Tělo mého nepřítele (1976)

V tomto zajímavém dramatu Belmondo hraje muže, jenž strávil sedm let ve vězení za vraždu, kterou nespáchal. Teď se vrací, odhodlán pomstít se těm, kteří ho za mříže dostali. A jeho pomsta je skutečně dokonale promyšlená... Protivníka ztělesnil Bernard Blier, milenku krásná Marie-France Pisier.

Noční dravci (1981)

V nočních ulicích New Yorku působí dva speciální policisté Deke DaSilva ( Sylvester Stallone ) a Matthew Fox ( Billy Dee Williams ). Jednoho dne jsou přezařeni do zvláštní policejní jednotky, protože teroristé chystají přepad na delegáty OSN při mezinárodní konferenci. Vede je obávaný zločinec Wulfgar ( Rutger Hauer ). Akční krimi oplývá svižným tempem vyprávění, dobrými hereckými výkony a překvapivým závěrem.

Strach nad městem (1975)

Bebel ztělesnil ve snímku režiséského klasika Henriho Verneuila dalšího ze svých typických hrdinů: šarmantního, a přitom neúprosného ochránce spravedlnosti. Když začíná v Paříži řádit vrah, který si říká Minos, přebírá komisař Letellier případ jen nerad. Má totiž otevřený účet s prchajícím bankovním lupičem. Ale brzy musí nasadit krk při honu na vraždícího psychopata. Belmondo předvádí opět úžasné kaskadérské kousky-top je honička na střeše. Hudbu složil výborný Ennio Morricone.

Smůla (1972)

Předělávka Belmondovy starší krimi Muž jménem La Rocca, která mě baví více. Po třetí se zde sešel s Claudií Cardinale a na konci se mihne začínající mladý Gérard Depardieu. A ta hudba Roubaixe se moc povedla.

Velký bazar (1973)

TOP komedie skupiny Les Charlots! Jedinečný Claude Zidi v nejlepší formě.

Jo (1971)

Osmý společný snímek režiséra Jeana Giraulta ( Četníci ) a Louise de Funése je komedií s kriminální zápletkou, okořeněnou černým humorem kolem mrtvoly lupiče a vyděrače. Policejního komisaře hraje neméně skvělý Bernard Blier ( předtím se sešli v panu Septimovi ).

Smrt darebáka (1977)

Vynikající krimi thriller nepostrádající nezbytné napětí představí Alaina Delona jako muže pátrajícího po vrazích svého přítele, který se zapletl do korupčních her mocných. Zaujme atmosféra noční Paříže a krása Ornelly Mutiové. I obsazení dalších rolí je parádní. Delona netypicky dabuje pan Cupák, a to skvěle!

Dobrodruh (1983)

"Vy jste tady asi novej, že vás neznám!...Jen projíždím!" Jean-Paul Belmondo si zahrál dalšího nekompromisního policistu, který stíhá překupníky drog. Šéf podsvětí dosáhne jeho přeložení do bezvýznamného okrsku na okraji Paříže. Vynalézavý komisař pokračuje v boji se zločinci i na provizorním působišti...Bebel opět ve výborné kondici neváhá využít jakýchkoliv metod, aby dosáhl svého. Suché hlášky, bitky, skvělá automobilová honička s neprůstřelným autem, to vše v dynamické režii Jacquese Deraye. Hlavního protivníka ztělesnil častý představitel zločinců všeho druhu Henry Silva. Výbornou hudbu složil Ennio Morricone. Dabing vzniknul nezvykle v brněnském studiu, ale zato s Miroslavem Moravcem. "Tomu říkám elitní polda...Není to ten z televizního seriálu?"

Uprchlíci (1986)

Nadprůměrná krimi komedie o bankovním lupiči, jenž se okamžitě po propuštění z vězení stane shodou náhod rukojmím nešikovného lupičského amatéra. Francis Veber okořenil film chvilkami napětí i jemným sentimentem. U mně je s dvojicí Richard / Depardieu nejoblíbenější. A k tomu hraje parádní hudba Vladimira Cosmy.

Wisdom (1986)

Velmi povedený režijní debut Emilia Esteveze, do kterého obsadil svoji tehdejší přítelkyni Demi Moore. V malé úložce manažera se mihne brácha Charlie Sheen.