23 (2007)

Nechápu, jak může být zrovna tenhle kousek tak hodně podhodnocený. Vźdyť je to jeden z nejlepších Carreyho filmů! Konečně přestal hrát v komediích, které už byly prostě bez nápadu a zkusil něco nového, orginálnějšího. 23 je film o absolutní posedlosti a schizofrenii a je natočen skvěle. Není tu nic, co bych mu mohl vyčítat.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Zpočátku velmi dobrý seriál, skvěle propracovaný scenář, zajímavé zápletky, napínavý děj, který vám nedovolí přestat koukat. Jenže pak přišla druhá série a kvalita šla strmě dolů. A s každou další sérií je to horší a horší. Škoda, kdyby Prison Break skončil po první sérii, maximálně v půlce druhé, mohl to být jeden z mých oblíbených seriálů.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

HIMYM je skvělý seriál, se kterým mě seznámila minulý rok přítelkyně po návratu z Festivalu fantazie. Všechny epizody prvních tří sérií jsem viděl několikrát a na všechny (kromě Robin Sparcles) se rád podívám znovu. Barnieho hlášky jsou opravdu Legen, wait fo it, dary, gagy jsou skutečně awesome a ze soužití Marshalla s Lily se může kdekdo poučit. Bohužel musím konstatovat, že čtvrtá série nezačala zrovna nejlépe, ale některé díly se také povedly. Zatím to ale nic nemění na mém hodnocení, které je opravdu zasloužené. Po dalších sériích musím hodnocení o trochu snížit, seriálu se bohužel kvalita udržet nepodařila.

Obávaný bojovník (2006)

Snad nejlepší film o Kung-fu, který jsem kdy viděl. Mám rád bojové umění, sám se jim již nějaký ten čas věnuji a tohle mě velmi potěšilo. Jeden z mála filmů o kung fu, kde se řeší i etika v boji, skvělé scény, skutečný historický základ a Jet Li v hlavní roli, co víc si můžu přát?

Forrest Gump (1994)

Forrest Gump je jeden z nejlepších filmů, které jsem dosud viděl. Každý okamžik, který v něm najdete, má své osobité kouzlo a je sám o sobě úžasný. Najdete tu všechno, co musí skvělý film obsahovat (Perfektní soundtrack, skvělé herecké výkony, dokonale zahrané emoce..) Forresta jsem viděl již mnohokrát a nikdy jsem se nenudil. Spíš naopak, každé další shlédnutí mě překvapilo něčím novým, čeho jsem si dříve nevšiml.

Osudový dotek (2004)

Naprosto perfektní film nejen na večerní posezení s přáteli a několika pytlíky brambůrek. Osudový dotek mě zaujal natolik, že jsem si ho druhý den po prvním zkouknutí pustil znovu. Není složité pochopit zápletku a princip, na kterém snímek staví (už při druhém "flashbacku" jsem si byl jistý, o co vlastně beží), ale přesto se vám právě kvůli tomu bude líbit. A to i v případě, kdy to nepochopíte na první pokus. Ta atmosféra vás prostě strhne, ať se vám to líbí nebo ne, a ještě v noci budete slyšet tichý hlásek volající: "Cut the rope!". Díky tomu, jak je tento scifi příběh skvěle vyprávěný, díky tomu, jak jsem se u filmu dobře bavil a ani na chvíli se nenudil, díky tomu, že mě po celé dvě hodiny mrazilo nejen na zádech, ale po celém těle, ho umísťuji mezi mé TOP 10 filmy.

Gympl (2007) odpad!

Film, kvůli kterému jsem si vytvořil profil na CSFD. Nic tak hrozného jsem dlouho nezažil, jestli bude český film jendou vypadat takhle, tak se budeme všichni stydět. Hrůza!