Judas Priest: Rising In The East (2005) (koncert)

Škoda špané formy Roba Halforda v době konání a natáčení koncertu, protože obrazově i zvukově se jedná o povedený záznam. Oceňuji zejména příjemný střih, kdy divák sleduje opravdu to stěžejní dění na podiu. Vokální projev je však výrazným nedostatkem, krerý zapřičiňuje celkově průměrné hodnocení a také to, že místo tohoto DVD raději sáhnu po nějaké neoficiální nahrávce ze stejného turné.

Judas Priest: Electric Eye (2003) (koncert)

Výborné DVD, které stavím na první místo mezi všemi ostatními této skupiny. Koncert na podporu alba Turbo je charakteristický rozmáchlou stage s mnoha rampami, světly atd. Rob Halford předvádí svůj vysoký standard, setlist sice není tak vydařený jako u Live Vengeance, ale zejména skladby z desky Defenders Of The Faith znějí skvěle. Součástí nosiče jsou i klipy, které ve většině spíše pobaví. Hodně bodů však přidávám za živý záznam několika písní z roku 1975, především Dreamer Deceiver je učiněná nádhera.

Judas Priest: Live In London (2002) (koncert)

Vydařený záznam koncertu konanému v rámci turné k tehdy aktuálnímu albu Demolition. "Náhradník" u mikrofonu Ripper podává velice dobrý výkon. Jako nedostatek bych označil nasazení, resp. nenasazení kapely (s výjimkou Travise), která koncert víceméně odchodila/odstála.

Hancock (2008)

První půlka filmu je vynikající, zdobí ji dobrá akce, fóry a charismatický Smith, kterému role dokonale sedne. Pak to však začíná výrazně pokulhávat a ve výsledku tak na mě snímek působí jako nějaká nedotažená splácanina z několika různých filmů. 55%

Judas Priest: Live Vengeance ´82 (2005) (koncert)

Živé vystoupení heavy-metalové legendy z doby, kdy vystoupala až na samotný Olymp. Kapela šlape jako dobře promazaný stroj a Rob Halford předvádí, proč je považován za jednoho z nejlepších zpěváků žánru. Jednu hvězdičku jsem přesto nucen strhnout za nepříliš kvalitní obraz, který, ač byl oproti VHS verzi vyhlazen, je poznamenán zubem času. Zvuk (stereo stopa) by také mohl být lepší, kytary jsou v některých místech trochu přehlušeny basou. Samotný koncert by byl za 5*.

Terminál (2004)

Příjemný a pohodový film s mile zmateným Hanksem, který opět podává velice dobrý výkon. Zápletka je celkem netradiční a zajímavá, některé hrdinovy způsoby vydělání si na stravu opravdu pobaví (svážení nákupních vozíků). Catherine Zeta-Jones mi přijde ve své roli přirozená, její vzhled netřeba komentovat. Zároveň je nutné dodat, že dějová linie s ní spojená měla pro mě nečekané zakončení, což rozhodně beru jako klad. Škoda jen, že film s blížícím se koncem trochu ztrácí dech.

Kung Fu Panda (2008)

Poměrně vydařenej animák, pro které mám celkově slabost. Animace se mi zdá hodně povedená a některý sekvence jsou vyloženě do detailu promakaný (výcvik, souboj pětky s Tai Langem). Mezi slabší stránky bych naopak počítal relativně jednoduchej předvídatelnej příběh a poněkud nezáživnej závěrečnej souboj, kterej se nemůže rovnat těm dřívějším.

VALL-I (2008)

Animace v tomto filmu dosahuje takové úrovně, že má člověk občas pocit, že sleduje realitu. Jinak se jedná o další z velice dobrých animáků od pixaru, který kromě již zmíněné dokonalosti v animaci hraje i na trochu vážnější notu. Někdo to může brát jako agitku, mně to přijde jako vkusné upozornění na problém ekologie a zároveň kritika konzumu. O roztomilosti hlavního hrdiny není třeba diskutovat, nutno dodat, že pozorovat jeho pohyb a různé vychytávky je neskutečně zábavný. Jako drobný zápor bych viděl cca druhou pětinu, ve které film trošku ztrácí tempo. 91%

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Podle mě vydařený snímek obsahující sice velké množství hodně přehnaných scén, zároveň je však našlapaný od začátku do konce, takže jsem se ani chvíli nenudil. Willis se do své nejslavnější role vrátil se ctí, co na tom, že toho vydrží pomalu víc než Arnieho T-800. Pokud upustím od nerealističnosti, až absurdnosti, některých akčních scén, která mi však u toho filmu vůbec nevadí a kterou jsem si naopak vrchovatě užíval, je třeba říci, že jsou tyto sekvence velice dobře natočené, ať už se jedná úvod, scénu v tunelu atd. Zároveň oceňuji i dobře obsazené další role, Timothy Olyphant je velice dobrý (mnohem leší než v Hitmanovi), stejně tak ta asijská kočička, co tak ráda kope a leží na dně výtahový šachty s náklaďákem v zadku :)).

Tropická bouře (2008)

Musím přiznat, že jsem čekal víc. Začátek a konec mi přišly vynikající, naopak prostřední část filmu obsahuje dost hluchých míst. Z herců se mi nejvíc líbil Stiller, pak Downey, naopak Black mi přijde dost nevyužitý. Technická stránka snímku je na velice dobré úrovni, v žánru komedie se řadí na špičku. Film samotný je u mě tak na 3*, něco navíc přidávám i za naprosto geniálního Cruise, ale výborných 10 minut film z průměru nevytáhne.