Pokání (2007)

Kdo do mplayeru implementoval funkci seek+10s by měl dostat medaili. Tento film totiž nikdy neviděl střihače a tak každý záběr je 10x delší než by bylo potřeba, s překskováním hluchých míst se pak jedná o poměrně prům,ěrný příběh. V plné délce je to však nudné utrpení...

Okrsek 49 (2004)

Velmi kvalitní pocta hrdinům z hasičské branže. Kdo čeká akci, tak ta zde hraje až druhé housle, hlavní linií totiž je ukázat život (a smrt) odvážných chlapů. A že si to zaslouží.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Jadna za to, že to režíroval Woody Allen, druhá za to, že tam nehrál, třetí za Javiera a poslední za výbornou hudbu. Zajímavé drama ne nepodobné Match Pointu, v pěkném prosředí a nádherně odehráno.

A co Bob? (1991)

Upozorňuji, že jsem film viděl v češtině, takže asi proto jsem nedokázal ocenit komediálnost Murrayho, kterou Trávníček docela zabil.

Sejmi je všechny (2007)

Tohle je film, který si na nic nehraje. Už v názvu přiznává, že se bude střílet a bude se sřílet tak šíleně že jeden postřílí všechny. Bude se to dít v neuvěřietlných polohách i situacích a bude se to dít často. Takže i když je samotný příběh a děj hodně přiatžený za vlasy, dávám 4* za zábavu a upřímnost.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Velmi, velmi, velmi pěkně natočený film se zajímavým nápadem, ale jednoduchým příběhem a hodně dlouze vyprávěný, škoda, mohlo to dopadnout o tolik lépe.

Muž na laně (2008)

Hodnotit dokument to není pro mne, takže asi jen řeknu, že dokumentuje zajímavého člavěka, který dokázal překonávat hranice a chtěl žít život na plno, což se mu dařilo.

Kokain (2001)

První polovina byla opravdu výborná, ta druhá už se přeci jen orientovala více na rozjímání a hodnocení života a byla trochu moc dlouhá, ubrat 20 minut a je to dokonalost (no ještě vyměnit Penelopku). Naštěstí Johnny Depp nezklamal a zahrál naprosto skvěle (jako osattně vždy) a mile mne překvapil i Ray Liotta, kterého příliš v oblibě nemám. Takže nakonec zaslouženě 4*.

Předčítač (2008)

Drama to určitě není špatné, herecky se dokonce řadí k těm lepším a téma taky nebylo zvoleno zle. Ale forma filmu je přeci jen příliš pomalá a roztahaná, useknout takových 25 minut a mohl bych i hvězdu přidat.