som sa na tom nehorazne kosila. Dnes som si vsimala i ine drobnosti. Ako som spomenula-farby. Erica je prevazne v bledom, bezovom,v dome ma vsade tieto farby. Ked ide o Harryho, je obleceny v tmavom, prip. modrom, i jeho izby su tmave. A.. samozrejme kamienky.Taky mily detail. Boze jak zerem Dianu Keaton a hl. jej smiech! Za ten bych dala hviezdicku navyse!:D I za Reevesove vlasky a jeho nedbalo elegansky styl gest, Jackovi Nicholsonovi za uvodnu scenu - resp. nohy vytrcajuce spod chladnicky a pad z postele, ked sa Erica vracia zo schodky. Skutocne podarena, sikovna, nenudiaco plynuca komedia. Chytila ma od zaciatku a nepustila /skoro/ do konca :) Jo a....... D.Keaton to neuveritelne sekne, ked sla na rande. Klobuk dolu pred nou :)

Anna ze Zelených vršků (1985) (TV film)

Serial mojho detstva. Krasne pribehy, prostredie,hudba.. + ocarujuci Gilbert :)) vzdy ked to chodi v TV si to s radostou pozriem.

Taková normální holka (1999)

ked som mala 9 rokov, tak sa mi to ohromne pacilo. z nostalgie a aby som si pripomenula vobec zapletku deja, pozrela som si to znovu. haluz, jak sa za tie roky menia vlastne nazory a zaluby :)

Jih proti Severu (1939)

Tento Hollywood môžem. Milý príbeh, nezabudnuteľný pár Vivien Leigh a Clark Gable a samozrejme Olivia de Havilland... No čo k tomu povedať. Parádny výlet do histórie filmu. Samé kulisy, na terajšiu dobu zvláštne efekty. Ale nad to sa dá ľahko preniesť, pretože vyššie spomenutí herci hrali ako keby boli skutočne danými postavami. Sú veľmi uveriteľní, čo sa mne pri filmoch vždy ráta. Clark je neuveriteľne šarmantný a podmanivo charizmatický. Leigh sa zahrala na Scarlett a jej úsmevy, klipkanie očkami .. :) heh.. jednoducho Scarlett úplne ako z knihy. A Olivia ... ja im to verím! Jo a nesmiem zabudnúť krásne kostýmy. Ale to by bol hriech nevyužiť tú farebnú a krásnu dobu plnú krinolín... Celkový dojem: mne sa to fakt páčilo. I napriek muškám, kt. sa tam vyskytli. (i napriek tomu, že dnes to vyzerá ako gýč.. ) :) mne sa to páčilo.

Jak je důležité míti Filipa (2002)

Skvelé, skvelé, skvelé! Po tomto filme budete mať dobrú náladu celý deň. Krásne, veľmi zábavné, hravé! A tí herci! A tá hudba! Po skončení som sa ešte 5 minút smiala :) Hl. ich výroky si treba zapisovať. Výborné od začiatku do konca. Nie je tam pasáž, kedy sa nič nedeje, kedy nemáte úsmev na tvári. :) ___ /tento film som si neskor pustila i ked ma silene bolel zubcek a nemohla som nic robit. T IoBE ma dokonale rozptylilo a rozveselilo. Lepsie ako ine lieky./

Kmotr (1972)

O Krstnom otcovi som veľa počula, no do urč. času som netušila, o čom to v skutočnosti je. Dokonca i v ,,You´ve Got Mail" (Slovenský názov sa mi nepáči) sa objavil výrok z Godfathra a to všetko ma primälo pozrieť si tento kultový film. A som rada. Hoci niekt. brutálne scény napr. Sonnyho smrť som skutočne nedokázala sledovať. Ale radšej hovorme o pozitývach: Marlon Brando. Rešpekt. Jeho chrapot/šepot, zjav - buldoga, mafián a predsa z neho necítiť chlad, túžbu po peniazoch a neviem čo všetko ešte, čo sa mi s tým pojmom bežne spája. Ľudia okolo neho podali tiež skvelé výkony - ešte mladý Al Pacino s Diane Keaton, James Caan ako horkokrvný Sonny... paráda. Film ma skutočne pohltí svojou úchvatnou atmosférou. + Vďaka Godfathrovi sa mi mandolína spája s Talianskom a podsvätím. (geniálna hudba Nina Rotu) Godfather je prvotriedny mafiánsky film (napr. známe Vtedy v Amerike je príliž brutálne a Goodfellas... divné). Oceňujem, že tam neboli len strielačky ale.. možno to znie zvláštne, ale cítila som z toho i pocit dôležitosti celistvosti rodiny, kt. sa nesie celou ságou. A Don Vito na čele rodiny.. nemožem si pomôcť, strašne sa mi páči :)).

Zamilovaný Shakespeare (1998)

Fakt sorry ale podľa môjho skromného názoru, tento film je príkladom, že i Oskar, BAFTA či iné ocenenia nedávajú vždy len tým najkvalitnejším filmom. To v tom roku nevyčlo nič lepšie? :( Okrem toho mám averziu na Gwyneth. Judi Dench je určite autorita, no na Alžbetu I. sa nehodí. Hrá tam kopec známych hercov, no... ja som z toho celého mala príliž ,,americký - Hollywoodsky" dojem. Dokonca ani príbehu sa nedá uveriť. :( žiaľ.

Jana Eyreová (1983) (seriál)

No... Jane Eyre dost podobna knihe /resp. momentalne si nespominam na odchylky krom p. Rochestra, kt. je too handsome/. Clarke ako Jane ma dost sklamala ako i scena, kde ju R. ziada o ruku. Vtedy medzi nimi neboli citit ziadne emocie.. Timothy Dalton bola skvela volba i napriek jeho vzhladu. Ma tak ocarujuci hlas! Mozno niekedy to trosku prezenie ale inak s nim naraba uuplne carovne. To je velke + tejto verzie. Za minus by som oznacila biednu hudbu, kt. vobec nereaguje na zmeny vo filme - resp. nepodporuje emocie tych scen. Ale kedze Timothy ma priliz ocaril /:D/, film hodnotim celkovo velmi pozitivne. Resp. ako najlepsiu verziu knihy.

Emma (1996) odpad!

och Bože. tá najhoršia akože historicky podaná filmová adaptácia. nie nie. veľký omyl, kt. som ani nemohla pozerať. toto nie je Emma. to je novodobá holywoodska fraška, kt. si prebrala charaktery od Jane Austen. Neznášam, keď sa z niečoho klasického urobí strašná modernejšie pôsobiaca prerábka. Akoby preniesli trendy romantických filmov týchto čias do filmového spracovania románu, v kt. nemajú čo hľadať. G. Paltrow neverím žiadnu jej postavu, ostatní herci vo mne vôbec neprebúdzajú dojem 19. storočia. Na to, aby som ten dojem cítila by boli potrebné i lepšie kostýmy, prostredie. Pre Boha, obrazy psov na stene?!!!!!!!!!!!! Empír nie je len úzka silueta, pás posunutý nahor a pod. čo tie vzory, strihy? nebudem sa tu rozčuľovať, pretože milujem filmy zobrazujúce 19. storočie, hl. ak je zobrazené verne. Toto spracovanie je veľké sklamanie. Pre porovnanie si treba pozrieť inú vernejšiu výbornú verziu Emmy natočenú v tom istom roku. Uvidíte skvelú Kate Bekinsale v jej hereckých začiatkoch a krásny príbeh Emmy.

Pýcha a předsudek (2005)

Než ma na to sestra dotiahla do kina, mala som pred P&P predsudky. Našťasie sa nenaplnili a v krásnom intímnom prostredí pražského kina som uzrela 1 z tých krásnejších filmov. (a pochopila som, že sledovať film doma a v kine je riadny rozdiel - v kine človek všetko lepšie vníma, prežíva) Samozrejme že ma chytil príjemný, zábavný, romantický príbeh, no nielen to. Konečne som si napravila názor na Keira Knightley ako herečku (tu fakt skvelá!!!). Avšak ani zbytok kolektívu hercov sa nenechali zahanbiť. Hl. Bennetovci vyzerali ako rodina a ,,pán Darcy" s Elisabeth tvorili krásny pár. Atmosféru vhodne dotvárali i dobové kostýmy, kt. vyzerali dosť podobne vtedajšej móde. Hneď od začiatku na seba upozorní i Dario Marianelli ako komponista nádhernej a veľmi ,,pasujúcej" filmovej hudby. Pre tých, kt. by to chceli ísť pozerať: pozrite si to v kľude, tichu a nechajte sa unášať krásnym príbehom. :)