jOBS (2013)

Jediný problém tohto filmu je množstvo okamžikov zo života Steva Jobsa, ktoré sú extrémom, zlomovým momentom, nosným okamihom. Do filmu, ktorý má trvať 2 hodiny ani Stern, ani nikto iný nevloží všetko, čo o Jobsovi stojí za zmienku. Škoda však, že Stern sa nedostal aspoň po znovuzískanie slávy Apple, napríklad po vydanie iPodu, ktorým film začína.

Taxidermia (2006)

Tak u mňa tento film prepadol na plnej čiare. Najprv som sa naň tešil. Po komentároch, ktoré som tu čítal som bol pripravený na niečo iné, na niečo čo bude osobitým štýlom ukazovať na tabuizované témy života. Čo prišlo následne bolo sklamanie. Pravdupovediac nechápem prečo má ten film také silné hodnotenie. Hovorí sa tu o dekadencii a pointe, lenže to nestačí. Všetko treba podať správnym spôsobom a Taxidermia na mňa vychŕlila jedine množstvo úchylných a nechutných scén. Nie som človek, ktorý by nezniesol povedzme "iný" štýl humoru, ale toto mi pripadalo ako trápna teen-komédia. Sex s dierou v drevenej stene alebo s mŕtvym prasaťom (toto mi pripomenule American Pie a sex s koláčom...)? Napchávanie sa a následné zvracanie aby sa do mňa zmestilo ešte viac? No úžasné... A to sa o poslednej časti tohto filmu nejdem ani rozširovať. Naozaj neviem čo ste za týmito scénami našli vy, ale ja som tam teda nevidel nič. Ešte horšie ako nič...našiel som tam znechutenie.

Podraz (1973)

Nesporne vyborne vykony rezisera ako aj hercov, ale najviac ma dostal kvalitny a prepracovany pribeh. Dej, ktory nenudil, ziadne zbytocne sceny. To co tam malo byt to tam bolo......A krasne ho okaslali :-D

Yes Man (2008)

Toto je film o životnej filozofii. Samozrejme, že všetko je nadnesené, ale myšlienka slova "YES" na všetko je nádherná. Predstave si čo všetko by Vám toto slovo mohlo do života priniesť. Nechceli by ste práve to? Vzrušenie a prežiť život "na plné gule"? Ako film je to milá komédia, ktorá neohúri skvelým príbehom,réžiou ani hereckými výkonmi, avšak veľmi dobre pobaví.

Muž na Měsíci (1999)

100%. Nádherný film. Forman dokáže vykresliť život ľudí tak úžasne, že je to až neuveriteľné. A to čo dokázal Jim Carrey...herec, ktorého si každý spojí s komédiou a s vtipnými a niekedy tápnymi pózami ukázal čoho je schopný, že je to Pán herec a že svoje remeslo ovláda naozaj dokonale. Nemôžem nič iné len tento film odporučiť každému. Jedno z najväčších diel aké som videl. Je mi záhadou prečo nie je v TOP200.

Marabunta: Mravenci útočí (1998) (TV film) odpad!

Radsej ist na prechadzku do Harlemu v style Bruca Willisa ako toto este raz vidiet.

Temný rytíř (2008)

Len za výkon Heatha Ledgera si tento film zaslúži 5* a keď k tomu pridáme úžasnú atmosféru, pár vtipných scén, akciu, zvuk (ktorý ma mimochodom naozaj očaril) a tiež morálne a spoločenské aspekty prelínajúce sa dejom stáva sa z komiksu plnohodnotný film, ktorý predčí očakávania snáď každého. Pre mňa najlepší filmový počin minimálne tohto roku. EDIT : To, že tento film nie je nominovaný na Oscara za najlepšiu hudbu je pre mňa veľkým sklamaním.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Výborný film, výborný scenár,výborná réžia a fascinujúci výkon Jima Carrey-ho. Je pozoruhodné ako herec, ktorého každý pozná ako komika s množstvom grimás dokáže ukočírovať a verne napodobiť postavu, ktorá je tak náročná a plná po všetkých stránkach. Klobúk dole.