Onion Stark bojuje na Divokém západě s majiteli ropné společnosti o záchranu svého cibulového pole. Jako zbraň nepoužívá tradiční pistoli, ale právě pouze cibuli... Cibule, nebo pistole? Pistole, nebo cibule? Franco Nero jako hlavní hrdina, živící se především syrovou cibulí a samozřejmě chránící právo a spravedlnost, prokazuje v tomto spaghetti westernu obdivuhodný smysl pro sebeironii. Film se naváží do osvědčených westernových schémat - nehrdinský hlavní hrdina, homosexuální šerif a jeho zženštilí pomocníci, mechanik připomínající svým obličejem Adolfa Hitlera... To vše dokreslené hudbou Quida a Maurizia de Angelis. (TV Prima)

Pierre

Ačkoliv to při úvodních záběrech vypadá na obyčejnou westernovou kovbojku, již po pár minutách se ze snímku stane naprosto střelená, bláznivá, ale naštěstí zároveň i velmi zábavná parodie. Občas skoro groteska. Milovníci parodií a bláznvého humoru si příjdou na své, ostatní možná budou kritizovat určitou přehnanost. Ale já se skvěle pobavil a ta roztomilost se tomu nezapře. Franco Nero Cibulku hraje skvěle, děj příjemně odsýpa. A úsměv na rtech zústane po celý film. Navíc i mě to silně připomnělo filmy s Budem Spencerem, kterého jsem tam tak nějak pořád viděl.:-) Takže pohoda, pochvala a poctivé 4 hvězdičky. ()

xaver

Klasická parodie na western, téměř groteska, kde cibule je víc než pistole. Divák se pobaví a odreaguje a nemusí přitom přemýšlet o složitostech života o nespravedlnosti, která je uvedena nádhernou hláškou soudce "nespravedlnosti bylo učiněno zadost". A k tomu ta nádherná hudba od bratrů De Angelis. ()

pytlik...

Upozornění pro mladší generaci, která neví, že snímek má už svá léta: Ne nelekejte se, naštěstí se nejedná o film v hlavní roli s naším milým géniem, podle té vůně v názvu navíc (lehce) erotického zabarvení, takže jeho zhlédnutí přežijete bez trvalých psychických následků, popř. i bez škod na těle a na majetku (namožená ruka z flákání televize, popř. nám ji přijde vlastnoručně zlomit jedinec, který televizi překážel při její poslední cestě z okna na chodník). Jinak, zhoubné účinky cibule potvrzuji z vlastní zkušenosti, kdysi jsem z radosti nad novým odšťavňovačem do něj házel vše, co mi přišlo pod ruku, bohužel i tuhle zeleninu. Následek byl okamžitý, žaludek začal nekoordinovaně oscilovat všemi směry cca o 1 metr, a já, abych ho v sobě udržel, se musel pohybovat s ním, což nebylo nic příjemného ani pro mne, ani pro přihlížející. To, že Nero tuhle zbraň nepoužil v plné síle hned na začátku filmu, svědčí o a) buď jeho dobrotě, chtěl dát padouchům ještě šanci k pokání b) nebo jeho hlouposti, zkrátka mu to nedošlo c) nebo jeho chytrosti, protože film by rychlým vyřízením padouchů skončil po pár minutách a on by dostal menší honorář. Jinak, trochu mě zklamal výběr hlavních hrdinů, Nero bez pochyby fešák byl, zato ta jeho nápadnice vypadala jak Sylvestr Stallone zamlada. ()

Šandík

Vůně cibule je v podstatě roztomilá hříčka, v níž autoři poměrně neotřele parodují mnoho běžných westernových stereotypů. Nelze si při sledování filmu nevzpomenout na jedné straně na Limonádového Joea a na straně druhé například na westerny Sergia Leoneho... Její sledování je ovšem takříkajíc "limitováno věkem", neboť dětem se to bude líbit rozhodně a naopak mnohý dospělý možná užasne, jak jednoduchý a nekomplikovaný film si to v dětství vlastně zamiloval... Celkový dojem: 70% ()

MM_Ramone

Veľká a bohatá naftárska spoločnosť terorizuje kvôli pozemkom obyvateľov mestečka Paradise City. Žiadny z farmárov nemá silu, aby s ňou bojoval. Kto sa o to pokusil umrel. Posledný kto im stál v ceste bol rančer Foster. Zabili i jeho. Mysleli si, že už majú vyhraté. Lenže Fosterov statok zdedil podivný cudzinec, ktorý sa len tak niekoho nezľakne. "Cipolla Colt" je starý komediálny spaghetti western miestami hraničiaci až s groteskou. Hlavnú úlohu si v ňom zahral sympaťák Franco Nero. *** ()