Eso es (1982)

Bebel tentokráte jako bývalý letec z první světové války, který přijíždí v roce 1936 do Berlína jako trenér francouzského olympijského boxerského týmu, kde zachranuje rodinu židovského chlapce. Další skvělá válečná komedie Gérarda Ouryho ( Velký flám ) nabitá gagy, zejména v Hitlerově sídle. Ve vedlejší roli fešanda Marie-France Pisier ( předtím se sešli v Těle mého nepřítele ) a Frank Hoffmann ( pro mě známý jako moderátor pořadu o novinkách v kině na rakouském programu ORF 2 ). Musím vypíchnout taky hudbu Vladimira Cosmy.

Extrémní předsudek (1987)

Druhý společný snímek oblíbeného režisérského veterána Waltera Hilla ( 48 hodin ) s Nickem Noltem. Tentokrát v roli texaského rangera bojujícího se zločinem na mexické hranici. Povedlo se taky obsazení dalších rolí- klasičtí záporáci- Powers Boothe ( padouch ve Van Dammově Náhlé smrti ), Michael Ironside (Total Recall ), Clancy Brown ( Highlander ), William Forsythe ( Nemilosrdná spravedlnost ) nebo Maria Conchita Alonso ( Běžící muž ). Jakési westernové finále mi připomnělo Peckinpahovu Divokou bandu a k tomu neselhávající hřmotný Goldsmithův soundtrack!

Vůně cibule (1975)

"Pistole nebo cibule?" Oblíbená westernová komedie s perfektním Francem Nerem, který paroduje všechny své předešlé vážné role. Miluju cibuli, ( ale na vše si jí nedávám ), miluju už od mala tenhle film. Poved se taky původní barrandovský dabing v čele s Ladislavem Mrkvičkou a další skvělá hudba bratří De Angelisů. A nikomu to neříkejte, ta Emma Cohen tady vypadá jak moje ségra, fakt!!

Boot Hill (1969)

Asi po pěti letech jsem si znovu pustil tenhle další vážný spaghetti western s mojí oblíbenou dvojicí. Jedná se o volné pokračování prvního společného kousku- Bůh odpouští, já ne! a nejoblíbenějšího Trumfového esa. Bud Spencer se objevuje asi až v polovině a má opět ještě jen vedlejší roli. Dříve mě moc nebavila ta dějová linka s těmi cirkusáky, ale nyní mě to chytlo a také ocenuji tu potemnělou atmosféru! Takže hodnocení navyšuji o jednu hvězdičku- 75%. Jenom mi tam pořád vadí ta nehodící se hudba do špagetáku, v tomhle hold byl Carlo Rustichelli nevyzpytatelný. ˇ

Hračka (1982)

Tahleta Hračka, to byla ale sračka. Oblíbený režisér Smrtonosných zbraní, Supermana či Jestřábí ženy Richard Donner natočil svůj nejhorší film. Další remake oblíbené komedie s Pierre Richardem se vůbec nepovedl. Nedivím se, že to v Česku, nikdy nebylo uvedeno, viděl jsem to ve slovenském znění. Tehdy populární  komik Richard Pryor se mi zdál v hlavní úloze bezradný a ten malej parchant byl celou dobu na přesdržku! Humor se někam vytratil a vše se točí kolem velkých koz parchantovy macechy.

Vyhlídka na vraždu (1985)

Tajný agent James Bond má za úkol zjistit, kudy unikají informace z britského výzkumnictví. Prostřednictvím nepatrného mikročipu, který se dostal do rukou KGB, se Bond seznámí s průmyslníkem Zorinem. Ten má v plánu ovládnout výrobu počítačů, aby se mohl zmocnit světového trhu. Poslední Bondovka s Rogerem Moorem plná kaskadérských výstupů a ironie. V roli Bondgirl krásná Tanya Roberts ( v životní roli ) a v malé úložce agenta KGB ( jak jinak ) debutoval Dolph Lundgren. Povedla se taky hudba a písnička skupiny A-ha v úvodních titulcích je moje oblíbená!

Charleston (1977)

Velmi zábavná a na Buda Spencera hodně netypická podrazácká komedie. Pouze s jednou bitkou na samém konci, avšak jednou z nejoriginálnějších. Ve vedlejších rolích potěší "nejznámější český herec" Herbert Lom ( inspektor Dreyfuss z Růžových panterů ), Ronald Lacey ( gestapák z Dobyvatelů ztracené archy ) či Geoffrey Bayldon ( seriál Čáryfuk ). K tomu jako třešnička na dortu perfektní stylová hudba bratří De Angelisů a původní dabing Rudolfa Hrušinského, Petra Haničince a Ilji Prachaře.

Zvíře (1977)

"O Jamesi, zabili ho!!...Ne, protože jsem ještě nevykouřil svou poslední cigaretu!" Kaskadér Mike by se chtěl oženit se svou atraktivní kolegyní Jane. Ale právě v den sňatku má před sebou nebezpečnou kaskadérskou akci. Natáčení je natolik "úspěšné," že oba skončí v nemocnici. Jane soptící hněvem svého partnera opouští. Aby znovu získal přízeň milované bytosti, pouští se Mike do krkolomného dobrodružství...Komedii o potížích odvážného kaskadéra s penězi, snoubenkou a zženštilým hercem vládne geniální Jean-Paul Belmondo, okouzlený nezapomenutelnými vnadami božské Raquel Welch. Bébelova dvojrole smolaře Mikea a teplouše Bruna Ferrariho je pomilováníhodná, s tunou komických situací, akce a reakce. Belmondo opět předvede úžasná kaskadérská čísla s lehkostí sobě vlastní, s nedostižnou elegancí a bravurou! Režisér Claude Zidi dodal svižné tempo, legendární hlášky, odlehčenou atmosféru a zcela správně nechal vyniknout svou hlavní hvězdu. Vladimir Cosma složil parádní hudbu, která ihned navnadí dobrou náladou. No prostě Zvíře bezmezně miluju,nestárnoucí klenot kinematografie. Je to můj vůbec nejoblíbenější film, milovaný Belmondo se pro tuto roli narodil! A abych nezapomněl, ten dabing s úžasným Jirkou Krampolem a Marií Drahokoupilovou je dokonalej!! "Na tohle snad nepotřebujou kaskadéra! Mám dojem, že ty prachy snad kradu. Pozvat si machra mý třídy!!"

Dva muži ve městě (1973)

Vynikající kriminální drama se společenskokritickým přesahem a přesvědčivými hereckými výkony Alaina Delona a Jeana Gabina. V roli fanatického policejního inspektora zazářil Michel Bouquet.

Senzační prázdniny (1967)

Louis de Funés v roli cholerického ředitele střední školy, který kolem sebe vyvolává stálé zmatky a šíří paniku. Jeho starší syn navíc propadá z angličtiny, a tak mu otec zařídí výměnný prázdninový pobyt v Anglii. Nezbedný syn ale do Anglie pošle kamaráda, a tak dochází k řadě komických situací.